Середа, 7 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > НОВИНИ СЕЛИЩНОЇ РАДИ > В Україні змінилася система житлових субсидій: нові правила

В Україні змінилася система житлових субсидій: нові правила

В Україні з 1 жовтня стартував перший етап передачі функцій призначення та виплат житлових субсидій від органів соціального захисту до ПФУ. Про це повідомляє прес-служба Мінсоцполітики.

У прес-службі зазначили, що громадянам, які вже отримують житлову субсидію, не потрібно звертатися до органів соціального захисту населення чи органів ПФУ. Вони і надалі отримуватимуть призначену їм житлову субсидію обраним способом: на банківський рахунок або через поштове відділення.

Як повідомляється, громадяни можуть звернутися за призначенням житлової субсидії будь-коли, в тому числі протягом опалювального сезону. У разі звернення протягом двох місяців з початку опалювального сезону, вона призначається з початку такого сезону.

За інформацією відомства, для призначення житлової субсидії потрібно подати заяву та декларацію за встановленими формами одним із наступних способів:
• поштою до органу соціального захисту населення за місцем проживання – до 30 листопада 2022 року;
• особистим візитом до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або посадових осіб центру надання адміністративних послуг;
• в електронній формі через Портал «Дія»;
• поштою або особисто до сервісного центру Пенсійного фонду України, в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України та мобільний додаток Пенсійного фонду України – з 1 грудня 2022 року.

При цьому, до Пенсійного фонду України з питання призначення житлової субсидії можна звертатися з 1 грудня 2022 року в будь-який сервісний центр ПФУ, незалежно від місця проживання. Наприклад, громадяни, які проживають в Донецькій чи Київській області, зможуть звернутися за її призначенням у Сумах чи Львові.

Нагадаємо, що в Україні з жовтня розмір мінімальної заробітної плати зріс на 200 гривень. Це перше та єдине підвищення у поточному та наступному році.

Олена Гришко,
начальник відділу з питань соціального захисту населення
Близнюківської селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *