Середа, 29 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > П’ять хвилин з очільником громади

П’ять хвилин з очільником громади

Головні новини Близнюківщини за минулий тиждень у короткому огляді

Старости та старостинські округи
15 квітня Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила закон щодо розвитку інституту старост. Але до цього часу закон не підписано Президентом, тому передбачені документом норми щодо створення старостинських округів не можуть бути застосовані.
«Зараз спеціалісти селищної ради працюють над розробкою положення про громадські обговорення кандидатур старост, які є обов’язковими, – розповів Геннадій Король. – Також триває робота над формуванням старостинських округів. Про результати ви дізнаєтеся вже на найближчій сесії, яка відбудеться 20 травня. До цього часу, будь ласка, не робіть поспішних висновків стосовно того, яке майбутнє чекає на вашу територію».
Вже зараз в десяти селах громади працюють начальники відділів з благоустрою КП «Комунальник». Ці люди є ланкою, яка забезпечує потрібний зв’язок керівництва ради та сільських жителів.
Наголошуємо, що це – не старости, а спеціалісти, які відповідають за благоустрій та допомагають людям вирішити їхні питання, допоки старости ще не призначені.

Телефони начальників відділів з благоустрою:

  • Олена РОМАНЕНКО – начальник Алісівського відділу – 097 146 9906
  • Олександр ДЯЧЕНКО – начальник Башилівського відділу – 098 375 9976
  • Юрій КАЛАШНИК – начальник Добровільського відділу – 067 495 4886
  • Людмила МАНОХА – начальник Лукашівського відділу – 068 497 0101
  • Віктор ПОПІЛИШ – начальник Надеждинського відділу – 099 132 8927
  • Сергій ПОСТНІКОВ – начальник Новонадеждинського відділу – 067 424 2621
  • Юрій ЯКОВЛЄВ – начальник Самійлівського відділу – 050 960 5150
  • Володимир РЕКОТА – начальник Семенівського відідлу – 066 516 9932
  • Тетяна ТУНИК – начальник Уплатнівського відділу – 095 177 0215
  • Олександр ГОРЯНИЙ – начальник Олексіївського відділу – 095 369 8384

Медицина та соціальний захист
На останньому засіданні виконавчого комітету селищної ради, яке відбулося 21 квітня, надано матеріальну допомогу восьми жителям селищної ради на суму 26 тисяч гривень.
Зараз селищна рада активно шукає можливості поліпшити рівень медичного обслуговування населення та збільшити кількість послуг, які отримують жителі громади.
Так, вже з початку цього тижня у КП «Близнюківська ЦРЛ» працює новий лікар-невропатолог Оксана Хлівна. Вона приймає пацієнтів з 8:00 до 14:30.
Геннадій Король зазначив, що наразі вивчаються особливості спіпраці з приватними клініками Харкова. Планується залучати спеціалістів, яких немає у місцевій лікарні, щоб люди з нашого віддаленого району були у максимально можливих комфортних умовах.
Нагадуємо телефони сімейних лікарів КНП «Близнюківський РЦПМД»:

АМБУЛАТОРІЯ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ СМТ БЛИЗНЮКИ
Павлюк Геннадій Петрович – 066 343 0449
Кесель Тетяна Ігорівна – 095 542 5380
Мороз Ірина Анатоліївна – 099 960 1040
Власенко Наталія Володимирівна – 050 689 4863

АМБУЛАТОРІЯ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ с.ДОБРОВІЛЛЯ
Сарксян Сатік Сагателівна – 063 518 8742

АМБУЛАТОРІЯ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ с.ВЕРХНЯ САМАРА
Кісіль Валентина Олексіївна – 067 894 9495

АМБУЛАТОРІЯ ЗАГАЛЬНОЇ ПРАКТИКИ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ с.УПЛАТНЕ
Копелюк Тетяна Анатоліївна – 095 608 8125

КП «БЛИЗНЮКІВСЬКА ЦРЛ»:
Огульцева Тетяна Володимирівна – 095 220 3403

Лікарі-педіатри (вік пацієнтів 0-18 років):
Дулич Любов Анатоліївна – 050 976 4857
Теслюк Яна Олексіївна – 099 669 1142
ФОП Король Оксана Дмитрівна – 095 892 4309.

Освіта

На жаль, цього тижня більше, ніж зазвичай, батьки школярів нарікали на те, що вчителі не проводять онлайн-уроків. Начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Леонідом Бондаренком були проведені відповідні бесіди з директорами зазначених у скаргах освітніх закладів.
«Зауважую, що, за словами батьків, мова йде про відсутність дистанційного навчання у школах, де у дітей є відповідні гаджети та підключення до інтернету», – прокоментував ситуацію Геннадій Король.
Слід зазначити, що наразі невідомо, чи повернуться діти за парти з понеділка. Адже Харківщина, за станом на сьогоднішній день, перебуває у «червоній» зоні епіднебезпеки.
На жаль, карантинні обмеження негативно вплинули не лише на шкільну, але і позашкільну освіту. Нагадуємо, що цього року на позашкільну освіту з бюджету громади було виділено 511 тисяч гривень. Для порівняння, це на 200 тисяч більше, ніж використали минулого року.
Окреме нагадування для батьків! Жодних довідок про склад сім’ї брати та нести у відділ освіти, культури, молоді та спорту батькам не потрібно. Для цього існує електронний документообіг, який значно полегшує життя жителям громади.

Земельні питання та податки

Протягом поточного тижня у земельних питаннях у нашій громаді виникало багато конфліктних ситуацій. Близнюківцям «не давали спокою» дороги. Наші спеціалісти працювали на території колишньої Острівщинської та Олексіївської сільських рад, звідки надійшли скарги від місцевих жителів про розорювання доріг.
«Під час обстеження в селі Микільське «приємно» вразила не лише розорана дорога, але і виявлені самовільно зайняті земельні ділянки, підготовлені під посів, – розповів селищний голова. – Із зазначених питань будуть підготовані звернення до відповідних служб. У нашій громаді все має бути за законом».
Також Близнюківська територіальна громада оголосила конкурс з відбору виконавців земельних торгів з продажу прав оренди на земельні ділянки. Детальна інформація про торги розміщена та офіційному сайті громади – https://bliznjuki-selrada.gov.ua.
Цього тижня проведено розчистку від порослі узбіч доріг «Лозова-Роздолівка» та у напрямках Уплатного та Самійлівки. Роботи відбуваються за погодженням зі Службою автомобільних доріг.

ПРИЄМНІ НОВИНИ

І до приємних новин. Герої цього тижня – група жителів Острівщинської сільської ради, які самоорганізувалися задля облаштування території під дитячий майданчик. На толоці щодня працюють і діти, і дорослі.
«Сьогодні я вирішив відвідати цих людей, щоб особисто поспілкуватися і дізнатися про їхні побажання стосовно майданчика. Мушу визнати, що приємно здивований, адже я на власні очі побачив суть децентралізації: люди не чекають дива, конкретно формулюють владі свої потреби та роблять все, що від них залежить, щоб швидше досягти результату. Навіть лопату мені дали відразу, щоб селищний голова також трохи фізично попрацював», – зазначив селищний голова.
Активні острівщинці, користуючись нагодою, звернулися до селищного голови з проханням облаштувати у селі автобусну зупинку та запросили відвідати старий горіховий сад.
За словами місцевої жительки Олени Бухвостової, цей сад – унікальне місце, яке зараз, на жаль, занепадає. Адже насаджував його ще місцевий пан, більш ніж століття тому. Ініціативні жителі села хотіли б перетворити «горішину» на локацію для відпочинку та дозвілля молоді нашої громади», – зазначив селищний голова.
Окрім цього, у Геннадія Короля в Острівщині була ще одна важлива справа. Очільник громади оглянув порожню будівлю, у якій вже найближчим часом житиме родина, яка опинилася у складних життєвих умовах.
Зараз матір двох дітей, які тимчасово влаштовані у патронатну родину, проживає у колишній Криштопівській сільській раді. Але строк патронату добігає кінця, мати, яка змінила свій спосіб життя, не має власного житла, і їй нікому допомогти, окрім влади. За словами селищного голови, влада має зробити все можливе, щоб дати таким людям шанс, адже наша головна сила – у нашій єдності.

Олена ШАРІПОВА,
підбирач довідкового та інформаційного матеріалу Близнюківської селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *