П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Карантин і нові захоплення

Карантин і нові захоплення

Зараз вчителі Близнюківщини працюють, традиційно навчаючи учнів, а під час довготривалого карантину 2019/2020 навчального року у декого з педагогів з’явилося нове хобі.

Вчителька Криштопівського ліцею Наталія Федорівна Щербак, яка викладає історію України та Всесвітню історію, є талановитою людиною від народження. Вона не тільки бачить красу, а й вміє її створювати власними руками.

Подвір’я цієї чарівної жінки, яка одна виховує двох дітей, потопає в різнокольорових квітах, які радують своїм цвітом з ранньої весни до пізньої осені. А під час карантину Наталія Федорівна вирішила прикрасити своє обійстя ще й цікавими інсталяціями з підсобних матеріалів. Жінка розповідає:
«Під час дії жорсткого карантину доводилося годинами сидіти за комп’ютером, даючи завдання учням та перевіряючи їх дистанційно, а моїй меншій донечці всього 5 років, і вона теж потребує маминої уваги. То я частенько користуюся допомогою інтернету, щоб знайти для Владислави щось цікаве і розвиваюче. Так і наткнулася на сайт поробок для подвір’я власноруч. Спробувала – вийшло, і «поселилися» у мене в дворі кольорові експонати».
Зараз за двором Наталії Федорівни стоять мама-жабка з бешкетником-жабенятком, дві бджілки, дві божі корівки, кольорова дитяча пісочниця з великої тракторної шини, розмальованої під жучка, двір прикрашають колодязь з кольорових шин, міньйон та баба-бджола.

Свій дворовий декор вчителька робить простими ножицями із використаних автошин, сухих пеньків, кусочків пластика та лінолеуму. То під час карантину і нове захоплення з’явилося у Наталії Федорівни, і донечка зацікавлена, бо любить спостерігати за маминою диво-роботою, і односельцям приємно бачити яскраві вироби, біля яких вони ще й люблять робити селфі.

Стосовно особистого життя героїні цієї розповіді, то народилася вона у селі Григорівка, потім родина переїхала до Близнюків, а з часом – у Дмитрівку Криштопівської сільської ради. Наталя закінчила Криштопівську школу, почала працювати в ПСП «Тернівка», вийшла заміж. Вчитися далі її спонукала свекруха. То заочно Наталія Федорівна закінчила Сумський педагогічний університет імені Макаренка, і зараз успішно працює в школі. Два роки тому вчителька вже випустила у доросле життя своїх учнів, а зараз є класним керівником шостого класу.
«Я обожнюю дітей, люблю їх зацікавлювати і бачити в їхніх очах захоплення та бажання пізнавати нове. Зі своїми шестикласниками в позаурочний час ми намагаємося прикрасити наш клас, то вишукуємо ескізи в інтернет-мережі і власноруч створюємо затишок. Така спільна робота згуртовує класний колектив і дозволяє вчителю в невимушеній обстановці краще вивчити психологію дитини», – ділиться вчителька.
Її старший син Анатолій вже студент Тернівського професійного гірничого ліцею і наразі без його допомоги жінці нелегко, але наснаги додають маленька донечка, цікаві захоплення, педагогічна зайнятість та нев’янучий оптимізм, з яким ця непосидюча вчителька береться за будь-яку справу.

У Наталії Щербак багато планів на майбутнє, та головне, про що вона мріє, – це можливість мати стабільну роботу, щоб поставити на ноги власних дітей і допомагати їм.

Ірина ВОРОНКІНА
Дата публікації: 29.09.2020 |

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *