Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Наше завдання – вселити в людей надію та віру в добро

Наше завдання – вселити в людей надію та віру в добро

День працівника соціальної сфери відзначається щорічно в першу неділю листопада. До цієї славної плеяди чуйних людей відносяться співробітники соціальних служб, підприємств, організацій, волонтери та інші громадяни, які надають соціальні послуги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують допомоги.
У Близнюківській громаді соціальні послуги надають декілька організацій, серед яких найчисленнішим є Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області. Про діяльність Центру розповідає нашим читачам директор закладу Лідія Сергіївна Шулець.

Основним ресурсом громади є її жителі. На різних етапах життя будь-хто з мешканців нашої громади може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Ці обставини можуть бути зумовлені такими чинниками: тяжка невиліковна хвороба, інвалідність, безробіття, малозабезпеченість, домашнє насильство, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, похилий вік, тощо.

Тому для вирішення даних питань 25 лютого 2021 року рішенням сесії Близнюківської селищної ради було утворено комунальний заклад Центр надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради.
Структурою Центру, який я очолюю, передбачено функціонування чотирьох відділів, які надають соціальні послуги особам або сім’ям, які належать до вразливих верств населення або перебувають у складних життєвих обставинах. Таким чином, у Центрі сконцентрувались всі послуги соціального характеру, що дають можливість охопити всі вразливі групи населення Близнюківської громади, не розпорошуючись на підрозділи.

Наразі на обслуговуванні вдома знаходяться 186 осіб Близнюківської громади, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги.

Місію піклування про одиноких людей та інвалідів взяли на себе 22 соціальних робітники Центру, які надають різні види соціальних послуг. Хочу зазначити, штат Центру сформовано з досвідчених працівників, які раніше опікувалися наданням соціальних послуг як особам похилого віку, так і сім’ям, що потрапили у складні життєві обставини. Сьогодні соціальні послуги надаються громадянам у більшості населених пунктів громади.

Одним із пріоритетних напрямків Центру є професійна допомога сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах шляхом визначення причин власних проблем, а також подальший спільний пошук можливостей для їхнього розв’язання шляхом надання комплексу соціальних послуг, а саме: консультування, інформування, посередництво, соціальний супровід, представництво інтересів, кризове та екстрене втручання.

В подальшому в Центрі плануються заходи, спрямовані на вдосконалення процесу обслуговування та підвищення якості соціальних послуг. То ми постійно проводимо роботу щодо виявлення одиноких громадян та осіб з інвалідністю задля надання необхідної допомоги; систематично здійснюємо контроль за якістю та обсягом надання послуг підопічним шляхом телефонного опитування та виїздів за місцем проживання набувачів соціальних послуг; проводимо інформаційно – роз’яснювальну роботу серед мешканців Близнюківської громади з питань надання соціальних послуг шляхом висвітлення на сайті громади.

До слова, користуючись нагодою, запрошую читачів «Нового життя» відвідати сайт Центру за посиланням https://cnsp.bliznjuki-selrada.gov.ua/.

Додам, що соціальні робітники Центру забезпечені велосипедами та спецодягом. Тож, коли у вас виникли проблеми і необхідно отримати соціальні послуги, можна просто зателефонувати за номером 5-21-15 або ж звернутися за адресою: смт.Близнюки, вулиця Свободи, буд. 36 щоденно, окрім вихідних, з 8.00 до 17.15 (обідня перерва з 12 до 13 години), а в п’ятницю – з 8.00 до 16.00.

В Центрі, як і раніше, працює пункт прокату засобів реабілітації. Якщо потрібні милиці чи інвалідний візок тощо, теж звертайтеся, і вам все пояснять.

У складі Центру надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради функціонує і відділення соціальної роботи. Його діяльність забезпечують завідувач та фахівець з соціальної роботи.
Основними завданнями відділення є проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді; соціальна робота з прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу; надання соціальних послуг дітям/особам, постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; виявлення сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги; здійснення соціального супроводу сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах; здійснення соціального супроводу сімей, в яких виховуються діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та інші завдання, передбачені Положенням про відділення соціальної роботи Центру надання соціальних послуг.

Протягом року до нашого Центру звернулося 76 громадян, яким було надано 128 соціальних послуг, а саме: консультування, інформування, представництво інтересів, медіація, соціальна профілактика, соціальний супровід та інше. Протягом року забезпечено своєчасне виявлення сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, їх облік, соціальне обслуговування та соціальний супровід. Додам, що з метою координації роботи з сім’ями та особами, які опинились у складних життєвих обставинах, ведеться облік таких сімей/осіб та формується місцевий банк даних, в якому перебуває 62 сім’ї, де виховується 192 дитини.

Під соціальним супроводом перебуває 4 сім’ї, в яких виховується 6 дітей. В ході соціального супроводу цим сім’ям надано 14 соціальних послуг, проведено низку заходів та бесід.

За період роботи Центру надійшло 45 повідомлень щодо скоєння насильства в сім’ї. В цих родинах проведено просвітницьку, роз’яснювальну роботу, організовано і надано необхідну психологічну та консультативну допомогу членам сім’ї, які постраждали від насильства, та особам, які його вчинили.
Крім того, була створена координаційна рада з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі, торгівлі людьми.

Задля формування відповідального батьківства протягом року проведено 43 індивідуальних профілактичних бесіди з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Також для підтримки деяких родин, які опинилися в складних життєвих обставинах, Центром надання соціальних послуг була проведена благодійна акція «До школи готові!». Небайдужі жителі Близнюківщини приносили до Центру набори канцелярії та приладдя для творчості. До початку нового навчального року 73 дитини, які найбільше потребували допомоги, отримали набори шкільного приладдя.

Ми також контролюємо цільове використання державної допомоги при народженні дитини і створення належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей. Фахівці відділу відвідали 12 сімей, яким призначена допомога при народженні дитини, та надали їм відповідні соціальні послуги.

Ще додам, що соціальною роботою відділення ЦНСП протягом року охоплено десять прийомних сімей та два Дитячі будинки сімейного типу, у яких виховуються 26 дітей-сиріт та діти, позбавлені батьківського піклування.

З метою поширення інформації про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, формування позитивної думки мешканців громади, на сайті Центру розміщені інформаційно-рекламні матеріали щодо популяризації створення прийомних та патронатних сімей.

А задля соціальної підтримки дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, нашим відділенням соціальної роботи спільно з Лозівським районним сектором філії ДУ «Центр пробації» в Харківській області щомісяця проводяться спільні індивідуальні та групові профілактичні заходи з підобліковими різних вікових категорій, у тому числі з неповнолітніми (охоплено дев’ять осіб).

В рамках співпраці з Близнюківським Бюро правової допомоги Первомайського МЦ з надання безоплатної вторинної правової допомоги фахівці Відділення брали участь в спільних семінарах на теми: «Сервіси Мін’юсту. Порядок користування», «Основи сімейного права».

Всі працівники відділення соціальної роботи беруть участь у навчальних семінарах та підвищують кваліфікацію за різними напрямками діяльності ЦНСП, які проводяться Харківським обласним центром соціальних служб Харківської ОДА.

Всі ми – члени великої родини, які щиро вболівають за своїх підопічних і радіють, коли бачать, якою вдячністю світяться обличчя тих, кому ми допомагаємо подолати труднощі, що з різних обставин виникли в житті.

Наостанок хочу привітати працівників соціальної сфери з професійним святом.

Шановні колеги, ви обрали для себе нелегку, але благородну та дуже важливу професію – допомагати тим, хто цього потребує.

Ваша праця сповнена гуманізму, милосердя, тепла. Усі ви небайдужі до людських проблем, завжди відкриті для спілкування з тими, хто потребує допомоги.

Ви – ті, хто першими приймає на себе людські проблеми, біль та життєві негаразди. Тут не може бути випадкових людей, це — праця за покликанням. Вона до снаги тільки обраним, тим, хто цілком віддає себе турботі про інших.

Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, ви робите вагомий внесок у розбудову демократичного, громадянського суспільства.

У день професійного свята хочеться сказати спасибі кожному соціальному працівнику за щоденну важку працю та побажати натхнення та бадьорості духу, а зусилля, які ви щодня вкладаєте, нехай повертаються сторицею. Хай працьовитість та душевне тепло і надалі служать людям, а свято надасть усвідомлення причетності до великої та дуже важливої справи — соціального захисту людини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *