Субота, 4 Лютого, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > П’ять хвилин з очільником громади

П’ять хвилин з очільником громади

Добірка найголовніших новин з життя громади – у короткому огляді. 6-13 березня 2021 року

Реорганізація сільських рад
15 березня буде завершено процес реорганізації колишніх сільських рад. Найближчим часом остаточно сформуються старостинські округи та пройдуть публічні консультації керівництва селищної ради з громадськістю стосовно визначення кандидатур на посади старост.
Нагадаємо, 2 березня Верховна Рада України прийняла за основу проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост №4535.
Згідно з документом, у громадах не буде величезних або дуже дрібних старостинських округів. Критерій з кількості населення старостинського округу – 1500 осіб, що співвідноситься з найменшою громадою.
Також до 15 березня відбудеться конкурс з добору спеціалістів І категорії відділу з питань соціального захисту населення, які працюватимуть у сільських населених пунктах громади. Слідкуйте за новинами!

Соціальна сфера та культура
Тривають останні приготування до свята Масляної. Нагадаємо, дійство заплановане на суботу, 13 березня, о 10:00 на центральній площі селища Близнюки. На гостей чекають традиційні для проводів зими розваги та святкова лотерея з цінними призами. За ініціативи селищного голови Геннадія Короля всі кошти від продажу лотереї підуть на благодійність – виготовлення пам’ятника видатному близнюківському спортсмену, тренеру з гирьового спорту Тарасу Осипі.
Активно ведуться роботи з підготовки населених пунктів громади до Днів пам’яті та примирення, які в Україні відзначають 8-9 травня. Зараз триває збір інформації стосовно стану пам’ятників загиблим воїнам в роки Другої світової війни на території колишніх сільських рад. За результатами будуть визначені обсяги матеріалів, необхідних для ремонту, та розпочато відповідні роботи.

Медицина та освіта
На стадії завершення перебуває формування наглядових рад при комунальних закладах освіти та медицини. «Наглядові ради не матимуть особистого інтересу у діяльності закладів медицини та освіти, адже до їх складу увійдуть незацікавлені особи, – зазначив очільник громади Геннадій Король. – Важливо, що не всі члени наглядових рад будуть представлені публічно. Це допоможе зробити діяльність КП більш прозорою та підвищити якість надання послуг. Тобто, членом наглядової ради може бути один з випадкових клієнтів закладів, про якого вони навіть не здогадуються ».
До селищної ради надходять численні звернення, зокрема від жителів сільської місцевості, стосовно майбутнього реформування медичної сфери громади. Закономірно, що люди висловлюють занепокоєння через зміни, побоюючись погіршення стану надання медичних послуг.
Позиція керівництва громади з цього приводу полягає в тому, щоб медицина колишнього Близнюківського району була максимально ефективною, а люди отримували медичні послуги високої якості на сучасному рівні. Тому, як кажуть, гірше не буде!
Також на минулому тижні Близнюківський селищний голова зустрівся з директором КНП Харківської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Віктором Забаштою. Останній, в свою чергу, запевнив Геннадія Короля, що до кінця цього року екстрена медицина громади отримає ще один спеціалізований автомобіль швидкої допомоги.

Спорт
Спортивне життя минулого тижня у Близнюківській селищній раді вирувало. Так, на вихідних у селі Добровілля відбувся турнір Близнюківської громади з більярду, а на районному стадіоні імені Биченка – волейбольний турнір серед найсильніших жіночих команд Харківської області «Кубок Чемпіонів», присвячений Міжнародному жіночому дню.
Окремої уваги заслуговують наші юні спортсмени, які захищали честь громади у місті Львів на Міжнародному турнірі з вільної боротьби пам’яті володаря Кубка Світу Ігоря Первачука та на змаганнях пам’яті Героя України, лозівчанина Олександра Лавренка у Лозовій. Скрізь наші хлопці показали високий рівень підготовки, але попереду ще багато роботи.
Також зараз тривають консультації з Лозівською ДЮСШ «Юність» стосовно майбутньої співпраці. До слова, найближчим часом буде розпочата процедура реформування комунального закладу позашкільної освіти «Дитячо-юнацька спортивна школа» Близнюківської селищної ради.
За словами очільника громади Геннадія Короля, це має бути заклад, де створюватимуться умови для всебічного спортивного розвитку не лише дітей, але і дорослих.

Декларування
Нагадуємо, що з 1 січня розпочалась кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами протягом 2020 року.
Декларації необхідно подавати і одноосібникам, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею понад 2 гектари та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції.
Тому, шановні одноосібники Близнюківської громади, якщо ви маєте складнощі з поданням податкових декларацій та не отримуєте відповідну допомогу у спеціалістів колишніх сільських рад за місцем проживання, будь ласка, зверніться до Близнюківської селищної ради.
Наостанок хотілося б додати, що до цього часу залишається невирішеним питання постачання в села колишнього району скрапленого газу та узгодження з АТ «Укрзалізниця» руху електропоїздів через територію громади до станції Гаврилівка. Крапку у цих питаннях керівництво громади сподівається поставити вже найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *