Середа, 7 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Пічне опалення – правила безпеки

Пічне опалення – правила безпеки

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення – досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року.

Пожеж від приладів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути.

Якщо пожежа все ж сталась, то її причина в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч – це джерело вогню. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

У разі користування пічним опаленням: перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання.

Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно провадити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяці; біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м; усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені; золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель.

Під час використання пічного опалення не допускається: залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям; користуватися печами, які мають тріщини; розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці; сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини; використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки; закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо; зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Шановні громадяни! Дотримання цих простих правил дозволить зберегти життя та здоров’я, і не лише ваше, а й близьких вам людей!

Наостанок трішки СТАТИСТИКИ:

За 2022 рік на території Лозівського району виникло 254 пожежі, що на 66% менше, ніж за аналогічний період 2021 року (384 пожежі).

На пожежах 5 осіб загинуло, у 2021 році – 8 (з них 1 дитина) осіб. Травмовано в 2022 році – 4 особи, в 2021 році – 11 осіб. Прямі збитки від пожеж в 2022 році склали 124397.688 тис. грн, побічні – 146636.394 тис. грн.

Найбільша кількість пожеж спостерігається в таких населених пунктах: м. Первомайський – 44, м. Лозова – 67, смт. Краснопавлівка – 20, с. Домаха – 7.

За 2022 рік на території Лозівського району зафіксовано 1 пожежу з масовою загибеллю людей, а саме:
– 12 січня 2022 року – пожежа в житловому будинку за адресою: Лозівський район, с Семенівка, вул. Центральна 115 (Близнюківська ТГ), яка забрала життя 2 осіб. Ймовірною причиною пожежі є необережність під час куріння.

За 2021 рік на території Лозівського району зафіксовано 2 пожежі з масовою загибеллю людей, а саме:
24 березня 2021 року – пожежа у квартирі дев’ятиповерхового житлового будинку за адресою: м. Лозова, вул. Соборна, 29, яка забрала життя 2 осіб, з яких 1 дитина. Ймовірною причиною пожежі є необережність під час куріння, але й не виключена причина короткого замкнення електромережі.

Загалом, від початку цього року виникло 12 пожеж на підконтрольних органам державного нагляду (контролю) ДСНС України об’єктах, що більше на 100%, ніж за 6 місяців 2021 року. По 7 пожежах причина (встановлена чи ймовірна) пов’язана з проведенням бойових (воєнних) дій.

Протягом поточного періоду 2022 року на території Лозівського району в будинках та спорудах житлового призначення виникло 67 пожеж, що на 21 % більше ніж за 2021 рік.

Внаслідок пожеж в житлових будинках та спорудах протягом 2022 року загинуло 5 чоловіків.

Лозівське РУ ГУ ДСНС України у Харківській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *