Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > У цій школі немає іспитів і звичних класів, а вік учнів може коливатися  від семи до ста років.

У цій школі немає іспитів і звичних класів, а вік учнів може коливатися  від семи до ста років.

Після тривалої вимушеної перерви, викликаної карантинними
обмеженнями, на початку вересня відновила свою роботу Недільна школа при Свято-Іллінському храмі.

То про сьогодення цього закладу розповідає матушка ЛЮБОВ ВАСИЛІВНА СОКАЛЬ.

Скажіть, будь ласка, скільки груп наразі навчається у Недільній школі?

– У нас, як і раніше, функціонує дві групи: молодша і старша. Малеча навчається в суботу з 14.00 – вчитель Світлана Миколаївна Грушак, а старша – в неділю з 16.00, викладаю я. Також працює клас образотворчого мистецтва, в якому навчає дітей малюванню Анастасія Сергіївна Мовчан, та ще ми відкрили клас різьби
по дереву – викладач Едуард Васильович Москаленко.

– Чи збільшилася кількість бажаючих навчатися?

-На жаль, ні. Загалом до нас приходять діти тих, хто регулярно відвідує храм. А серед дорослих – люди, які хочуть знайти відповіді на запитання, які їх цікавлять.
Бувають і ті, хто, отримавши необхідну і достатню для них інформацію, на деякий час припиняють відвідувати заняття, але потім повертаються. Втім, ми раді всім. У нас затишно і цікаво. Вікова аудиторія учнів різна, але їх об’єднують добро і віра. Молодшу групу розділяємо на дві: новенькі і ті, що вже деякий час відвідують школу. Це робимо задля того, щоб дітки вільно себе почували і не скупчувалися. А старші діти (в основному це учні старших класів ліцею) та дорослі будь-якого віку протягом двох годин отримують знання з християнства в формі лекції. Пізніше відбувається опитування, і обов’язково є час на запитання та відповіді на них.
Якщо чогось не знаємо, запрошуємо батюшку Олексія Павловича, і він нам не відмовляє. Більше того, він із задоволенням підтримує нас, бо кожне заняття є продовженням проповіді та ще й має зворотній зв’язок. А завершуються наші уроки чаюванням, де бесіди на християнські та морально-етичні теми продовжуються уже в довільному форматі.

Чому варто відвідувати
Недільну школу?

– Навчання в Недільній школі справа суто особиста і добровільна. Тут людина змалечку здобуває духовні цінності, виховує в собі моральність та згуртованість, що змінює її поведінку в подальшому житті. Ми вивчаємо Біблію, Закон Божий, церковні служби, щоб було розуміння цих таїнств. Адже є люди, і їх багато, які приходять на службу, слухають, хрестяться, але взагалі не розуміють, що до чого. Наші заняття – це
спроба навчитися жити так, щоб Христос був Основою нашого буття, щоб ми по нашій життєвій дорозі йшли прямо до Бога, відчуваючи Його присутність, а не проходили повз Нього, знаючи, що Він
спостерігає за нами і допомагає нам, коли ми зрідка звертаємось до Нього. Ми всіма силами маємо прагнути до Бога і бути не просто віруючими людьми, а твердо впевненими в тому, що Бог є і Він є змістом і Основою нашого життя. Варто додати, що всі наші класи взаємодіють один з одним, і кожне заняття має своє продовження в іншому вигляді,наприклад, усна тема продовжує своє втілення на уроці рукоділля або малювання.
Це дає змогу не просто завчити матеріал, а зрозуміти його, що набагато важливіше. А ще навчання у Недільній школі – це живе спілкування, від якого зараз через низку чинників люди відходять все далі.

Любове Василівно, а такі поняття як «відмінник» і «двієчник» у школі є?

– Ми не оцінюємо дітей. Для нас найголовніше – навчити їх жити духовно. Дитина може поводитися дуже погано, але внутрішньо відчувати Бога набагато більше, ніж той, хто поруч сидить смиренно. Адже ми не знаємо, що відбувається в її серці. Є неспокійні, дуже рухливі дітки, але якщо їх про щось запитати, вони
про все розкажуть. До речі, покарань у нас теж немає. Якщо дитина щось робить не так, ми самі даємо цьому раду.

Тобто, за бажання до Недільної школи можна привести дитину, і вона пірне у цікавий та захопливий світ, в якому йде орієнтація насамперед на розкриття людського серця?

– Все правильно. Користуючись нагодою, я запрошую до нашого храму людей. Після служби батюшка о.Олексій завжди виголошує проповіді, під час яких можна дізнатися багато цікавого.

Записала Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *