Середа, 7 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Друге престольне свято у Свято-Іллінському храмі відзначається 18 жовтня

Друге престольне свято у Свято-Іллінському храмі відзначається 18 жовтня

Саме сьогодні, 18 жовтня, відзначається річниця нерукотворного образа Пресвятої Богородиці Близнюківська Серафимівська. Ця нерукотворна ікона дивним чином з’явилася на надгробному хресті подружжя Солодухіних в селі Серафимівка, що під Близнюками.

Першою її помітила донька  покійних Антоніна.  Спочатку це виглядало, як темна пляма, яку Тоня змила водою. Через деякий час пляма з’явилася знову і водою вже не змивалася. Тоді жінка спробувала змити її розчинником, але через кілька днів пляма знову з’явилася і на ній чітко викарбувався образ Божої Матері з Немовлям.

По благословенню владики Єлисея, митрополита Ізюмського і Куп’янського, цей хрест був перевезений з кладовища до Свято-Іллінського храму. Потім цю частину хреста, на якій було зображення Богродиці, вирізали і помістили в спеціально зроблений для цього кіот.

Відтоді в храмі регулярно служать молебні перед цією іконою. Згодом люди почали помічати, що через ікону Господь і Мати Божа посилають свою благодать. Багато людей після таких молебнів отримують зцілення від різних недугів, розв’язувалися їхні проблеми. Було помічено, що найбільше чудесних зцілень отримують люди, у яких проблеми із зором. Можливо, це пов’язано з тим, що Сергій Солодухін, на надгробному хресті якого з’явилося зображення Богородиці, 32 роки доглядав  за хворою сліпою дружиною, яка втратила зір внаслідок захворювання на менінгіт.

З розповіді сина Солодухіних Олександра, офіцера у відставці, відомо, що батько прожив важке життя у тяжкій праці та бідності, оскільки рано залишився сиротою, а згодом, маючи хвору дружину, зміг самостійно поставити на ноги трьох дітей. Він намагався проводити духовне життя і навчав своїх дітей молитися, хоча випало йому жити в період відсутності духовних наставників і відповідної літератури.

«Однак, істинна причина появи зображення Пресвятої Богородиці на могильному хресті подружжя Солодухіних залишається відомою одному Богові, – зазначає настоятель Свято-Іллінського храму о.Олексій. – З 2019 року саме 18 жовтня  ми проводимо у нашому храмі Божественну літургію в честь нерукотворного образу і  вважаємо це свято другим престольним. Також поступово облаштовуємо капличку Близнюківської Серафимівської Божої Матері на вулиці Свободи, щоб всі віряни за потреби мали змогу помолитися Богородиці».

Оксана Грач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *