Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Нарахування соцвиплат на деокупованих територіях

Нарахування соцвиплат на деокупованих територіях

З початку повномасштабного вторгнення деякі громади Харківської області були окупова­ні російським агресором. Тож місцеві управління соцзахисту не мали змоги виконувати свої функ­ції, тому Міністерство соцполітики взяло бази з цих територій та почало нараховувати соці­альні виплати.

Для осіб, які отримували виплати від держа­ви на банківський рахунок, нічого не змінилося: кошти в повному обсязі продовжують надходити через банки. Але для тих, хто отримував гроші через «Укрпошту», ситуація змінилася, адже «Укрпошта» не працювала на окупованих територіях та в зонах бойових дій. Тому був розроблений наступ­ний механізм. Кошти спрямовувались на «Ощадбанк» через систему міжнародних переказів та залишались там протягом 60 днів. Якщо людина за цей час не забирала свої ви­плати, то ці гроші передавались до «ПриватБанку». Якщо в особи в «ПриватБанку» був будь-який рахунок, то гроші автоматично зараховувались на нього, якщо ні – чекали на особу 30 календарних днів для відкриття рахунку.

Якщо після спливу цих 30 днів кошти не були отримані, вони повертаються до Міністерства со­ціальної політики. Там вони зберігаються, допоки людина не звернеться до відповідного управління соціального захисту або до моменту деокупації те­риторії. Тоді гроші за весь час виплатять у тому населеному пункті, де людина проживала.

Також 8 серпня Міністерство соціальної полі­тики разом з іноземною неурядовою організацією АСТЕD виділили грошову допомогу українцям, які проживають на тимчасово окупованих тери­торіях або в зоні активних бойових дій. Грошову допомогу виплачуватимуть три місяці по 2200 грн на особу. Щоб подати заявку, потрібно заповнити анкету на сайті «єДопомога». Платформа збирає всі заяв­ки на допомогу та на запит міжнародних організа­цій передає переліки заявників. Слід надати відомості про заявника та членів його сім’ї: ПІБ згідно з ідентифікаційним документом; ІПН; скан-копії паспорта громадянина України, або ID-картки, або виду на постійне чи тимчасове проживання; свідоцтво про народження дитини; адреси місця реєстрації та фактичного місця проживання; номер телефону; реквізити банківського рахунку у форматі IBAN (для виплати на картку).

Телефон гарячої лінії Департаменту соціаль­ного захисту населення Харківської обласної вій­ськової адміністрації з питань соціальних виплат

+380662834143 (працює з понеділка по четвер 9:00-16:00, у п’ятницю – 9:00-15:00).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *