Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Чи потрібні направлення під час воєнного стану?

Чи потрібні направлення під час воєнного стану?

Українці, які були змушені змінити місце проживання через військову агресію рф (тобто є внутрішньо переміщеними особами), мають можливість отримати первинну медичну допомогу за місцем фактичного перебування, БЕЗ ДЕКЛАРАЦІЙ ТА НАПРАВЛЕНЬ, у будь-якій лікарні, якщо вона здатна забезпечити необхідне лікування.
Нагадуємо, що первинну меддопомогу надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.
Проте для того, щоб отримати вузькоспеціалізовану допомогу, направлення, як і раніше, є необхідним.


Хто може виписувати направлення?
Виписувати направлення можуть всі лікарі в медичній системі, від сімейних до високоспеціалізованих, коли вважають за потрібне залучення до лікування фахівця іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію.


Який строк дії направлення?
Термін дії направлення – рік. Проте пацієнту краще дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які направлено пацієнта.


Яка інформація міститься в направленні?
У направленні не зазначається заклад чи лікар, до якого направляють пацієнта, зазначається код послуги та інформація про заклад і лікаря, який створив направлення. Місце отримання послуги пацієнт може обрати самостійно у будь-якій лікарні, яка має контракт з НСЗУ і може надати відповідні медичні послуги.
Виняток: якщо пацієнта переводять на рівні «стаціонар-стаціонар» — заклад зазначається.
Нагадуємо, що для того, щоб забезпечити доступ пацієнтів до медичних послуг, під час війни діють як електронні, так і паперові направлення.


☎Дізнатися, в яких саме закладах можна безоплатно отримати потрібну консультацію або пройти додаткову діагностику, можна за номером 16-77 (контакт-центр НСЗУ).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *