Субота, 3 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > 448 виїздів здійснили бригади ЕМД Близнюківської громади протягом жовтня

448 виїздів здійснили бригади ЕМД Близнюківської громади протягом жовтня

Без перебільшень медичні працівники бригад екстреної меддопомоги цілодобово стоять на варті здоров’я та життя населення України.

Так, протягом жовтня бригади виїжджали на виклики 448 разів.

Старший фельдшер Близнюківського відділення КНП ХОР та МД Марія Звягінцева каже: «Така наша робота і нічого героїчного в цьому немає. Викликають – їдемо, надаємо медичну допомогу, доставляємо до лікарні. Жовтень був доволі насиченим. Ми 52 рази надавали допомогу при нещасних випадках. Було перевезення 5 породіль, а 22 пацієнти госпіталізовано до Харкова – це і діти з травмами та інфекційними захворюваннями, і військові, і вагітні тощо. Мали місце випадки кардіологічних захворювань, серйозних травм у дорослих пацієнтів. А ще 48 хворих, серед яких 6 дітей, ми перевозили для шпиталізації до Лозової, Павлограда, Барвінкового та, звичайно, до Близнюківської районної лікарні».

Новий місяць фактично нічого не змінив у роботі медиків, які самовіддано виконують свою місію. Лише за шість діб листопада вже здійснено 78 виїздів. Серед традиційних випадків, таких як захворювання на бронхіт, пневмонію, енцефалопатію, ниркові та кишкові кольки, цукровий діабет, ГРЗ, побутові травми та алкогольне сп’яніння, з’являється все більше інших, нетипових. Серед них гостра шлунково-кишкова кровотеча, ковід-19, дві кримінальні травми, епілепсія, геморагічний інсульт зі шпиталізацією в Лозівське неврологічне відділення, фурункул підборіддя – відвезли дитину у Харківську лікарню, виражений больовий синдром, панкреатит тощо.

Марія Звягінцева застерігає: «На тлі сезонних захворювань активізується ковід, то необхідно дотримуватися маскового режиму. При перших симптомах варто звертатися до сімейного лікаря. До слова, почастішали й випадки інфарктів, то, будь ласка, не ігноруйте сигнали, які вам подає організм. Якщо у вас в грудях виникають сильні болі тиснучого або пекучого характеру, які не знімаються валідолом чи корвалолом, – терміново звертайтеся до сімейного лікаря або викликайте швидку. А ще, користуючись нагодою, звертаюсь до батьків маленьких дітей. Наразі нас викликають до діток, у яких висока температура та блювота, які виливаються у дуже важкі випадки. То не чекайте, доки організм малечі повністю зневодиться і вже нічого не можна буде зробити. У вас є лише година, за яку ви спостерігаєте за своєю дитиною і намагаєтесь збити температуру. Якщо не вдається – не чекайте продовження, а викликайте швидку. Пам’ятайте, що в першу чергу ваше здоров’я у ваших руках».

Записала Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *