Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Федотови Ірина та Ілля – юристи благодійного фонду, які безкоштовно консультують переселенців на Тернопільщині

Федотови Ірина та Ілля – юристи благодійного фонду, які безкоштовно консультують переселенців на Тернопільщині

Ірина Федотова (в дівоцтві Каменева) народилася і виросла в селі Милівка на Близнюківщині. Дівчина здобула вищу юридичну освіту, вийшла заміж і разом з чоловіком Іллею, теж юристом, будувала плани на майбутнє у Харкові, де молодята почали обживатися у квартирі на Салтівці.

Війна внесла свої корективи в життя перспективних спеціалістів. Ірина розповідає: «Ми з чоловіком обожнюємо Харків і не уявляємо свого життя без цього красивого величного міста. 24 лютого все змінилось в одну мить. Спочатку ми вірили, що все закінчиться дуже швидко, але вибухи не припинялися. Потім друзі запропонували пожити в центрі міста – в офісі біля обладміністрації. Але коли «прилетіло» в адмінбудівлю, вирішили їхати в Милівку до мами. В Харкові робота призупинилася, то почали шукати в іншому місці. Побачили вакансії в Благодійному фонді «Право на захист» відправили резюме і нам відповіли, що можуть працевлаштувати двох юристів у Тернополі. Взявши два рюкзаки і кішку Еллі ми поїхали до місця призначення і вже з четвертого квітня доєдналися до чудової команди працівників фонду «Право на захист», ставши консультантами з юридичних питань».

Варто зазначити, що Благодійний фонд розпочав свою роботу в Україні у 2014 році, власне з часу, коли почалися бойові дії на територіях Луганської та Донецької областей. Офіси БФ «Право на захист» функціонують в багатьох містах України, здійснюючи адвокаційну діяльність для захисту прав переселенців; надаючи безоплатну юридичну допомогу із питань, пов’язаних із внутрішнім переміщенням та/або зумовлених воєнним конфліктом.

Ірина Федотова пояснює: «Наша робота як консультантів заключається в тому, що ми виїжджаємо на місця скупчення внутрішньо переміщених осіб та місця їх контактного проживання, проводимо зустрічі з людьми, дізнаємось, яка юридична допомога їм потрібна і надаємо її. За час нашої роботи у фонді проконсультували понад 300 осіб з різних питань. Спочатку люди звертались із запитаннями на кшталт: як зареєструватися ВПО, адже дехто приїхав без документів, то роз’яснювали все, що пов’язано з реєстрацією. Зараз більшість цікавиться працевлаштуванням, оформленням статусу безробітного в нинішніх умовах, отриманням кредитів та компенсацій за пошкоджене чи знищене майно. Також багато запитів на відновлення документів і переїзду за кордон. Хочу наголосити, що внутрішньо переміщеним особам юридична консультація надається безкоштовно. Знаєте, я дуже рада, що в такі скрутні часи є можливість приносити користь людям. І доки буде така потреба, ми готові працювати в Тернополі, але дуже мріємо повернутися до мирного життя в Харкові».

Красиве місто Тернопіль приваблювало у мирний час туристів, а зараз надає прихисток переселенцям і вже їхні знання та вміння використовує на користь іншим, хто загубився у круговерті воєнних подій. Якщо у вас є потреба в юридичній консультації, скористайтеся можливістю отримати її безкоштовно, звернувшись до працівників фонду «Право на захист» . Телефони Благодійного фонду 099-507-50-90, 068-507-50-90, 093-507-50-90 щодня з 7.00 до 20.00. Також можна звернутися у месенджер до Ірини Федотової.

Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *