Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Нові автівки екстреної медичної допомоги вже курсують дорогами громад Харківщини

Нові автівки екстреної медичної допомоги вже курсують дорогами громад Харківщини

Десять нових повнопривідних авто Citroen Jumper поповнили восьмого жовтня автопарк Харківського Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Спеціалізовані автомобілі ЕМД оснащені сучасним медичним обладнанням та курсуватимуть громадами області. Нові автівки поїхали до Пісочина, Барвінкового, Великого Бурлука, Нової Водолаги, Первомайського, Краснограду, Валок і Близнюків.

Директор Центру Віктор Забашта розповів, що в автопарку Центру відтепер працює вже 21 повнопривідна автівка, що сприятиме підвищенню рівня надання екстреної медичної допомоги населенню районів Харківської області.

Відразу ж нове авто швидкої допомоги, на якому працює бригада 2501 ЕМД Близнюківського відділення, пірнуло в роботу: вночі восьмого жовтня було чотири виклики. В цю ніч до Лозівської лікарні була доставлена з Вільного Другого дитина в стані середньої тяжкості, а також медики рятували пацієнтів від гіпертонії та гострих респіратурних захворювань. За словами старшого фельдшера Близнюківського відділення Марії Звягінцевої, ця автівка краще оснащена, ніж попередні, вона повнопривідна, що дає змогу більшої прохідності, а це важливо через негативний стан доріг Близнюківщини. Жінка розповідає: «Медичний салон автомобіля оснащений всім необхідним обладнанням для транспортування, здійснення основного медичного догляду або лікувальних заходів і нагляду за пацієнтом у відповідності до вимог стандартів. Усе обладнання розташоване таким чином, щоб забезпечити медичним працівникам швидкий та комфортний доступ до нього. Пристрої вентиляції салону створюють комфортні умови для пацієнта та бригади. В цій автівці є більше можливостей надавати екстрену медичну допомогу під час довезення пацієнта до лікарні, а значить, є більше шансів врятувати життя та здоров’я людині. Єдиний мінус – це низький кліренс машини, адже у нашій громаді дороги вщент розбиті. Втім, щоразу автопарк поповнюють автівки все більш пристосовані до нашої роботи. До слова, маю нагоду повідомити, що останнім часом значно збільшилася кількість інсультів у людей різного віку. То величезне прохання не зволікати, коли спостерігаєте у себе чи своїх рідних хоч один із таких симптомів як незначне порушення мови, ковтання, ходи, чутливості та тонусу м’язів з одного боку тощо. Відчуваючи запаморочення, нудоту, головний біль, не терпіть, а набирайте 103. Адже у випадку інсультів, рахунок йде на хвилини. Не встигли за три години доставити хворого до неврологічного відділення – і людина залишається інвалідом або помирає. Встигли – лікарі зроблять все можливе, і пацієнт надалі продовжить вести фактично здорове життя. Тож, будь ласка, відповідально ставтеся до свого здоров’я».

Нагадаємо, що жителям Близнюківської громади екстрену медичну допомогу надають бригади трьох відділень (Близнюківського, Добровільського, Уплатнівського), в яких працюють сім фельдшерів, п’ять медичних сестер, вісім молодших медсестер та дванадцять водіїв. Дякуємо за роботу!

На фото зліва направо: водій Олександр Миколайович Росоленко, фельдшер Олена Сергіївна Панченко, старший фельдшер Марія Миколаївна Звягінцева, молодша медична сестра Юлія Олегівна Волоха, водій Олександр Миколайович Волоха.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *