Середа, 7 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > У Близнюківській громаді відзначили День Конституції

У Близнюківській громаді відзначили День Конституції

День Конституції України — одне з найбільш значущих свят нашої країни з точки зору процесу державотворення. Це історичний день: 28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України — першу Конституцію незалежної української держави. Це рішення закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом — Днем Конституції України.

Щороку 28 червня жителі громади збирались на центральній площі селища, щоб відзначити це дійсно всенародне свято. Сьогодні людей було значно менше, але більшість з них одягнули вишиванки як символ незборності та народного оберегу.

В минулому році саме в цей день, завершуючи урочистості, в небо запустили жовто-блакитний стяг із повітряних кульок, але він пролетів недалеко, зачепившись за гілки дерева. Тоді це викликало незрозумілі почуття, серед яких і відчуття страху, бо таки нехороша прикмета.

День Конституції у 2022 році, який обпалює кровопролитна війна, ми відзначаємо під звук канонади, але Прапор України, який піднімали випускниця Близнюківського ліцею золота медалістка Марія Чуприна та військовий Збройних сил України Юрій Кудряшов, вільно замайорів над Близнюківщиною.

Секретар селищної ради Сергій Володченко у своїй промові зазначив: «Дякуємо нашим військовим за можливість відзначити це свято. Буде мир – будемо ми. Слава Україні». Завдяки талановитим працівникам Центру надання культурних послуг присутнім випала нагода на декілька хвилин поринути у мирне життя і навіть традиційно ми зробили загальне фото на пам’ять.

Сьогодні свято на моїй землі,
За яке боролись і за яке вмирали,
Діди і прадіди твої й мої, і про яке
Поети мріяли і нишкома писали.
Сьогодні свято на моїй Вкраїні,
І ми про нього можемо сказати вільно,
Свобода слова і права людини – наш закон,
Із чим вітаєм вас, шановні, щиро!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *