Понеділок, 15 Серпня, 2022
Головна > ВІЙНА > Захисники встановили хрест в одному із прифронтових сіл Барвінківщини

Захисники встановили хрест в одному із прифронтових сіл Барвінківщини

В одному із сіл прифронтової Барвінківщини військові встановили Хрест

–Ідею подали самі військові, які боронять наше село, – говорить жителька села Неля Кладко. -Ці хлопці із Прикарпаття, а у них там, на Західній Україні , практично в кожному населеному пункті є і не одна така духовна святиня-Хрест чи капличка, куди можна прийти з молитвою. Ось і взялися захисники майструвати і облаштовувати це Хресне знамення і в нас.

Робили це щиро, від душі. Будували все добротно, як кажуть, не на один день, а з поглядом у день завтрашній: викладали основу з каменю, цементували доріжки, саму дерев’яну конструкцію хреста з розп’яттям робили за відомою їм технологією, тут же на дзеркальній плитці викарбувані й тексти молитов.

Скажу відверто, об’єм роботи виконаний великий. Зате результат порадував. Погляньте, яку чудову духовну святиню має тепер наше село. Відрадно, що осторонь справи не залишилися й мої земляки. Ми допомагали чим могли і як могли. Разом працювали, разом і урочисту мить відкриття розділили.У велике свято- у день світлої Трійці- тут зібралися і військові, і сільчани. Військовий капелан освятив Хрест, провів тут перший молебень.

Як пише у соціальній мережі один із вояків Назарій Іванів- “Наші хлопці Герої молодці! Там, на передовій, вони змайстрували своїми руками і встановили ось такий Чудовий Хрест”. Це перший в навколишній окрузі такий Хрест, за який місцеве населення дякує захисникам. Він впевнений, що саме це Хресне знамення буде початком їхнього наверненням до Бога , оскільки старші люди приходять кожного вечора сюди молитися.

У коментарі священник Іван Стефурак зазначив, що “руzzкій мір”, маючи благословення кіріла, нищить духовні святині України: пошкоджено вже щонайменше 59 культових споруд у восьми областях України.

“А цей пост є беззаперечним фактом того, що на відміну від рашистських варварів, несе в собі та залишає за собою Український Воїн!

Нехай сьогодні Бог дасть перемогу у знаменні святого хреста над темрявою, яка хоче знищити Україну і ввесь народ ‒ так, як дав цю перемогу знаком хреста в час імператора Костянтина!” — додав дописувач.

Нехай Господь вислуховує промовлені тут молитви. Нехай оберігає тих, хто трудився над створенням цього божого місця, хто мужньо тримає рубежі на передовій, хто мешкає в цьому мальовничому краї, зараз змученого постійними обстрілами…

-А ви знаєте, я буквально покроково фільмувала на телефон весь процес роботи- від закладки першого каменя до сьогодення. Для історії,-говорить Неля Анатоліївна. – Зроблю з усіх цих кадрів відеоролик. І обов’язково покажу його всім, хто після Великої Перемоги приїде у наше село. А ми обов’язково влаштуємо у себе масштабний фестиваль народної творчості Барвінківщини. Досвід такий маємо. І обіцяли всім, що такі заходи стануть традиційними. Отож після війни зберемося знову всі разом. І заспіваємо наших українських пісень. Ех, скоріш би мир наступив, пошвидше б вигнали ми ворога з рідної землі.

За це молимося! І дякуємо нашим захисникам- справжнім Героям, патріотам, високодуховними воякам, які боронять нашу неньку-Україну!

Ірина Столбова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.