Середа, 29 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > ОСВІТА > Наукові роботи ліцеїстів

Наукові роботи ліцеїстів

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка, Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського», Національним університетом біоресурсів і природокористування України, за підтримки Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, провели фінальний етап Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму серед дітей у віковій категорії 12-15 років.

Цього року другий етап проведено у дистанційному форматі, який передбачав представлення кожним учасником або командою відеозапису захисту наукового проєкту з демонстрацією наочних матеріалів. В підсумку у фінальному етапі взяли участь 173 авторські проєкти у 12 категоріях, а саме: біологія, ресурси енергозбереження, екологічно безпечні технології та прикладна екологія, фізика, хімія, медицина та охорона здоров’я, сільськогосподарське дослідництво та винахідництво, науки про Землю (географія, геологія), психологія, інженерні та комп’ютерні науки і штучний інтелект. Серед конкурсантів, які дійшли до фіналу, були і учні 7А класу Близнюківського ліцею Матвій Купрін та Костянтин Задорожній. Разом зі своїми науковими керівниками хлопці підготували роботи з альтернативних технологій в сфері фізики та хімії, провели їхню презентацію і стали переможцями. Так, Купрін Матвій (науковий керівник О.М.Палагута) нагороджений дипломом І ступеня в категорії «фізика», а Задорожній Костянтин (науковий керівник В.В.Палагута) – дипломом ІІ ступеня в категорії «хімія».

Класний керівник 7А класу Віра Палагута розповідає: «Ці хлопчики люблять вчитися новому. Вони є багаторазовими переможцями обласних та всеукраїнських конкурсів, то працювати з ними було легко. Костя і Матвій відмінники, які, окрім шкільної програми, цікавляться наукою, то готуючи роботи, ми й націлювали дітей на більш глибоке вивчення таких важливих наук як фізика та хімія.

До всього, хочу додати, що Костянтин нещодавно переміг у VІІІ всеукраїнському екологічному форумі з проєктом під назвою «Енергозберігаючі лампи – заощаджуємо безпечно!», отримавши диплом ІІІ ступеня. Зараз канікули, але я впевнена, що ці учні не тільки відпочиватимуть, а й за цей час дізнаються багато нового, що стосується їхнього особистісного розвитку».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *