Середа, 10 Серпня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Шлях до мети лейтенанта Нікітана

Шлях до мети лейтенанта Нікітана

Колишній випускник Близнюківського ліцею Дмитро Сергійович Нікітан сьогодні лейтенант прикордонної служби.

Мрія стати військовим була у Дмитра з дитинства. Можливо, саме тому, виховуючи в собі витривалість та фізичний гарт, юнак самовіддано займався гирьовим спортом, тренуючись у Тараса Андрійовича Осипи. Також щоранку «намотував» кола на біговій доріжці та, завдяки маминому вихованню, ріс справжнім джентельменом, адже честь і гідність у офіцерів в крові. То по закінченні 9 класу Дмитро подав документи до Харківського кадетського корпусу, але… бюрократичні перепони, на жаль, провели для цього цілеспрямованого юнака негативний життєвий урок, навік перекресливши його любов до першої столиці України. Втім, це не зупинило його на шляху до своєї мети, і двері сумлінному учню гостинно відкрив Запорізький ліцей з військовою та фізичною підготовкою «Захисник».

Ще на першому курсі до ліцеїстів приїжджали представники з військових частин, розповідаючи майбутнім захисникам Вітчизни про особливості служби в різних родах військ Збройних сил України. І саме тоді Нікітан Дмитро визначився зі своїм професійним майбутнім остаточно. «Я буду прикордонником, мамо. Це престижно і відповідально. Це моє!», – повідомив по телефону.
Професія військового завжди пов’язана з ризиком, а прикордонна служба взагалі в авангарді, то мама таки плекала надію на те, що думка сина зміниться за час навчання в ліцеї, але все було якраз навпаки. Варто зазначити, що три роки навчання і життя в умовах військової дисципліни дають змогу юним учням військових ліцеїв визначитися з доленосним питанням: чи потрібно це їм в подальшому.

Дмитро твердо впевнився у правильності обраного ним шляху, і з часом став студентом Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. З 2017 до 2021 року юнак сумлінно навчався військовій професії, а паралельно продовжував тренуватися. То чудово склав випускні іспити, набравши 100 балів із 110 можливих, та ще й виконав норматив кандидата в майстри спорту України. Та головне, під час студентства Діма зустрів своє кохання – чарівну Анну, яка повністю розділяє його любов до обраної професії. Тож незабаром молода подружня пара лейтенантів (на фото)приступить до роботи в аеропорту Бориспіль у Києві.

«Я наполегливо йшов до своєї мети з дитинства, – розповідає офіцер Дмитро Нікітан. – Навчалися ми з дружиною на 4 факультеті «Забезпечення оперативно-службової діяльності». Я – за напрямком «Психологія», а ось Аня вивчала філологію. У Хмельницькій академії працює система рейтингування, де студенти оцінюються за рівнем навчання, фізичної підготовки та військової дисципліни. Ми набрали досить високий рейтинг, через що отримали можливість обрати місце роботи самостійно, то вирішили їхати в Київ.

Попереду нове життя, нові плани, які ми обов’язково втілимо в життя, захищаючи кордони нашої держави. По можливості обов’язково приїжджатимемо до рідного селища, адже тут живуть рідні люди».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.