П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > НОВИНИ > РАЙОН > У Лозівській громаді виділятимуть більше коштів родинам полеглих захисників 

У Лозівській громаді виділятимуть більше коштів родинам полеглих захисників 

Про це повідомила начальник Управління праці та соціального захисту населення Вікторія Кіпкало на нараді у міського голови 30 вересня.

«Формуємо бюджет на 2023 рік. Ми повинні врахувати побажання батьків, рідних, самих захисників щодо проблемних питань. Не лише по підтримці, забезпеченню.  Хочу звернути вашу увагу, що останнім часом у нашій громаді багато загиблих захисників. Виникають відповідні питання. І ще раз наголошую, звернути увагу на підтримку родин», – зазначив голова громади Сергій Зеленський.

За час повномасштабного вторгнення Лозівська громада втратила тридцять дев’ять захисників. Полеглих більше, ніж за попередні 8 років українського спротиву. Майже всі хлопці знайшли спокій у рідній Лозівщині, окрім випадків, коли військові загинули на окупованих територіях.  

Сім’ї полеглих самі обирають формат прощання. Він залежить від віросповідання, волі побратимів, місця вшанування. Самостійно родини також обирають ритуальну службу та необхідні для поховання елементи. Міський бюджет надає компенсацію, допомагає з транспортуванням та залучає Управління культури для організації прощання. Грошову допомогу також виділяють для придбання пам’ятника.

Залежно від соціально-майнового стану родини підтримка досягатиме 35 тисяч гривень, з них 15 тисяч гривень  – на поховання. Суму вирішили збільшити через інфляцію. Рідні загиблих можуть також звертатися щодо оздоровлення, вирішення побутових та інших проблем. Їхні звернення зазвичай задовольняють першочергово.

Для підтримки родин полеглих у громаді створили  Громадську організацію «Лозівське товариство родин загиблих за Україну «Пам’ять серця». Об’єднання очолила Лариса Шевченко – мати загиблого на сході України Олега Шевченка.

Присутні на нараді фахівці окремо обговорили місце прощання із захисниками. Лозівчан проводжають на Центральному цвинтарі. Там є відповідний Меморіал на центральній алеї. За окремим зверненням командування військової частини або рідних вшанування можуть провести у сквері Шевченка.

Утім спеціалісти з безпекових та оборонних питань закликають цього не робити. Масове скупчення цивільних та військових заборонені на період воєнного стану. Це може бути небезпечно також для мешканців житлових будинків, що знаходяться поруч зі сквером. Поховання українського захисника та присутність його побратимів можуть спонукати ворога на провокації. У громаді залишається небезпека ракетних обстрілів. 

Лозівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *