Субота, 6 Червня, 2026
Головна > ГРОМАДА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Місцевий економічний розвиток як основа продовольчої безпеки громад

Місцевий економічний розвиток як основа продовольчої безпеки громад

26 липня 2022 року в Українському кризовому медіа-центрі представники влади, місцевого самоврядування та експерти обговорили питання місцевого економічного розвитку як основи продовольчої безпеки громад». Обговорення організоване Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України. 

Ключем до продовольчої безпеки в умовах війни може стати місцевий економічний розвиток. А це управлінські рішення, налагодження як вирощування так і переробки харчових продуктів, об’єднання людських, фінансових, технічних ресурсів – складові, які дозволяють працювати ефективно в кризові періоди. Під час дискусії учасники обговорили державні та міжнародні програми, а також механізми та інструменти підтримки місцевого економічного розвитку в громадах під час війни.

«Підтримка розвитку в цілому економіки держави безпосередньо залежить від ефективності діяльності саме на базовому рівні. Продовольча безпека – є цілим комплексом питань, пов’язаних із досягненням цієї мети. Це і місцевий економічний розвиток, і робочі місця, і бізнес, і багато іншого. Ще рік тому ми говорили про те, що питання стратегії місцевого розвитку громад є одним із пріоритетних, але фокусувались більше на земельних, бюджетних ресурсах, не завжди визначаючи пріоритетними саме економічні питання. Зараз ми свідомо акцентуємо увагу органів місцевого самоврядування на розвитковій діяльності», – зазначив В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України.

В’ячеслав Негода

«Сільськогосподарський сезон скоро завершиться, за ним розпочнеться опалювальний сезон, тому важливою та своєчасною є підготовка до зими та забезпечення того, щоб громади могли позитивно впливати на ланцюги постачання продовольства. Але з цим пов’язано пожвавлення агропромисловості та відновлення ринків для створення сталих рішень. Ми дуже пишаємося тим, як громади по всій Україні наполегливо працюють над забезпеченням безпеки та добробуту своїх жителів навіть у ці важкі часи. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» продовжуватиме підтримувати громади у цих зусиллях», – наголосив Габріель Абрагам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«На сьогодні держава надає можливості скористатися програмами підтримки – грант на переробне підприємництво, програми кредитування та інші. І суми цих програм дуже варіюються: від мільйона гривень – до 60 мільйонів гривень відповідно до цілі, завдання зазначених програм. Ми вважаємо, що в умовах сьогоднішньої кризи, падіння ВВП і скорочення економіки, державна підтримка є досить актуальною і надасть поштовх для розвитку наших громад», – сказав В’ячеслав Зубенко, експерт з питань бюджетних відносин Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

З 13 основними державними програмами та їх умовами можна ознайомитися в інфографіці.

Ще ряд можливостей для громад та підприємців презентувала Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки України. Усі вони, за словами Тетяни Бережної, мають на меті забезпечити створення робочих місць та, як наслідок, стабільні надходження до місцевих бюджетів.

Залишити відповідь