П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > КОРИСНІ ПОРАДИ > Як сигнали природи попереджають про небезпеку

Як сигнали природи попереджають про небезпеку

У житті можуть статися різні ситуації — зокрема ми можемо зіткнутися з небезпекою тоді, коли найменше очікуємо. Тому ділимося з вами короткими порадами та різними сигналами, якими природа може «повідомляти» нам про небезпеку.

«Якщо ви бачите надзвичайно спокійну ділянку води на морі, або ділянку іншого кольору, не підпливайте до неї. Це може бути відбійна течія»

Відбійна течія і «тягун» – течія, спрямована під прямим кутом від берега до моря. Якщо ви пливете до берега і розумієте, що стоїте на місці або вас зносить від берега – ви потрапили до «тягуна». У жодному разі не пливіть проти нього – пливіть паралельно берегу, поки не випливете з розриву.

“Якщо торнадо виглядає так, ніби воно не рухається, швидше за все – воно або рухається прямо на вас, або віддаляється від вас”

«Собаки не посміхаються. Особливо якщо ви зустріли собаку на вулиці. Оскал зубів у собаки може бути типовою ознакою агресії, тому якщо оголення зубів супроводжується низьким гарчанням, то краще відійти від тварини»

«Якщо ви зустрінете в лісі лося, пам’ятаєте — це, звичайно, гарна, але дика тварина, з якою не варто йти на контакт. Через значний розмір і силу це загрожує людині сильними травмами. Особливо — якщо поруч із лосихою є дитинчата»

«Чим вищі хмари — тим ближча негода. Високі шаруваті хмари попереджають про грозову бурю»

«Якщо ви збираєтеся відвідати каньйон чи подібне місце, не робіть цього у похмуру погоду. У дощ у каньйонах посилюються каменепади. Крім того, через зливи може статися повінь»

«Якщо бджола кілька разів навмисно „стукнулася“ об вас головою або літає навколо вас, відійдіть в інше місце. Так бджола попереджає вас, що ви підходите надто близько до гнізда»

«Якщо ви бачите, що у лісі тварини різних видів тікають в один бік, це може бути своєрідним сигналом. Можливо, вони тікають від лиха, наприклад, якщо наближається пожежа»

«Якщо ви бачите кілька мертвих риб у водоймі, де люди не ловлять риби – не заходьте у воду. Ймовірно, у ній багато бактерій чи вона забруднена»

«Деякі дерева після удару блискавки або під час лісових пожеж можуть горіти зсередини. Це може тривати кілька днів. Будьте обережні, якщо зустрінете таке»

«Якщо тварина має яскраве забарвлення, помітну текстуру і її легко побачити в природі — бійтеся цієї істоти. Можливо, вона дуже отруйна»

«Тварини можуть передчувати стихійні лиха. Їхній слух і нюх набагато сильніший за наш, і вони можуть уловлювати невеликі коливання, наприклад, під час землетрусу. Особливо це стосується таких плазунів, як змії»

«Білки завжди відчувають наближення великих хижаків. Вони починають видавати звуки, схожі на писк і гавкіт»

“Раптовий швидкий відхід води від берега на значну відстань, коли оголюється кілька кілометрів берега, може означати, що наближається цунамі”

«Ваші власні почуття та тіло ніколи не підведуть. Якщо ви відчуваєте, що щось не так, то велика ймовірність, що так воно і є. Ми всі відчуваємо небезпеку, але у дев’яти випадках із десяти ми ігноруємо це»

«Щоб визначити, як далеко знаходиться грозовий фронт, треба порахувати скільки секунд пройшло від спалаху блискавки до удару грому, і розділити це число на три. Таким чином ви дізнаєтеся відстань до грози в кілометрах»

«Скати, що «ковзають» на поверхні моря — вірна ознака негоди, що наближається»

«Зазвичай у лісі безліч звуків — спів птахів та інший шум. Але якщо все різко затихло і довкола мертва тиша, це зазвичай ознака чогось поганого — наприклад, хижаків поряд»

«Якщо ви йдете лісом, або розбиваєте табір у поході, і відчуваєте неприємний запах (наче сміття) — можливо, це територія ведмедя»

«Якщо ви бачите, що мурахи залишають мурашник, зверніть на це увагу. Вони можуть передчувати, наприклад, землетрус»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *