Четвер, 8 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Повертайтеся з перемогою!

Повертайтеся з перемогою!


День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня.

Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час повномасштабної війни його важливість зросла ще більше.

ЗСУ – це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.


Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі.


Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою перемогу!

Історія свята
Свято започатковане постановою Верховної Ради України у 1993 році. Дата святкування обрана не випадково – саме 6 грудня 1991 року було ухвалено закон “Про Збройні сили України”.


24 серпня 1991 року Верховна Рада ухвалила постанову “Про військові формування в Україні”, якою визначила: “підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території України, Верховній Раді України; утворити Міністерство оборони України; урядові України приступити до створення Збройних сил України”.


Фактично, цією постановою було покладено початок будівництва Збройних сил України як важливого інституту держави і невіддільного елемента її воєнної організації.


Восени – взимку 1991 року було підготовлено важливі документи, що стали нормативно-правовою базою формування ЗСУ. Серед таких документів і затверджена ВРУ 11 жовтня Концепція оборони і будівництва Збройних сил України.


Концепція визначає, що ЗСУ складаються з трьох видів: Сухопутні війська (Війська наземної оборони), Військово-Повітряні Сили і Сили Протиповітряної оборони (Війська повітряної оборони), Військово-Морські Сили.
Крім основних родів військ, до складу ЗСУ входять підрозділи територіальної оборони, Військова служба правопорядку, Медична, Капеланська, Юридична та Соціально-психологічна служби.


Цьогоріч українські захисники показують свою майстерність на фронті, боронячи нашу землю від ворога.Фактично з кожної української родини хтось стоїть на варті миру!

Дякуємо за захист, за мужність та відвагу! Чекаємо з перемогою!
Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *