22 лютого українці та весь світ почули страшну промову путіна, який заявив, що росія визнає незалежність двох окупованих регіонів на сході України — так званих «ДНР» та «ЛНР». Це призвело до першого раунду економічних санкцій з боку країн НАТО.
Ранок 24 лютого став найстрашнішим моментом у житті кожного українця. О 4-й ранку хтось прокинувся від вибухів, хтось від телефонного дзвінка родичів та почув/зрозумів: «путін оголосив війну Україні», називаючи її «спеціальною військової операцією». По факту, вторгнення почалося не рівно о 4-й ранку 24 лютого, а близько 3:40, коли на територію Луганської області зайшла перша колона російських танків. Перші сигнали можливого безпосереднього конфлікту також отримали з вебкамер кримських блокпостів. Приблизно о 3:59 на блокпості в Каланчаку помітили біганину охоронців і цивільних. За деякий час на блокпосту зникло світло і камера перемкнулася в інфрачервоний режим. Після 4:08 помічено 4 осіб у камуфляжі. Через кілька хвилин камера перестала працювати. На блокпосту в Чонгарі теж спершу зникло світло, а згодом камера перестала працювати. Майже одразу розпочався масований ракетний обстріл території України, і російські окупанти увійшли на землі нашої держави. Вибухи лунали у багатьох містах різних областей України.

Ворожі війська рухалися у напрямку великих українських міст. Ворог намагався просунутися у Херсонській, Донецькій, Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Запорізькій та Київській областях. Росіяни активно просувались у бік Києва. Майже одразу українські жінки з дітьми почали масово евакуюватися з країни. На дорогах утворилися безкінечні затори, від Києва до Львову люди їхали декілька діб. На кордонах із західними сусідами також утворилися величезні черги….
24 лютого Президент України Володимир Зеленський повідомив про запровадження воєнного стану і безпольотної зони над Україною. За кілька годин Україна розірвала дипломатичні стосунки з рф. На півдні російські війська рушили через Перекоп і Чонгар, вдень захопили Нову Каховку зі спорудами Каховської ГЕС, та підійшли до Херсону, інша колона наблизилась до Мелітополя. На Донбасі ворог атакував Волноваху, Маріуполь, Щастя. В перший же день, близько 16:00 російські гелікоптерні війська захопили аеропорт Антонова (Гостомель). Однак пізніший український контрнаступ успішно відбив аеропорт і знищив російський десант.
Близько 17:00 росіяни захопили Чорнобильську АЕС та покинуте місто Прип’ять.
О 22:00 Державна прикордонна служба України повідомила, що російські війська захопили острів Зміїний у Чорному морі внаслідок морського та повітряного бомбардування. В Україні створюються військові адміністрації, керівництво держави вимагає від партнерів закрити небо над Україною. Водночас США одними з перших заявляють про запровадження нових санкцій проти росії.
25 лютого Президент Володимир Зеленський віддав розпорядження про повну мобілізацію українських військових на 90 днів. Зранку над Києвом було збито ворожі ракети та безпілотник. Уламки впали на житловий будинок на Позняках, внаслідок чого зайнялася пожежа. В цей день відбулись перші бої у Києві.

Російським військовим вдалося захопити два автомобілі ЗСУ, і разом з колоною російських вантажівок вони почали рух до центру столиці. Українським військовим вдалося зупинити ворога у Києві, проте загроза для столиці ставала все більшою. Російські війська підійшли упритул до Києва та багатьох інших міст на півдні та південному сході держави, увійшли до Мелітополя, підійшли впритул до Херсону, оточили Чернігів. Саме 25 лютого на Оболоні в Києві російський танк переїхав цивільну автівку із водієм. На диво, чоловік залишився живий. З російського танку також було обстріляно житловивий будинок на Оболоні.
26 лютого армія рф почала доводити, що воює із цивільними: завдано ракетного удару по багатоповерхівці в Києві на Солом’янці. Активні бойові дії тривали в самій столиці та поруч з нею. Ворог намагався атакувати ТЕЦ-6 в районі Троєщини та військову частину на проспекті Перемоги. Українські війська втратили контроль над Станицею Луганською, Кримським та Марківкою. Однак, вибили ворога із Сум та зупинили наступ у напрямку Києва.
Вночі 27 лютого продовжуються удари по нафтобазах та газопроводах. росія намагається знищити критичну інфраструктуру України. На дипломатичному фронті перша велика перемога – кілька російських банків були вилучені з SWIFT. Президент України Зеленський погодився направити делегації для переговорів про припинення вогню з Росією до білоруського кордону. Близько 17-ї години з’являється ще одна неприємна новина – російські війська знищили Ан-225 Мрія. Саме в цей день вперше російських окупантів «накрили» на аеродромі Чорнобаївки. Тоді ЗСУ застосували «Байрактари».
28 лютого так звана «ДНР» призупинила загальну мобілізацію, заявивши, що додаткові війська не потрібні. Маріуполь був оточений російськими військами та постійно обстрілювався. Проте секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що російський план повністю провалився, тож тепер ініціатива на боці України. Українська делегація прибула на кордон із Білоруссю, щоб взяти участь у переговорах з російською стороною. Лише ввечері стають відомими їхні результати – сторони повертаються до своїх столиць для подальших консультацій, але попереду й наступний раунд переговорів. Результатів немає.
На 5-й день війни відбувається історична подія – президент підписує заявку на вступ України до ЄС. Євросоюз обіцяє розглянути її у найкоротші терміни.
