Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > ЦНАП – центр життя громади

ЦНАП – центр життя громади

Центри надання адміністративних послуг (далі ЦНАП) –  це установи, в яких різні групи осіб можуть отримати широкий спектр адміністративних послуг у комфортних умовах. 92,3% українців хотіли б отримувати всі адмінпослуги в єдиному просторі — у ЦНАП. Про це свідчать результати соцопитування молоді U-Report та Unicef за липень-серпень 2021 року, в якому взяли участь близько 3700 українців віком 14–34 роки. Зі 100% опитуваних 78,9% користувалися послугами ЦНАП, а 70,3% вказали, що їм відомо про діяльність цієї структури.
Ось і Близнюківська громада першочергово утворила  Центр надання адміністративних послуг Близнюківської селищної ради, як структурний підрозділ – відділ «Центр надання адміністративних послуг», на який поклала обов’язки у сферах державної реєстрації нерухомості та бізнесу, реєстрації прописки та виписки, послуги органів місцевого самоврядування із земельних питань.  Тож далі мова піде з начальником відділу – державним реєстратором відділу «Центр надання адміністративних послуг» Близнюківської селищної ради Ольгою Воронкіною.

 • Ольго Валеріївно, де розташований відділ ЦНАП сьогодні?
 • Відділ «Центр надання адміністративних послуг» Близнюківської селищної ради Лозівського району Харківської області розташований за адресою: вулиця Свободи, 30, смт. Близнюки, на першому поверсі адміністративної будівлі селищної ради.
 • Які послуги громадянин може отримати?
 • На сьогодні відділ ЦНАП налічує 133 адміністративні послуги в різних сферах, такі як реєстрація прописки та виписки громадян, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, послуги Держгеокадастру та органу місцевого самоврядування із земельних питань, реєстрація пасіки тощо. З більш детальним переліком адміністративних послуг, які надаються в нашому ЦНАПі, мешканці громади можуть ознайомитись на офіційному сайті Близнюківської селищної ради.
 • Хто працює у відділі?
 • Штатна чисельність відділу «Центр надання адміністративних послуг» Близнюківської селищної ради налічує четверо осіб: начальник відділу – державний реєстратор, державний реєстратор та два головних спеціаліста.
 • За якими послугами найчастіше звертаються?
 • За минулий рік працівниками відділу ЦНАП було надано більш ніж 8000 послуг. Найбільшим попитом серед суб’єктів звернень користуються послуги з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, в тому числі державна реєстрація права оренди на земельні ділянки та право власності на земельні ділянки, які виникли та були зареєстровані до 01.01.2013 (власники Державних актів на земельні ділянки) (майже 3000 послуг), а також послуги органу місцевого самоврядування із земельних питань (більш ніж 2000 послуг).
 • Якою є процедура звернення до Центру?
 • Кожен бажаючий може отримати адміністративну послугу шляхом безпосереднього звернення до відділу ЦНАП. Деякі послуги можливо отримати через старостинські округи (через старост).
 • Роз’ясніть детальніше щодо послуг, які можна отримати на місцях, адже громада має велику територію і добиратися щоразу до Близнюків людям проблематично.
 • Саме для зручності громадян на місцях старости можуть надати фактично всі послуги по реєстрації/знятті з реєстрації місця проживання, послуги Держгеокадастру в Харківській області, послуги із деяких земельних питань тощо.
 • На сесії селищної ради було врегульовано і графік роботи відділу. То що змінилося?
 • В понеділок, вівторок та четвер ми працюємо з 8 ранку до 17.15, у п’ятницю – до 16.00, а ось в середу – до 20.00 (за попереднім записом). А прийом суб’єктів звернень, тобто громадян, закінчуватиметься лише за півгодини до кінця робочого дня. Хочу також наголосити, що на виконання пункту 11 статті 12 Закону України «Про надання адміністративних послуг» від 6 вересня 2012 року № 5203-VI, з урахуванням структурної чисельності відділу «Центр надання адміністративних послуг» Близнюківської селищної ради, а також з метою дотримання вимог трудового законодавства та законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, прийом суб’єктів звернень працівниками відділу після 17 год. 15 хв. буде проводитись щосереди виключно за попереднім записом. Запис на прийом здійснюється з понеділка по четвер з 08 год. 00 хв. до 17 год 15 хв., в п’ятницю з 08 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв., безпосередньо у відділі або за телефонами: (05754) 5-21-37, 5-17-51.
 • Які маєте плани на майбутнє?
 • Серед планів збільшення переліку адміністративних послуг та штатної чисельності відділу, реконструкція приміщення ЦНАП в адміністративній будівлі по вулиці Незалежності,39. А в іншому, працюємо в штатному режимі, постійно навчаємося, бо багато змін в законодавстві. Варто додати, що ми робимо все можливе, щоб тісніше комунікувати з громадянами саме нашої Близнюківської громади і надавати їм якомога більше якісних послуг. До слова, до нас звертаються і люди із сусідніх громад, що свідчить про довіру та компетентність працівників відділу.

  Наталя ТКАЧЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *