Вівторок, 31 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Як завершиться навчальний рік 2021/2022 у Близнюківській громаді

Як завершиться навчальний рік 2021/2022 у Близнюківській громаді

Про особливості навчання у воєнний час розповідає начальник відділу освіти, молоді, культури та спорту Близнюківської селищної ради Леонід Бондаренко.

 • Черговий навчальний рік завершується. Леоніде Володимировичу,  розкажіть, будь ласка, з якими нестандартними ситуаціями довелося зіштовхнутись цьогоріч?
 • 2021-2022 навчальний рік видався дуже напруженим для освітян нашої громади. Більшу частину освітнього процесу довелося проводити в змішаній та дистанційній формі спочатку через карантинні обмеження у зв’язку із захворюваністю на COVID-19, а потім – через російську воєнну агресію проти України.
  Міністерство освіти і науки України видало наказ і методичні рекомендації щодо завершення цього навчального року. Ми все детально опрацювали з керівниками закладів освіти і дійшли висновку, що навчальний рік завершиться у нашій громаді 3 червня, хоча, згідно з нормативними документами, кожен заклад освіти може сам обрати дату закінчення навчального року. Оскільки в нас громада невелика, ми вирішили, що буде неправильно, коли школи в різний час завершать освітній процес.
  Зважаючи на те, що в нас були додаткові тижні канікул, різні організаційні моменти дистанційного навчання, ми вирішили, що ця дата буде оптимальною для завершення освітнього процесу в закладах освіти громади.
 • Коли продзвенить останній дзвоник у навчальних закладах Близнюківської громади? В якому форматі це відбуватиметься?
 • Традиційного свята, до якого ми всі звикли і яке, незважаючи на жодні обставини, всі з нетерпінням очікують, – не буде. Навчальні заняття завершаться 3 червня 2022 року, як я повідомляв вище. А ось урочистості, на жаль, пройдуть в дистанційному форматі. Вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту та повну загальну середню освіту планується 10-11 червня. 
 • Як навчаються діти, які з батьками виїхали за межі громади?
 • З початком російської агресії проти України багато мешканців громади змушені були виїхати за її межі, в тому числі – за кордон. Всього вимушено переїхали до безпечних місць 506 здобувачів освіти, з них 207 знаходяться за кордоном. Також залишили громаду 50 педагогів, з них 14 виїхали за межі нашої держави, але це не завадило їм організовувати дистанційне навчання як з території України, так і з країн Європи. До того ж всі учні закладів освіти мали змогу продовжувати дистанційне навчання в своєму закладі або в будь-якому закладі освіти на території України.
 • Чи є діти серед внутрішньо-переміщених осіб, які долучилися до навчання в закладах громади?
 • За станом на 20 травня 2022 року здобувачів освіти ВПО, які навчаються у нас, налічується 184 особи. Діти активно долучилися до освітнього процесу в нашій громаді.
 • Роз’ясніть, будь ласкаситуацію щодо здачі державної підсумкової атестації (ДПА) та зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Де здавати? Як це відбуватиметься?
 • 24 березня 2022 року Верховна Рада України прийняла закон про скасування складання ДПА, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022 році, який Президент України підписав 1 квітня. Цьогорічне ЗНО проходитиме у форматі мультипредметного тесту. У програму тестування увійшли три предмети: українська мова, математика та історія України. Планується, що буде по 20 тестових завдань з кожного предмету. Час проведення тестування – 120 хвилин, які учасники розподіляють на власний розсуд.
  Перелік населених пунктів, у яких безпечна ситуація дозволяє провести національний мультипредметний тест, визначено обласними військовими адміністраціями на запит МОН. Попередньо заплановано, що тестування проходитиме у 20 областях України, у Києві та в деяких країнах Європи. На даний час можливо провести національний мультипредметний тест й у частині Харківської області. Варто додати, що з міркувань безпеки МОН не публікує назви населених пунктів, де проводитиметься тестування. Побачити їх учасники зможуть з 20 травня по 7 червня на своїх інформаційних сторінках, коли підтверджуватимуть участь у тестуванні, — із переліку населених пунктів потрібно буде обрати один зручний. 
  Щоб не дізналися вороги, прошу абітурієнтів не повідомляти стороннім особам про час та місце тестування та не писати про це в соцмережах. Також випускникам необхідно врахувати, що до пункту тестування необхідно буде добиратися самому. Уточнення вибору населеного пункту для проходження тестування на інформаційних сторінках учасника відбуватиметься з 21 червня до 07 липня 2022 року.
  Загалом буде три сесії мультипредметного тесту: у липні – основна, у серпні та вересні – додаткові. Основна пройде з 18 липня по 10 серпня. Офіційні результати учасники отримають до 12 серпня.
  Додаткова сесія почнеться 16 серпня і триватиме до 20 числа останнього місяця літа. Заявку на участь у ній на своїй інформаційній сторінці слід подавати з 1 до 10 серпня. Результати будуть відомі до 21 серпня.
  Спеціальна сесія буде у вересні. Утім, її дати називають орієнтовно, адже за часів війни складно передбачати події, тож дні тестування можуть дещо змінитися. Нині її планують на 12–16 вересня. Подавати заявку на участь у спеціальній сесії треба з 1 до  7 вересня. Офіційні результати абітурієнти отримають до 19 вересня.
 • З якими результатами планується завершення року? Чи є учні, які тягнуть на медалі?
 • Так, в громаді є три випускники, які завершують навчання з золотою медаллю, один – зі срібною, а також п’ять випускників 9 класу отримають свідоцтва з відзнакою.
 • Розкажіть, що зміниться для дітей під час літніх канікул.
 • Канікули для учнів розпочнуться відразу після закінчення навчального року. Це перші канікули в умовах воєнного стану. Російська армія засипає нашу землю своїми ракетами і підступний ворог залишає після себе тисячі вибухонебезпечних предметів, деякі з яких замасковані під звичайні речі. Саме тому необхідно повторити у родинах прості правила, які допоможуть зберегти життя дітям:
  не можна чіпати сторонні предмети, підіймати на вулиці іграшки чи гаджети, яким там не місце;
  не можна наближатися до нерозірваних боєприпасів;
  у разі виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів необхідно одразу повідомити дорослих та рятувальників за номером 101.
 • Як відбувається набір до перших класів?
 • Ми вже зараз готуємося до нового навчального року. Відповідно до рекомендацій Міністерства освіти та науки, заклади освіти Близнюківської громади вже визначили початок прийому заяв для зарахування учнів до перших класів. З 15-го квітня офіційно розпочато прийом заяв від батьків для зарахування учнів до першого класу. Це можна зробити як онлайн, подавши скани заяви і свідоцтва про народження на електронну пошту закладу, так і прийти до школи, якщо є можливість. Заяви прийматимуть до 31 травня у школах тих територій обслуговування, де живе дитина.
  Тож життя не стоїть на місці. Незважаючи на всі обставини, ведемо вже підготовку до нового навчального року, формуємо попередню мережу закладів загальної середньої освіти.
 • Дякую за вичерпні відповіді.
 • А я наостанок хочу побажати всім міцного здоров’я, щастя, благополуччя, ясного неба та віри у славне майбутнє нашої громади і рідної України! Нехай на нашій благословенній землі запанує мир, спокій та добро!

Віримо у перемогу, ЗСУ та освітян! Слава Україні!

Записала Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *