Середа, 7 Червня, 2023
Головна > ВІЙНА > У нас немає інформації, що у ворога достатньо сил для нового штурму Харкова – Олег Синєгубов

У нас немає інформації, що у ворога достатньо сил для нового штурму Харкова – Олег СинєгубовПро це голова Харківської ОВА розповів в інтерв’ю “ДС”.

Ми розуміємо, що ворог не полишив своїх спроб зайняти місто Харків, Харківську область. Ми розуміємо, що це для нього стратегічне завдання. У будь-якому разі спроба буде, як на мене, ще не одна. Це залежить від готовності наших Збройних сил і від тієї загальної військової ситуації, яку ми маємо на всіх фронтах”, – сказав Олег Синєгубов.

За його словами, інформація про те, що нібито на завтра чи на післязавтра готується масштабне вторгнення і нова спроба взяти Харків – лише чутки.

“Ми проводили чергову нараду з військовими, заслуховували розвідку: у нас немає такої інформації, що ворог готовий і має достатньо сил для нового штурму”, – зазначив голова ХОВА.

Він також зауважив, що перебувати на вулицях міста все ще небезпечно. Оскільки в області тривають бойові дії, “прилетіти” може до будь-якої точки Харкова.Люди стоять до останнього і не хочуть співпрацювати з окупантами – Олег Синєгубов

Як повідомив голова Харківської ОВА, на сьогодні під тимчасовою окупацією перебуває 30,1% території Харківщини.

Окуповано 21 територіальну громаду області з 56. Це північ регіону, північно-східний напрямок (Вовчанський), східний (Куп’янський) та Ізюмський напрямок.

За приблизними підрахунками, на кожному з цих напрямків залишається від 15 до 20 тис. населення.

Ми, де це можливо, комунікуємо з головами громад, зі старостами. У ручному режимі виплачуємо соцзабезпечення. Розуміємо, чи є можливість, щоб люди потім знімали готівку, якщо ми будемо перераховувати на картки, чи краще цього не робити, а після деокупації одразу виплатити це забезпечення, наприклад, як було у Вільхівці. Розуміємо, що людям там дуже важко”, – сказав Олег Синєгубов.

Також він повідомив, що на Вовчанському і Куп’янському напрямках є спроби ввести в обіг рублі. Окупанти намагаються підкупляти місцеве населення. Але люди відмовляються.

“Наприклад, екстрена медична допомога, яка все ж таки працює на цих територіях, надаючи послуги нашому місцевому населенню — їм пропонували перевдягнутися у російську форму. Люди сказали: “Ми працювати під прапором рф не будемо”. Так само підрозділи ДСНС, це було на Ізюмському напрямку — їм пропонувався російський спецодяг, вони від нього відмовилися, кажуть: “Якщо ми зрозуміємо, що в нас немає іншого виходу, то ми знімаємо форму і йдемо””, – зазначив голова ХОВА.

За його словами, випадки державної зради в окупованих громадах області – одиничні. Переважна більшість людей все ж таки патріоти.

“Ми спілкуємося з Вовчанською громадою, з населеними пунктами біля кордону з рф. Люди там стоять до останнього і не хочуть співпрацювати з окупантами”, – підкреслив Олег Синєгубов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *