З початку повномасштабного вторгнення деякі громади Харківської області були окуповані російським агресором. Тож місцеві управління соцзахисту не мали змоги виконувати свої функції, тому Міністерство соцполітики взяло бази з цих територій та почало нараховувати соціальні виплати.
Для осіб, які отримували виплати від держави на банківський рахунок, нічого не змінилося: кошти в повному обсязі продовжують надходити через банки. Але для тих, хто отримував гроші через «Укрпошту», ситуація змінилася, адже «Укрпошта» не працювала на окупованих територіях та в зонах бойових дій. Тому був розроблений наступний механізм. Кошти спрямовувались на «Ощадбанк» через систему міжнародних переказів та залишались там протягом 60 днів. Якщо людина за цей час не забирала свої виплати, то ці гроші передавались до «ПриватБанку». Якщо в особи в «ПриватБанку» був будь-який рахунок, то гроші автоматично зараховувались на нього, якщо ні – чекали на особу 30 календарних днів для відкриття рахунку.
Якщо після спливу цих 30 днів кошти не були отримані, вони повертаються до Міністерства соціальної політики. Там вони зберігаються, допоки людина не звернеться до відповідного управління соціального захисту або до моменту деокупації території. Тоді гроші за весь час виплатять у тому населеному пункті, де людина проживала.
Також 8 серпня Міністерство соціальної політики разом з іноземною неурядовою організацією АСТЕD виділили грошову допомогу українцям, які проживають на тимчасово окупованих територіях або в зоні активних бойових дій. Грошову допомогу виплачуватимуть три місяці по 2200 грн на особу. Щоб подати заявку, потрібно заповнити анкету на сайті «єДопомога». Платформа збирає всі заявки на допомогу та на запит міжнародних організацій передає переліки заявників. Слід надати відомості про заявника та членів його сім’ї: ПІБ згідно з ідентифікаційним документом; ІПН; скан-копії паспорта громадянина України, або ID-картки, або виду на постійне чи тимчасове проживання; свідоцтво про народження дитини; адреси місця реєстрації та фактичного місця проживання; номер телефону; реквізити банківського рахунку у форматі IBAN (для виплати на картку).
Телефон гарячої лінії Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної військової адміністрації з питань соціальних виплат
+380662834143 (працює з понеділка по четвер 9:00-16:00, у п’ятницю – 9:00-15:00).