Понеділок, 20 Березня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Відповідальність кожного – внесок у наближення перемоги

Відповідальність кожного – внесок у наближення перемоги

Звернення секретаря Близнюківської селищної ради Сергія Володченка

Електропостачання

Чергові обстріли ворогом критичної інфраструктури та тепломереж України потягнули за собою проблеми з електропостачанням. Наразі селищна рада розв’язала проблему живлення свердловин лише для жителів багатоквартирних будинків. Це, в першу чергу, пов’язано з тим, щоб не допустити санітарну катастрофу через зупинку роботи каналізаційних систем.

Вода та генератори резервного живлення

Населені пункти громади, де відсутня вода навіть в громадських колодязях, – це Алісівка, Лукашівка і Степове – забезпечені свердловинними генераторами. За заявками старост ще влітку-восени проведено чистку громадських колодязів. Там, де вони відсутні, знову ж таки старостами визначено домоволодіння, власники яких мають свердловини і готові ділитися водою з односельцями.
Користуючись нагодою, звертаюсь до керівників сільськогосподарських підприємств з проханням допомогти селянам, давши доступ до безперешкодного отримання води, бо фактично всі господарства мають і свердловини, і генератори резервного живлення.

Медичні заклади нашої громади забезпечені резервним живленням та пально-мастильними матеріалами для них в достатній кількості.

Допомога сім’ям загиблих

На минулому тижні члени виконкому прийняли рішення про виплату грошової допомоги сім’ям загиблих з 2014 року захисників. Кошти виділятимуться всім, хто перебував на утриманні у загиблих і їхнім родинам. Максимально забезпечені будуть діти, навіть, якщо вони проживали в іншій сім’ї.

Я розумію, що жодні суми не замінять дорогих людей, то в черговий раз висловлюю співчуття всім рідним загиблих героїв та розділяю їхній біль.

Автобусне сполучення

Налагоджено курсують рейсові автобуси між населеними пунктами громади та в напрямку Лозової за графіками, відпрацьованими ще навесні. До кінця року селищна рада компенсує перевізнику з бюджету витрати на пальне. А далі буде новий бюджетний рік, то побачимо, які виклики постануть перед нами.

Освіта

З Департаментом освіти відпрацьовували можливість відновлення роботи закладів дошкільної освіти. Питання, куди діти маленьких дітей, коли батьки на роботі, – досить гостро стоїть в Близнюках. Але сьогодення, на жаль, прив’язане до агресії армії рф, яка воює з мирними жителями. Тож через загрозу ракетних обстрілів та віялові відключення електроенергії, які не мають сталого графіка, довелося відмовитися від цієї ідеї.

Опалювальний сезон

На засіданні виконкому, яке відбулося сьогодні, було прийнято рішення про традиційний початок опалювального сезону з 15 жовтня, але з поправкою на температурні показники. То фактично розпочнемо топити лише тоді, коли середня добова температура протягом трьох діб не перевищуватиме восьми градусів.

Заготівля дров

Щодо заготівлі дров, повідомляю, що офіційного алгоритму дій даної процедури ще немає. Тобто, наразі невідомо, хто має право заготовляти дрова, яку кількість, як та куди і які саме документи надавати?! Тільки-но отримаємо роз’яснення від компетентних органів – проінформуємо населення і через соціальні мережі, і через старостати.

Гуманітарна допомога

Внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів цікавить зменшення кількості гуманітарної допомоги. Селищна рада постійно робить аналіз потреб населення, то ми чітко розуміємо, кому вона найнеобхідніша – тим людям і спрямовується.

Якщо ж ваша родина опинилася у критичній ситуації, звертайтесь до Центру надання соціальних послуг Близнюківської селищної ради та старост – будемо допомагати.

Податки

Окремо звертаюсь до платників податків, що сплачуються до місцевих бюджетів, з проханням відповідально поставитися до цього питання. Наголошую, що, відповідно до офіційних джерел, наразі відсутній документ, яким визначено, що підприємці Близнюківської громади звільнені від сплати податків. Не довіряйте, будь ласка, безграмотним консультаціям невстановлених представників фіскальних служб. Додам слова вдячності тим, хто вчасно та в повному обсязі сплачує податки. Приємно, що таких громадян більшість.

Бюджет

Хочу зазначити, що дефіцит бюджету Близнюківської селищної ради досить великий. Видатки йдуть лише на захищені статті – це територіальна оборона, функціонування закладів соціальної сфери та критичної інфраструктури, виплата заробітної плати, медицина, освіта.

Відповідальність кожного – внесок у наближення перемоги

Готуємось до зими, яка легкою не буде, – це треба усвідомити нам всім. То, будь ласка, з розумінням ставтеся до прохань зменшувати використання електроенергії в пікові години. Від цього залежить в деяких випадках і життя тих, хто перебуває на операційних столах зокрема.

Уважно слідкуйте за новинами, бо можлива зміна часу комендантської години. Будьте людяними і чуйними, допомагаючи тим, хто цього потребує!

Пам’ятаймо, що разом ми здолаємо всі перешкоди і знайдемо вихід із будь-якої ситуації.

Близнюківська громада – частина України, а вона понад усе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *