Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Найгірші п’ять доріг Близнюківщини

Найгірші п’ять доріг Близнюківщини

Мережу доріг місцевого значення Близнюківської громади в основному було сформовано у 70-90 роках минулого століття і відтоді капітальних ремонтів ці автодороги не бачили. Фахівці пояснюють, що вони не відповідають вимогам нормативних документів за показниками рівності, наявності ямковості та деформацій покриття проїзної частини.

Втім, журналісти «Нового життя» таки знайшли ТОП -5 найгірших доріг Близнюківщини.


І місце за негативним станом дорожнього покриття має дорога
Новоуплатне – Самійлівка

Багато нарікань на цю дорогу не тільки у водіїв легкових авто, а й вантажівок, бо дорога веде до Самійлівського елеватора.  Асфальт є, але на ньому вирви, в яких іноді застрягають навіть… КАМАЗи.

За словами колишнього Самійлівського сільського голови Юрія Яковлєва, головною проблемою цієї дороги є те, що по ній постійно курсують багатотонажні вантажівки і в прямому сенсі вичавлюють асфальт.

«У 2016-2017 роках за кошти місцевого бюджету декілька разів ми намагалися відремонтувати цю ділянку, але всі зусилля були марними вже після проїзду декількох вантажівок. То гроші ми викидали, що називається, на вітер. Ні засипання шлаком, ні «латання» будівельним боєм не дало жодного позитивного результату» – розповідає чоловік.

Чи ремонтуватимуть цю дорогу в цьому році? Ні! Грошей не вистачає, а дорозі потрібен капітальний ремонт на мільйони гривень.


ІІ місце посіла дорога
Валер’янівка-Семенівка-Дубове

Сучасний стан цієї автодороги досить сумний, бо асфальтового покриття тут фактично немає.

За словами представника Лозівського райавтодору, востаннє на цій ділянці робили так званий ремонт у 2019 році  та й то лише на 2, 3 та 6, 7 кілометрах. «Ремонт» включав у себе зрізання верхнього шару асфальтобетону.

Колишній очільник Семенівської сільської ради Володимир Рекота розповідає: «До Дубового автоперевізник вже тривалий час відмовляється заїжджати ( в селі проживає 24 особи), що викликає скарги від місцевого населення. Звучать нарікання і від жителів сіл Серафимівки, Валер’янівки, Рижового, Семенівки, Острівщини та Дуніного, бо маршрут до цих населених пунктів пролягає саме по цій вщент зруйнованій дорозі».

Через те, що маршрут шкільного автобусу тут не проходить, то й ремонтувати цю ділянку поки що не планують.

Батьки учнів колишньої Семенівської школи, яка припинила своє функціонування декілька років тому, підвозять 13 учнів до Гаврилівського навчального закладу Барвінківщини ( до слова, транспорт для цього їм надавав Близнюківський відділ освіти).


ІІІ місце за дорогою
Роздолівка- Милівка

Наразі тут яма на ямі, узбіччя у вирвах, стан асфальтового покриття, там, де воно залишилося, негативний. Тут робили ямковий ремонт у 2019 році.

За словами начальника відділу освіти, молоді, культури та спорту Леоніда Бондаренка, першочергово у цьому році ремонтуватимуться ті дороги, по яких пролягають шкільні маршрути, а ця ділянка в мережу не входить, то коли дійдуть до неї руки дорожніх служб – невідомо.

Колишній Уплатнівський сільський голова Тетяна Туник розповідає:  «Дорогою назвати цей напрямок язик не повертається. Яма на ямі, узбіччя розбиті. Наскільки я пам’ятаю, ця ділянка не ремонтувалася взагалі. Хоча, ямковий ремонт дорожники таки робили. У Милівці була надзвичано велика вирва серед дороги, то її добре залатали, інші ямки вже давно автівки вибили, а ось ця тримається».

Чи ремонтуватимуть цю дорогу? Відповіді дорожники нам не дали, направляючи в ДП «Дороги Харківщини», а там.. просто не беруть слухавку.


ІV місце за дорогою
Криштопівка – Широке

Сучасний стан покриття цієї дороги, як і скрізь, негативний. Водії набили грунтову дорогу  паралельно так званому асфальтовому покриттю, але це їх не рятує, особливо у цьому році: дощі  роблять дорогу непроїзною. За словами працівників Лозівського райавтодору, ямковий ремонт  21, 22 та 23 кілометрів  з боку Криштопівки проводився у 2019.

Дітей з Широкого підвозять на навчання до Самійлівського ліцею, і шкільний маршрут проходить по зовсім іншій дорозі.

Тож, щодо ремонту цієї дороги – відповіді теж немає.


На V місці дорога
Вишневе – Далеке

Асфальт у вибоїнах та ямах тут таки є, але дерева так близько підступили до автодороги, що наразі  там  залишилася стежка, проїхати якою досить проблематично.

Як розповідають дорожники, на ділянці дороги з Вишневого до Далекого з 2017 року нічого не зроблено. Певно, не робитиметься й далі, бо дітей в Далекому вже немає.

За словами колишнього очільника Вишневої сільської ради Юрія Борисовського, щороку місцеві сільгоспвиробники власними силами підсипають автодорожнє полотно в найбільш аварійних місцях, але тієї роботи надовго не вистачає.

Маршрутний автобус їздити до села Далекого відмовляєтся, хоча там зараз проживає близько ста осіб. Та й, ніде правди діти, до Петропавліки Дніпропетровської області далечанам ближче добиратися, ніж до Близнюків. То в цьому році місцеві фермери вирішили підремонтувати дорогу саме до цього населеного пункту.

Втім, шлях з Далекого до Криштопівки конче необхідно лагодити, адже по ньому підвозяться близько десяти дітей до Криштопівського ліцею”, – наголошує Ю. Борисовський


Голова Близнюківської селищної ради Геннадій Король пояснює: “Близнюківські дороги шокують – це загальновідомий факт. Але чи можливо виправити цю ситуацію? Швидко це зробити не вийде, а ось маленькими кроками, рухаючись поступово – так. У нашій громаді всі зусилля будуть спрямовані першочергово на ремонт доріг, якими курсують шкільні автобуси. Тому зараз ведуться активні переговори з відповідними службами і вже виконується ямковий ремонт у напрямку Близнюки-Бурбулатове, на дорозі до Алісівки дорожники залатали величезну яму, встановивши водовідвідні лотки та засипавши її глиною»

       ДО ВІДОМА:
Мережа доріг загального користування Близнюківського району складає – 368,0 км, з них:
  – державного значення – 27,9 км (Лозова-Близнюки-Барвінкове-Велика Комишуваха );
  – місцевого значення – 340,1 км в тому числі: обласні – 68,5 км;  громади –  271,6 км.
Управління автомобільними дорогами загального користування державного значення здійснює Служба автомобільних доріг України у Харківській області.
Автомобільні дороги загального користування місцевого значення (автошляхи між населеними пунктами) передані до сфери управління Харківської обласної державної адміністрації в особі Державного підприємства «Дороги Харківщини».
Управління функціонуванням та розвитком вулиць і доріг в населених пунктах здійснюється відповідними органами місцевого самоврядування, у віданні яких вони знаходяться.

Редакція газети “Нове життя” щиро вдячна всім підписникам групи НОВЕ ЖИТТЯ у Фейсбуці, які активно обговорювали тему автодоріг Близнюківщини. Враховуючи саме їхні побажання, рекомендації та характеристики, і було зроблено цей ТОР-5 найгірших доріг громади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *