Вівторок, 31 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Три мрії юного кадета

Три мрії юного кадета

Наш земляк – житель селища Близнюки Пономаренко Ілля Олександрович наразі учень 9 класу Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус»( стаття написана у січні 2019 року) має три мрії:

1. успішно скласти державну підсумкову атестацію і зовнішнє незалежне оцінювання;

2. стати чемпіоном світу з карате;

3. вступити в юридичну академію або в інститут міжнародних відносин.

Про шлях Іллі до здійснення цих бажань ми й розповімо.

…Про те, що її син – справжній чоловік, на якого можна покластися в будь-якій справі, мама Аліна зрозуміла з того часу, як хлопчик зробив перші кроки. Ось з того ніжного віку він і почав проявляти дійсно чоловічий характер, приймаючи власні рішення, до яких прислухалася родина.
Тож, коли другокласник Близнюківського ліцею Ілля сказав, що хоче записатися на секцію карате, яка тільки-но відкрилася в селищі, мама зрозуміла: навіть якщо заперечуватиме, він все одно піде. То як мудра жінка вирішила єдиного сина підтримати…

Два роки Іллю тренував Михайло Баранов, який приїжджав із Харкова, потім тренером став Гавриленко Богдан. Багато друзів героя цієї розповіді майже відразу полишили важкі тренування, а Ілля Пономаренко вперто йде вперед, незважаючи на жорсткі вимоги цього виду спорту.
«Моє життя пов’язане з карате, і це назавжди, – впевнено говорить Ілля, – це фізична сила, вміння контролювати свої емоції, самодисципліна та воля до перемоги. Я вже брав участь у змаганнях районного, обласного, всеукраїнського рівнів і навіть виборов у 2017 році 4 місце в чемпіонаті Європи, але мені цього замало. Я мрію стати чемпіоном світу і вже у цьому році обов’язково поїду до Чехії в місто Градець-Кралове, де відбудеться чемпіонат світу з карате».
Окрім занять спортом, підліток дуже гарно навчається. Після закінчення 6 класу він вирішив змінити своє життя і далі продовжувати навчання вже у Харкові або в Києві, бо вже тоді мріяв про юридичну академію чи інститут міжнародних відносин. Одинадцятирічний хлопчик розумів, що йому необхідна серйозна підготовка для того, щоб вступити до одного із цих вищих навчальних закладів. Після розмови з мамою та бабусею, озвучивши їм рекомендації свого товариша-кадета Миколи Сильченка, вибір було зроблено на користь Державної гімназії-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» в м.Харкові….

Сьогодні Ілля Пономаренко, який вільно володіє, окрім української та російської, ще англійською мовою, навчається на третьому курсі «Кадетського корпусу». Середній бал його знань 10,1 і це означає, що наш земляк – один із трьох претендентів на свідоцтво з відзнакою на весь навчальний заклад.

В цілому «Кадетський корпус» складається із двох частин – військової, яку очолює генерал-майор Середа Олексій Порфирович (саме він на фото вгорі поряд з Іллею), та учбової, на чолі якої стоїть Анненкова Олена Віталіївна.

Тобто, в той час, коли військове спрямування вимагає від кадетів залізної дисципліни, наполегливих занять фізичною культурою та спортом, глибоких знань військової стратегії і тактики, то учбовий – розширює кругозір, розвиває особистість, дає різнопланові знання, які перевищують шкільну програму, та можливість подорожувати по світу. Так, разом з Оленою Віталіївною Ілля вже побував у Франції, Італії, столиці Нідерландів Амстердамі, Угорщині, Чехії та Греції. Звичайно, що окрім інтенсивного навчання та занять спортом, він обожнює поспати, почитати, «повисіти» в Інтернеті, граючи в ігри, та ще смачненько поїсти.
Хлопець чесно зізнається: «Після трирічного навчання в «Кадетському корпусі» я дуже почав любити спати та їсти. Не скажу, що раціон у нас поганий, однак нічого не може зрівнятися з варениками з картоплею, домашнім наваристим борщиком, макаронами з тюфтельками та смачною піцею, яку випікає моя мама».
На запитання: навіщо єдиному маминому сину, успішному ліцеїсту, в принципі ще маленькому учню середньої школи став потрібен суворий вишкіл військового закладу? – юнак дав дуже просту відповідь: «Кадетський корпус» робить нас справжніми чоловіками!.

А ще, мабуть, навчання в цьому закладі допоможе Іллі втілити свої три мрії в життя.

Ірина Воронкіна

І ось 1 травня 2021 року я отримала приємні звістки від мами кадета:

1. Молодший віце-сержант Ілля Пономаренко, який завершує навчання в Кадетському корпусі, має високі показники в навчанні та зразкову поведінку, за що неодноразово відзначався керівництвом цього навчального закладу.

2. Ілля вже став кандидатом в майстри спорту України шотокан карате-до – С.К.І.Ф., отримавши перший дан чорногр поясу.

3. І зараз наполегливо готується до здачі ЗНО на військову професію.

До всього, приклад Пономаренка підхопили й інші діти Близнюківського ліцею – це Микола Бондар та Анна Рябенко.

То продовження цієї історії обов’язково буде!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *