П’ятниця, 27 Січня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Хочеш знати – будеш вчитися

Хочеш знати – будеш вчитися

Обдаровані діти або вундеркі́нди — це діти, які визнані освітньою системою вищими в рівні інтелектуального розвитку від інших дітей свого віку. Вундеркінди, як правило, виявляють свої здібності вже в ранньому віці.
Мабуть, можна сказати, що МАНЗЮК АНДРІЙ вундеркінд.

Хоча, зараз цього красивого молодого чоловіка вже дитиною не назвеш, але його здібності вражають.

Народився Андрій у селі Софіївка Перша. До школи пішов у 5 років, вчився хлопчик дуже гарно і в 4 класі вивчив паралельно програму п’ятого класу, то в кінці літа здав екстерном екзамени за програмою п’ятикласників і почав навчатися в шостому класі. Коли інші діти читали казки, Андрій зачитувався технічною літературою, бо саме вона для нього була найцікавішою. Та головне: хлопчик з дитинства «чув» дерево…
У 15 років Андрій Манзюк закінчував Близнюківський ліцей з уже точно визначеним подальшим життєвим шляхом.

Він поїхав з батьками до Львова здавати документи в Національний лісотехнічний університет України, який є єдиним у нашій державі. Варто зазначити, що сьогодні в структурі університету п’ять навчально-наукових інститутів: Інститут лісового і садово-паркового господарства, Інститут інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, Інститут деревооброблювальних технологій і дизайну, Інститут екологічної економіки, а також центр доуніверситетської і післядипломної освіти, який включає підготовче відділення, курси для підготовки до вступу в університет, Малу лісову академію, курси підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців.

Андрій подав документи до Інституту деревооброблювальних технологій і дизайну, успішно склав іспити і став студентом, навчаючись на бюджеті.


«Мені ніколи не було страшно щось змінювати, бо я бачу свою мету і просто йду до неї, – розповідає Андрій. –  Не відчував я й того, що молодший за віком, бо легко вмію комунікувати з будь-якою аудиторією. Мені цікаво навчатися, я хочу дізнаватися все більше про деревообробку, то саме цим і займаюся.

Університет у нас чудовий, я отримую необхідні знання і вже неодноразово був на практиці, що тільки підтвердило правильність мого вибору. Зараз я вже закінчив бакалаврат і у вересні, маю надію, що до свого дня народження (посміхається), повинен би отримати диплом, думаю, він буде червоним. Далі здаватиму іспити, щоб продовжити навчання в магістратурі. 
До Софіївки приїжджаю нечасто, бо далеко добиратися, але душею я завжди біля своїх рідних, до слова, іноді згадую мамин борщ, коли стає сумно. А ось коли вже знаходжуся вдома, то обожнюю дуже далеко їздити на велосипеді. Це неймовірне почуття, коли несешся назустріч вітру. У Львові цього не зробиш – вулиці вузькі, а у нас – простір».


На жаль, про повернення Андрія на Близнюківщину після закінчення вишу не йдеться, бо професію він обрав собі специфічну, пов’язану з лісом.
На запитання, що найскладніше в житті для досить молодої людини, відповідає: «Не знаю. Я обрав собі фах, маю мрію стати конструктором по розробці меблів, то намагаюся отримувати максимум знань, які дає мені університет.

Хочеш знати – будеш вчитися, незалежно від зовнішніх чинників. То в чому складність? Вже сьогодні я бачу, що Україна досить спроможна і багата держава, і лісів у нас достатньо, і деревина чудова. То справа в людях і в їхньому вмінні використовувати ці природні ресурси. Я знаю, як це робити і поки що не дуже замислююся над далеким майбутнім, приймаючи сьогодення таким, яке воно є у мене».


Андрій Манзюк народився 11 вересня 2001 року, в час, коли Україна вже була незалежною. Він із покоління Z – діти, «народжені з телефоном». І хоча науковці запевняють, що без гаджетів ці люди жити не можуть, Андрій тягнеться до живої природи, обожнює створювати речі власними руками і мріє жити у державі, де розвивається галузь лісівництва та деревообробки.

А щодо комп’ютеризації, то як же без неї – це реалії, але вибір робить людина сама.

Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *