Субота, 1 Квітня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Книжки – дітям

Книжки – дітям

Із 2023 року набув чинності Закон про надання книжкових сертифікатів на кожну новонароджену дитину і кожну дитину, якій виповнюється 14 років. Вартість сертифіката становитиме близько 800 гривень, його можна буде використати на придбання українських книжок.

Мета закону – підтримати книжкову галузь під час війни, стимулювати відкриття нових книгарень по всій країні та збільшити тиражі й асортимент українських книжок.

Відповідно до нових норм закону про стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження, які набувають чинності з 1 січня, держава відшкодовуватиме видатки на оренду приміщень книгарням, що продають книжки виключно українською мовою, мовами країн Євросоюзу та корінних народів України.

Умовою отримання державної субсидії є певні вимоги, зокрема доходи від продажу книг мають становити не менше ніж 80% від усіх доходів, а торгові зали з книжковими полицями – не менш як 80% її площі.

Розмір субсидії становитиме 20% від доходів з продажу книжок, проте закон установлює граничні площі, на які держава надаватиме відшкодування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *