Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Зникла людина. Куди звертатися?

Зникла людина. Куди звертатися?

Якщо ваша близька людина зникла безвісти чи була викрадена окупантами, можна звернутися до поліції або шукати через онлайн-ресурси.

ПОШУК ЧЕРЕЗ ПОЛІЦІЮ

Заяви про зникнення або викрадення приймаються поліцією в день звернення. Ініціювати розшук може будь-яка людина, якій стало відомо про цей факт. Спосіб подання заяв: направленням інформації поштою; на телефон 102 (цілодобово); на телефон гарячої лінії 0894 201 867 (цілодобово); особисто в територіальному підрозді­лі поліції. У заяві зазначається вся відома інфор­мація про обставини зникнення та відомос­ті про зниклу (викрадену, полонену) особу: дата й місце зникнення; анкетні дані такої особи; особливі прикмети (татуювання, шра­ми тощо); речі (мобільний телефон, паспорт тощо), які були у людини під час зник­нення; дані інших осіб, яким також може бути відомо про факти зникнення (викра­дення) людини.

Разом із заявою за необхідності батьки або діти зниклого можуть здати свої біоло­гічні зразки для виведення ДНК-профілю для подальшого порівняння. Заявникам необхідно мати при собі паспорт (для дити­ни – свідоцтво про народження).

ЧЕРЕЗ ОНЛАЙН-РЕСУРСИ

Телеграм-канал «Пошук зниклих» – один з найбільших ресурсів для по­шуку дітей та дорослих, які зникли під час війни. У ньому легко орієнтувати­ся за допомогою хештегів із назвами міст.

Телеграм-канал «Пошук Україна 2022» допомагає шукати зниклих родичів і друзів, з якими обірвався зв’язок під час війни, через заповнення гугл-форми, ін­формацію з якої потім передають волонте­рам і бійцям ТрО.

Чат-бот «Знайди рідних» – бот, створе­ний за ініціативою «Міжнародної асоціації кібербезпеки» та інших громадських орга­нізацій.

Бот «Розшук за даними Національно­го інформаційного бюро» надає інформа­цію про зниклих військових і цивільних – як загиблих, так і полонених або депорто­ваних з України.

Пошук людей, що зникли на Харків­щині, можна здійснювати через телеграм-бот «Надія».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *