Середа, 10 Серпня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Жіноче царство

Жіноче царство

Доля жіноча багатогранна, непроста і в кожної жінки своя. Втім, є риса, яка об’єднує всі долі разом – це прагнення бути щасливою.

Сьогодні мова піде про жіноче царство родини Земляних. Оксану Сергіївну Земляну знають у Близнюках за її умілі руки, чарівну посмішку та талант, яким її наділила чи-то сама природа, чи-то батьківські гени, чи власний характер.

Народилася жінка у селі Вільне Друге. Коли їй виповнилося 9 років, помер  батько, то вже багато років Оксана, яка виховує двох донечок, так і живе однією родиною разом з мамою і меншою на 20 років сестрою Аліною – студенткою педагогічного університету.

З раннього дитинства Оксанка спостерігала за тим, як вправно її мама Світлана шиє, в’яже  спицями і гачком, то й сама захопилася цією справою. Та так, що шиття  
стало не просто її захопленням, можливістю заробити, а й, мабуть, самою долею, яка іноді плавно стелиться, як рівна доріжка шову, а іноді різко переривається, не встигнувши зробити вузлик, щоб закріпити цей шов.

 Ще навчаючись у середній школі Земляна шила однокласницям то спіднички, то сукенки, то допомагала виконувати завдання на уроках праці. Вона з усмішкою розповідає: «Найбільше я обожнювала уроки малювання, креслення, праці та фізичної культури. У старших класах всі дівчатка засвоювали професію швачок, то за шоколадку або іноді за контрольну з математики я  замість однокласниць шила те, що нам задавали вчителі. Втім, своїм першим виробом  я вважаю спідницю з тканини в клітинку. Мені її віддала моя тітонька на клаптики, бо вона була побита міллю, а я трохи пофантазувала, дещо змінила і.. декілька років саме ця спідничка була улюбленою річчю в моєму дівочому гардеробі.

Дуже довго я шила вручну, і хоча це забирало багато часу, та результат завжди піднімав настрій. Згадую, як моя мама, беручись за щось новеньке, відривала  з настінних календариків листочки з викрійками для одягу, їх раніше постійно друкували. Вона приколювала ці маленькі листочки голкою до шпалер і я часто піддивлялася, як начебто зовсім без зусиль чарівним чином із шматка  тканини з’являється сукня чи блузка. Та в нашій сім’ї шити уміли всі: і тітка, і бабуся, і навіть дідусь, то, мабуть, у мене це в крові. Я і доньок вчу, але старшій шиття не до смаку, а ось менша любить шити іграшки із фетру».

Після закінчення школи Оксана Земляна вчилася на перукаря чоловічої стрижки, потім на закрійника, працювала в Харківських ательє та на приватних швейних підприємствах. У 2003 році сама стала мамою, народивши красуню Ангелінку.

Декретні гроші дуже швидко закінчилися, то залишатися, так би мовити, на плаву допомагало тільки її вміння кроїти і шити красивий одяг на замовлення. Шила вночі, коли вже донечка спала, але тих доходів, вже на чотирьох жінок однієї сім’ї, було замало. То, коли Ангеліні виповнилося 3 роки, поїхала молода мама до Києва, де працювала в ательє трикотажних виробів, а потім шила спецодяг для стерильних приміщень. Коли могла, виривалася додому, щоб побути з донькою та відчути себе щасливою в колі найрідніших їй дівчаток.

У 2008 році повернулася до Близнюків, а вже у 2010  вдруге стала мамою чарівної Інночки. Через три роки Оксана Сергіївна пішла працювати до Близнюківської прокуратури техпрацівником, де й нині виконує свою роботу. Втім, головним призначенням цієї чарівної жіночки є талант своїми руками робити красиві речі. «Я люблю шити, в’язати, люблю створювати нові образи, придумувати нові декорації та костюми для вихованців танцювального клубу Sky Hall, учасницею якого є моя менша донечка,  робити аплікації, – ділиться Оксана Земляна, – а ще, не повірите, обожнюю робити чоловічу роботу. У мене є набір інструментів, то я з легкістю можу відремонтувати меблі, оновити обшивку, прибити вішалку, замінити кран чи замок».

Час дуже швидко летить, розставляючи свої акценти над долями людей. Оксані Сергіївні життя не дарувало легких шляхів, але вона йде по ньому з посмішкою і ніколи не здається. Зараз її старша дочка Ангеліна закінчує 11 клас Близнюківського ліцею, менша Інна – учениця 4 класу, закохана в бальні танці, бо є учасницею популярного у Близнюках танцювального клубу Sky Hall. А чарівна мама, яка є надійною опорою меншій сестричці та своїй матусі, вірною подругою для своїх доньок і найкритичнішим суддею для них, – і сама захопилася бальними танцями.

Сьогодні учасники клубу Sky Hall вражають глядачів не тільки своєю танцювальною майстерністю, а й яскравими красивими костюмами, більшість з яких придумала і пошила саме Оксана Земляна.
 Кажуть, що талановитих людей Бог поцілував, то й нашу землячку він наділив багатьма талантами: до вище перерахованих треба додати ще й бачення прекрасного в зовсім простих речах. Тільки-но випаде мокрий сніг, вже перед багатоквартирним будинком, де живуть у двокімнатній квартирі Земляні, на дитячому майданчику стоїть дивовижно красивий сніговик або  ще якийсь чудернацький сніговий персонаж. А прийде весна, і вже Оксана Земляна сіє квіти на клумбі біля під’їзду, і буяють вони до пізньої осені, радуючи перехожих.

 Всі дівчатка із цієї сім’ї гарні, щирі та талановиті, але якось вже так написано на роду, що вже багато років їхнє родинне царство є суто жіночим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.