Субота, 1 Квітня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Статус внутрішньо переміщеної особи тепер можна отримати в “Дії”

Статус внутрішньо переміщеної особи тепер можна отримати в “Дії”У застосунку “Дія” запустили комплексну послугу для внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в Telegram.

– Запустили комплексну послугу для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Люди, які змушені були покинути свій дім і переїхали в межах України через повномасштабне вторгнення рф, можуть оформити статус ВПО у Дії та отримати виплату від держави — для себе і своїх дітей, – йдеться у повідомленні.

Вимушені переселенці можуть отримувати щомісяця дві тисячі гривень на себе та три тисячі гривень на кожну свою дитину. Виплати можна отримати на картку єПідтримка та витратити на будь-які товари або послуги.

Зараз послуга доступна лише для тих людей, які перебувають на території України. У міністерстві обіцяють згодом додати можливість податися на допомогу для всіх переселенців.

Ще один важливий момент – якщо людина вже подала заяву офлайн, то подавати її знову через застосунок не треба.

– Велике прохання до вас – якщо ви плануєте оформити комплексну послугу (довідку ВПО + допомогу) через Дію, і в той же час здали документи до місцевого ЦНАПу/старостату, – то, будь ласка, повідомте про це працівників ЦНАПу/старостату задля уникнення дублювання заяв.

Оскільки подавши документи двічі, ви ускладнюєте пошук та оформлення вам допомоги через дублювання реєстраційних заяв у базі. Раніше оформлені довідки ВПО у ЦНАПі/старостаті підтягнуться у вашій Дії через деякий час.

Якщо ви оформили довідку ВПО у ЦНАПі/старостаті, то і заяву на допомогу слід подавати теж адміністратору ЦНАПу.

Щоб скористатися послугою, потрібно оновити додаток “Дія” та обрати «Отримати статус ВПО» в розділі Послуги. Далі потрібно вказати свою фактичну адресу та підтвердити її за допомогою геолокації. Якщо ви хочете отримати статус ВПО офлайн – потрібно звернутися до ЦНАПу, органу соцзахисту населення або до представників місцевої влади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *