Четвер, 1 Грудня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Дружба народів – основа перемоги

Дружба народів – основа перемоги

Всю війну, як кажуть, від дзвінка і до  дзвінка, пройшов наш земляк, житель Близнюків Йосип Кіндратович Ільченко.

І все в одному 91-ому винищувальному авіаційному полку 256-ї авіаційної дивізії механіком літаків-винищувачів.З 1939 року проходив строкову службу у кадровій армії під Шепетівкою.

А 22 червня 1941 року, коли знаходилися у таборі, рано-вранці підняли особовий склад по тривозі і перелетіли під Львів. З тих пір куди тільки не кидала його війна!

Часто потрапляв у гарячі точки.Оборона Києва і Москви, грудневий 1941 рік, наступ під Ростовом, Курська Дуга, звільнення Бєлгорода, Харкова, Києва, Корсунь-Шевченківська битва, ліквідація контрнаступу гітлерівців під Житомиром, звільнення Кракова, завершальні бої під Берліном – це далеко не повний перелік бойового шляху старшого сержанта технічної служби Й.К.Ільченка.

Відзначений орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня «За мужність», двома медалями «За бойові заслуги», «За оборону Києва» та іншими медалями, подяками Верховного Головнокомандувача за звільнення Бєлгорода, Харкова, Києва.

Дійсно, куди тільки не кидала його війна, але більше довелося обороняти рідну українську землю.
У 1976 році ветерани полку збиралися на зустріч, де було оприлюднено такі дані: їхній полк за час війни здійснив 7674 бойові вильоти, провів 783 повітряних боїв, знищив 320 німецьких літаків. Полк втратив 102 літаки, 55 льотчиків, 46 чоловік технічного складу.

Особисто Йосип Кіндратович обслужив 343 бойових вильоти. А забезпечувати боєздатність літака було важко. Наприклад, під Москвою та на Курській дузі за день здійснювали по 5-7 бойових вильотів. І після кожного треба було перевірити стан матеріальної частини, полагодити несправності. Це була виснажлива робота. 

Мабуть, почуття відповідальності, гострота моменту змушували людей з останніх сил переборювати себе в усьому.

З наведених цифр видно, якою дорогою ціною дісталася нам Перемога.
Під кінець 1945 року Йосипа Кіндратовича було демобілізовано. І хоч родом він із Полтавщини, однак вся його трудова діяльність пройшла на Близнюківщині.

Педагогічній справі присвятив усе своє життя і вийшов на пенсію, маючи звання «Відмінник народної освіти». Дружба народів – основа перемоги у Великій Вітчизняній війні, – так вважав герой цієї розповіді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *