П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > ПРАВО ЗНАТИ > Куди влаштуватися без досвіду роботи

Куди влаштуватися без досвіду роботи

Український ринок праці перебуває у стані кризи, яка супроводжується традиційними для неї явищами – скорочення персоналу, зниження заробітних плат, зменшення пропозицій роботи, підвищення конкуренції на робоче місце, збільшення терміну пошуку роботи. За підрахунками Міжнародної організації праці, з початком війни в Україні було втрачено близько 4,8 мільйонів
робочих місць. Багато українців стикаються з проблемою працевлаштування за фахом, а тому
часто погоджуються на роботу в новій для себе сфері. З іншого боку, все більше роботодавців вказують в описі вакансій можливість навчити та підвищити рівень кваліфікації співробітників.

Чи є пропозиції для працівників без досвіду роботи?
В актуальних пропозиціях на кадровому порталі grc.ua наразі 33% вакансій для працівників без досвіду роботи. Лідером серед регіонів з найбільшою кількість пропозицій наразі є Львів та область, де розміщено 16% від всіх актуальних, середня пропонована заробітна плата – 12 300 грн.

Київ посідає другу сходинку за пропозиціями для спеціалістів без досвіду роботи, проте середня заробітна плата в столиці вища. В Києві розміщено 14% актуальних пропозицій, а компенсація за роботу в середньому – 19 500 грн. Дніпропетровська та Івано-Франківська області посідають третю сходинку, проте в Дніпропетровській області середня пропонована заробітна плата вище – 17 600 грн. В Івано-Франківській області працівникам без досвіду в середньому пропонують 9 000 грн, а в Полтавській області середній оклад – 8 500 грн.

В яких професійних сферах пропонують роботу?
Понад третина всіх вакансій для працівників без досвіду роботи зі сфери продажу, де в середньому готові платити за роботу 15 800 грн. Більшість з цих вакансій складають пропозиції роботи у сфері ритейл. Касири, продавці-консультанти, адміністратори торгових залів були затребувані й до війни, активно їх шукають і зараз. Окрім цього, компанії різних галузей активно шукають менеджерів з продажів та менеджерів по роботі з клієнтами у офіс чи віддалено.
Далі за кількістю пропозицій йде сфера транспорту та логістики – 9% від всіх актуальних вакансій, де готові платити в середньому 18 800 грн. Вакансії для робітничого персоналу є третіми за затребуваністю, а середній оклад – 9 900 грн. Замикають топ 5 сфер за кількістю пропозицій вакансії для адміністративного персоналу (середня зарплата – 15 200 грн), та з банківської сфери (середня зарплата – 11 800 грн).

Які навички потрібні?
У вакансіях для працівників без досвіду роботи роботодавці вказують в основному бажані soft skills, наявність освіти та перелік основних виконуваних обов’язків та задач. Практично в усіх вакансіях роботодавці пропонують допомогти в навчанні кандидата необхідній роботі.
В усіх вакансіях незалежно від професійної сфери роботодавці хочуть від кандидатів відповідальності, уважності, стресостійкості та орієнтованості на результат. В сфері продажів пріоритетними вважаються такі навички як тактовність, високі комунікативні навички та активна життєва позиція. Тим хто шукає роботу в сфері транспорту та логістики потрібно бути пунктуальним та дисциплінованим, а представникам робітничих спеціальностей бути уважними
до деталей та вміти працювати в режимі багатозадачності.

Хоча ринок праці перебуває у стані кризи, а пропозицій роботи у кілька разів менше, аніж було до війни, проте варіанти для працевлаштування працівників без досвіду роботи є. Зарплати для цієї категорії спеціалістів стартують від 8 500 грн, що є трохи більше, ніж мінімальна заробітна плата. Отже, навіть у кризу працевлаштування можливе, варто лише проявляти активність та наполегливість у пошуку роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *