Середа, 29 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Трансформації освітньої галузі Близнюківщини

Трансформації освітньої галузі Близнюківщини

Цього року розпочато реорганізацію освітньої галузі Близнюківської громади: було ліквідовано Олексіївський ліцей, стали філіями Близнюківського ліцею Лукашівський та Садовський, у Алісівці залишилася лише початкова школа.

З якими підсумками у селищній раді починається новий навчальний рік та які трансформації чекають цю галузь у майбутньому – в інтерв’ю з начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту

Леонідом БОНДАРЕНКОМ.

Леоніде Володимировичу, питання закриття шкіл викликало у жителів громади бурхливу негативну реакцію. Чому, на Вашу думку, реформування мережі закладів освіти було неминучим?
– Головна інформація, яку я б хотів донести до читачів, – питання закриття шкіл  – це не питання економії. Оптимізація мережі закладів освіти покликана виконати амбітні завдання – виховати успішного учня, підняти престиж професії вчителя та наблизити рівень освіти в громаді до сучасних стандартів. Головна мета – створити потужні заклади освіти, головним показником роботи яких є якість освіти.
– Розкажіть детальніше, як Ви плануєте підняти авторитет вчителів? Існує якийсь конкретний план дій?
– Почну з гарних новин – реформування закладів освіти не викликало сплеску безробіття. Більшість педагогічних працівників реорганізованих закладів та ліквідованого Олексіївського ліцею були працевлаштовані в інші навчальні заклади громади. Скажу більше, всі, хто виявив бажання працювати, без роботи не залишилися. Продовжу новинами поганими: цього року в громаді немає ЖОДНОГО молодого вчителя. Тобто, ніхто з близнюківців, які отримали педагогічну освіту, не виявив бажання повертатися працювати додому.
План змін короткий і простий: від вчителів – високий рівень знань, активне позашкільне життя, цікаві проєкти та всебічний розвиток учнів, від громади – винагорода за досягнення. Близнюківські діти мають подорожувати, відкривати для себе не лише Україну, але і світ. Ми прагнемо зробити все для того, щоб було почесно бути гарним вчителем і гарним учнем.
– Скажіть, будь ласка, чи можете Ви зараз сказати, якою буде освітня мережа у наступному році. Чи планується закриття інших навчальних закладів у громаді?
– Тут цифри «грають» проти нас. Зважте, 1 вересня до школи у Близнюківський громаді підуть 1638 дітей, з них 124 – першокласники. Для порівняння: минулого року першокласників було 167. Орієнтовна кількість вихованців в закладах дошкільної освіти складає 372 дитини, а в минулому році дошкільнят було 418. Тобто ми бачимо стійку тенденцію до зменшення кількості дітей. На одній з минулих сесій було прийнято перспективний план розвитку освітньої мережі. Надалі реорганізація відбуватиметься відповідно до нього.
– Цього року значні кошти спрямовано на покращення матеріально-технічної бази шкіл. Що вже зроблено?
– Завершується ремонт приміщення харчоблоку в ліцеї села Криштопівка. Проведено поточні ремонти у всіх дошкільних навчальних закладах. Особливу увагу звернули на класи Нової Української Школи – тут все обладнано у відповідності до сучасних вимог. Громада робить все можливе, щоб опорні заклади освіти мали найкращі умови навчання, адже сюди підвозять дітей з інших населених пунктів. Прикро констатувати, але цього року високі бали ЗНО, (190+) показали лише п’ятеро випускників, і всі вони – учні Близнюківського ліцею. Ця нерівність має бути подолана. Діти сільських шкіл повинні мати ті самі конкурентні умови, що й діти, які навчаються у селищі.

Зараз ми відпрацьовуємо механізм заохочення вчителів громади, чиї діти показують високі досягнення у шкільному та позашкільному житті.

Хочу звернути увагу, що ремонти у закладах освіти не закінчуються з початком навчального року. Так, зараз тривають роботи у Лукашівській філії Близнюківського ліцею, Добровільському ліцеї та у Самійлівському опорному закладі. Ми запланували масштабні перетворення, які, на жаль, фізично неможливо реалізувати за час канікул.
Батьків учнів чи не найбільше турбує підвіз та харчування їхніх дітей. Яке бачення має громада щодо цих питань?
– З 1 вересня у школах Близнюківщини будуть харчуватися за старим меню, на оновлену систему харчування заклади освіти перейдуть з 1 січня 2022 року. Важливо: у бюджеті громади передбачено безкоштовне харчування лише для дітей, які належать до пільгового контингенту.

Стосовно підвозу учнів, зараз спільно з директорами шкіл ми розробляємо оптимальний графік роботи закладів освіти. Наприклад, у Близнюківському ліцеї цього року уроки будуть починатися о 8:30, оскільки у   закладі навчатимуться учні не лише з найближчих сіл, але й навіть з Алісівки.
Також на останній сесії мільйон гривень було виділено на ремонт доріг, якими будуть курсувати шкільні автобуси. Цього вистачить лише на частковий ямковий ремонт в напрямку «Близнюки-Алісівка». Це той необхідний мінімум, який може зробити громада на сьогодні.

До речі, зараз тривають останні роботи з приведення до належного технічного стану шкільних автобусів.
Наостанок хотів би нагадати, що День знань – важливе свято не тільки для учнів та батьків, це початок кропіткої роботи усіх працівників освіти та людей, які з нею пов’язані. Хочу щиро привітати всіх учасників навчального процесу. Щиро бажаю, щоб вчителі пишалися досягненнями своїх учнів, а учні, в свою чергу, з радістю йшли до школи.
Нехай 1 вересня 2021 року стане початком змін на краще.


За інформацією відділу освіти, культури, молоді та спорту селищної ради, цього року колегіальним рішенням керівників закладів освіти було вирішено не проводити масових зібрань з батьками та гостями.
Загалом планується проведення святкових лінійок без участі батьків, тому освітяни прохають всіх бути соціально відповідальними та дотримуватися карантинних вимог та обмежень.

Олена ШАРІПОВА,
підбирач інформаційного
та довідкового матеріалу
селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *