Субота, 6 Червня, 2026
Головна > ГРОМАДА > Плеяда донорів крові збільшується

Плеяда донорів крові збільшується

Згідно з Законом України «Про безпеку та якість донорської крові», статус Почесного донора України можуть отримати громадяни, які безоплатно здали 40 доз цільної крові; 40 доз компонентів крові, заготованих методом аферезу (тромбоцити, лейкоцити, еритроцити); або 60 доз плазми.

На території Близнюківської громади статус Почесного донора крові мають 22 людини. П’ятеро з них отримали відповідний статус в цьому році – це Комісар Юрій, Гармаш Вадим , Щур Юрій , Погорєлов Леонід , Шаповалова Олена.

Журналісти ” Нового життя ” мали змогу поспілкуватися з Юрієм Андрійовичем Щурем.
Чоловік працює в КП «Комунальник». Разом з дружиною вони виховали трьох доньок, мають шестеро внуків та правнука Назара.

Юрій Андрійович розуміє важливість донорства, саме тому на його рахунку вже більше 43 доз зданої цільної крові.

Чоловік каже: «Вперше я здав кров у 1986 році, коли працював на Близнюківському комбікормовому заводі. З того часу є постійним донором крові. Загалом протягом року здаю кров через кожні три місяці, а цьогоріч через воєнні дії потреба виросла, то здав вже три рази і планую в грудні ще долучитися до цієї справи».

Потреба в донорській крові лишатиметься стабільно високою аж до перемоги, і кожен з нас може зробити свій внесок у цю перемогу.

Донорської крові потребують також цивільні, що постраждали від воєнних дій. Не скасувала війна і планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів.

Нагадуємо: щочетверга селищна рада забезпечує донорів траснпортом, який прямує до Лозівського центру збору крові. Запис за номером 050 700 99 99.
Ваша кров теж може воювати! Врятуйте чиєсь життя!

Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь