Якщо ваша близька людина зникла безвісти чи була викрадена окупантами, можна звернутися до поліції або шукати через онлайн-ресурси.
ПОШУК ЧЕРЕЗ ПОЛІЦІЮ
Заяви про зникнення або викрадення приймаються поліцією в день звернення. Ініціювати розшук може будь-яка людина, якій стало відомо про цей факт. Спосіб подання заяв: направленням інформації поштою; на телефон 102 (цілодобово); на телефон гарячої лінії 0894 201 867 (цілодобово); особисто в територіальному підрозділі поліції. У заяві зазначається вся відома інформація про обставини зникнення та відомості про зниклу (викрадену, полонену) особу: дата й місце зникнення; анкетні дані такої особи; особливі прикмети (татуювання, шрами тощо); речі (мобільний телефон, паспорт тощо), які були у людини під час зникнення; дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викрадення) людини.
Разом із заявою за необхідності батьки або діти зниклого можуть здати свої біологічні зразки для виведення ДНК-профілю для подальшого порівняння. Заявникам необхідно мати при собі паспорт (для дитини – свідоцтво про народження).
ЧЕРЕЗ ОНЛАЙН-РЕСУРСИ
Телеграм-канал «Пошук зниклих» – один з найбільших ресурсів для пошуку дітей та дорослих, які зникли під час війни. У ньому легко орієнтуватися за допомогою хештегів із назвами міст.
Телеграм-канал «Пошук Україна 2022» допомагає шукати зниклих родичів і друзів, з якими обірвався зв’язок під час війни, через заповнення гугл-форми, інформацію з якої потім передають волонтерам і бійцям ТрО.
Чат-бот «Знайди рідних» – бот, створений за ініціативою «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських організацій.
Бот «Розшук за даними Національного інформаційного бюро» надає інформацію про зниклих військових і цивільних – як загиблих, так і полонених або депортованих з України.
Пошук людей, що зникли на Харківщині, можна здійснювати через телеграм-бот «Надія».