Четвер, 8 Грудня, 2022
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Робота над собою вселяє впевненість у власних силах

Робота над собою вселяє впевненість у власних силах

Кажуть, що у віддалених селах немає можливості всебічного розвитку дітям, бо школи закриваються, класи неукомплектовані, гуртки вести нікому, а батькам за роботою ніколи займатися власними «чадами». 

В’ячеслав Шудров – юнак з села Вишневого, яке розкинулося в мальовничих місцях, але аж за 35 км від районного центру, високими спортивними досягненнями, мрією, до якої прямує навпростець,  спростовує це твердження.

В’ячеслав саме з тих дітей, які без нагадувань є головними помічниками своїх батьків по господарству. Він не цурається будь-якої домашньої роботи, завжди готовий підтримати маму домогосподарку і тата підприємця. Старший брат Дмитро, який колись займався боксом, зараз працює шахтарем і живе окремо, то саме Славко є опорою родини Шудрових.

Сьогодні В’ячеслава Сергійовича Шудрова  – тендітного, скромного юнака з  серйозними очима знають далеко за межами Близнюківського району, і саме про його поки що короткий шлях до мрії піде мова.

Життя у Вишневій школі, зі стін якої випустилося багато видатних людей, поступово затихало, бо з кожним роком все менше дітей залишалося в селі. Однак, учителі робили все можливе, щоб діти отримували якісне та різнобічне навчання. То, окрім уроків, школярі мали змогу відвідувати різні гуртки. Володимир Петрович Фурман вів спортивний гурток, а спритний Славко із задоволенням ходив на ці заняття. Помітивши витривалість та силу волі хлопця, тренер запропонував йому зайнятися гирьовим спортом.

Тринадцятирічний восьмикласник спробував – і в нього чудово вийшло. 
Перше змагання, в якому брав участь юний атлет, проходило в Новій Водолазі, там В’ячеслав виборов ІІ місце. Перемагати йому сподобалося, бо відчув у собі такі фізичні можливості, про які раніше не здогадувався. Шудров почав вірити у свої сили. Щоденні тренування у рідному селі з Володимиром Фурманом, консультації у вихідні дні з Тарасом Андрійовичем Осипою, власне нестримне бажання розвиватися фізично – зробили свою добру справу.

Коли Вишневу школу закрили, В’ячеслав тільки закінчив 10 клас, то продовжив навчання у Близнюківському ліцеї. Нові обличчя, нові вимоги, а ще ж державна підсумкова атестація, зовнішнє незалежне оцінювання, постійні тренування та участь у змаганнях державного рівня. Юнак встигав робити все, бо у нього з’явилися мрії –  виконати норматив майстра спорту України і стати студентом юридичного вузу. Бажання здійснити задумане підганяло і примушувало ще більше тренуватися та сидіти за книжками. Слід зазначити, що хлопець любить читати наукову літературу, захоплюється вивченням законодавчих актів тощо.

В’ячеслав  впевнено виборов перемогу на Чемпіонаті України, хоч це далося йому нелегко, і разом з Антоном Стригуновим став членом збірної команди України, яка відстоювала честь держави на Чемпіонаті Європи з гирьового спорту в Ірландії.

«Я дуже серйозно поставився до цих змагань. Віра в те, що за нашою спиною стоїть рідна держава, вселила в мене неабияку впевненість і додала сил, – згадує герой нашої розповіді. – Ми ходили вулицями ірландського міста в українських національних костюмах, і перехожі запитували про те, звідки ми і що робимо у них. Гордість, що я – українець, дійсно переповнювала душу, і, повірте, нас зустрічали на чужій землі дуже тепло». 

Шудров і Стригунов повернулися до Близнюків срібними призерами Чемпіонату Європи. Незабаром В’ячеслав успішно здав іспити і став студентом омріяного навчального закладу.

Зараз юнак навчається на другому курсі Харківського Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого на факультеті – інститут підготовки кадрів для органів юстиції, а ще продовжує наполегливо тренуватися, відвідує курси англійської мови, захоплюється науковою літературою та намагається щотижня приїжджати до рідного Вишневого, де на хлопця з нетерпінням чекають батьки.

На запитання про подальші плани на життя, Славко тепло посміхнувся і відповів:

«Не знаю, що  сказати. Зрозумів, що кожен день треба планувати, то роблю це щодня. Це допомагає мені досягати того, про що мрію».

І дійсно, саме планування та нестримне бажання досягти запланованого організовує цього юнака та дає йому сили втілювати свої бажання в життя. Наш юний земляк вже виконав норматив майстра спорту України, а наступним його кроком є норматив майстра спорту міжнародного класу. Для цього Шудрову треба перемогти на чемпіонаті України у квітні 2019 року. І повірте, він обов’язково досягне спортивного олімпу, бо вартий цього стовідсотково.

Ця стаття була написана у 2019 році. За два роки В’ячеслав мало змінився зовні і лише зміцнив той стрижень, який є у ньому від народження. Він цікавиться безліччю речей, але спрямовано та глибоко вивчає юриспруденцію.

А ще..юнак виконує обіцянки, бо вважає це обов’язковим!
Із статті в газеті ” Нове життя”
– У Будапешті відбувся Чемпіонат світу з гирьового спорту. У змаганнях брали участь 32 країни, які представляли 460 спортсменів. Серед учасників був і наш славний земляк В’ячеслав Шудров – вихованець Близнюківської ДЮСШ. Цілеспрямований спортсмен  виборов бронзу, зробивши 51 підйом у ваговій категорії 63 кг і виконавши норматив Майстра спорту міжнародного класу. Також ще одну бронзу він виборов в командній естафеті із чотирьох чоловік.
В’ячеслав Шудров розповідає: «Змагання були нелегкими, адже суперники у мене були сильні. Втім, мені таки вдалося виконати норматив Майстра спорту міжнародного класу, до якого я йшов не один рік. Наполегливі тренування зробили свою справу (посміхається). А загалом цим нормативом я не тільки довів, що можу досягати більшого, я ще й виконав обіцянку, дану моєму першому тренеру Тарасу Андрійовичу Осипі. Я знаю, що він би пишався мною, аби був живим”.

Ось такі вони – жителі Близнюківщини!!!

Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *