Четвер, 8 Грудня, 2022
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Новини.Коротко. 26 листопада

Новини.Коротко. 26 листопада

Україна


*** За участі Президента України Володимира Зеленського та Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля у Міжнародному аеропорту «Бориспіль» 25 листопада стартував форум «Велике Будівництво: Авіація. Туризм». Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у своєму виступі наголосив, що програма Президента «Велике будівництво» — це не лише про інвестиції в інфраструктуру, це також про добробут людей, про розвиток економіки, про створення робочих місць, про розвиток галузей. І Уряд зі свого боку вкладає й інвестує в цей розвиток.
***Уряд затвердив план державних статистичних спостережень на 2022 рік. Такий план розробляється щорічно Державною службою статистики України та подається на затвердження Кабінету Міністрів України.
*** Зважаючи на потенційні ризики загострення ситуації, тривають заходи з посилення українсько-білоруського кордону та консолідації зусиль всіх задіяних сил і засобів. Як вже повідомлялося, з вечора 23 листопада розпочався основний етап спільної спеціальної прикордонної операції «Полісся». Для керування операцією сформовано трирівневу систему управління з Міжвідомчим координаційним штабом, регіональними штабами та координаційними групами. На засіданні штабу учора представники усіх залучених суб’єктів вкотре обговорили порядок реалізації спільних дій. Окрім цього, з врахуванням досвіду країн ЄС, триває опрацювання розпорядчих документів, які дадуть змогу оперативно і ефективно реагувати на сучасні загрози на кордоні.
*** В Україні триває Місяць цифрової грамотності. Інформкампанія проходить у межах національного проєкту Дія.
Цифрова освіта. Спеціально для Місяця цифрової грамотності розроблено набір промоматеріалів, якими можна скористатися для публікацій онлайн й привернути увагу до ідеї цифрової грамотності. Завантажити Open Pack дизайн-матеріалів можна за посиланням.
*** Набрав чинності закон щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки. Закон визначає відповідальність службовців Бюро економічної безпеки за правопорушення за дисциплінарними статутами; передбачає адміністративну відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до БЕБ. Законом також збільшується штраф за ухилення від сплати податків, зборів, платежів до 85-119 тис. грн; запроваджується відповідальність за невиконання ухвали слідчого судді.
*** Запрацював закон «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві». Ухвалення закону про Фонд – один із ключових елементів земельної реформи. Малі фермери зможуть узяти дешеві кредити й викупити земельні ділянки, які вони орендують, на зручних умовах. Таким чином малі та середні господарства отримали можливість ведення бізнесу на рівних фінансових умовах із великими аграріями. Економісти прогнозують, що завдяки ринку землі щороку ВВП зростатиме на понад 3% додатково. Завдяки Фонду фермери отримали більші можливості для: купівлі сільгоспземель; довгострокового фінансування проєктів (техніка, обладнання, капітальні витрати, будівництво, тощо); поповнення обігових коштів для вищевказаних витрат.
*** У Мінагрополітики дали роз’яснення нової методики нормативної грошової оцінки земель.

Харківщина
*** Відзначено кращих працівників сільського господарства. У Харкові захід відбувся 26 листопада за участю керівника ХОДА Олександра Скакуна та голови Харківської облради Тетяни Єгорової-Луценко. Нагороди з нагоди Дня працівників сільського господарства отримали 30 осіб, серед яких і головний агроном ТОВ “Колос” Олександр Жарко.
*** Громадам Харківщини передали нові шкільні автобуси. Загалом придбали 21 автобус для опорних шкіл області, а також для закладів, які було реформовано у 2021 році. Як повідомила директорка Департаменту науки і освіти ХОДА Анжеліка Крутова, шкільні автобуси придбали на умовах співфінансування: коштом державної субвенції та територіальних громад. Так, нові шкільні автобуси отримали Пісочинська, Новопокровська, Малинівська, Нововодолазька, Первомайська, Валківська, Барвінківська, Дворічанська, Петропавлівська, Старовірівська, Лозівська, Липецька, Вовчанська, Зміївська, Борівська, Оскільська, Богодухівська, Кегичівська, Краснокутська, Шевченківська та Кіндрашівська територіальні громади.
*** У центрі «Бузок» проходить виставка Людмили Чемоданової «Натюрморт & натюрLIFE». Виставка триватиме з 26 по 30 листопада у великій залі «Бузку» з 11:00 до 19:00.

Лозівський район


*** На позачерговій сесії міської ради сьогодні, 26 листопада, депутати прийняли субвенцію з державного бюджету, у розмірі 6.2 мільйона гривень, на продовження капітального ремонту акушерсько-гінекологічного відділення у стаціонарі № 1. Проєктна вартість робіт складає 9 мільйонів гривень. Пологове відділення ремонтують за угодою Уряду України з Європейським Інвестиційним Банком за «Надзвичайною кредитною програмою для відновлення України».
***Проєкт бюджету Лозівської громади на наступний рік розглянули на виконкомі міської ради. До місцевої скарбниці має надійти майже 751 мільйон гривень, що на 5,1% більше, ніж цьогоріч. Понад 65% бюджету громада наповнить власними доходами. Більше половини зборів дасть податок на доходи фізичних осіб, ще майже 40% – податок на майно (земля та нерухомість), єдиний та акцизний податки.
***На засіданні виконавчого комітету прийнято рішення щодо організації у зимовий період 2021 року на території міста Лозова та старостинських округів сезонної роздрібної торгівлі деревами різдвяними зрізаними. Для бажаючих здійснювати торгівлю необхідно подати заяву та отримати лист-погодження. За довідками звертатися до Управління економіки міської ради за телефоном 2-56-15.

Близнюківська громада
*** В рамках акції “16 днів проти насильства” проходять відповідні заходи в ліцеях та закладах дошкільної освіти Близнюківської громади.
***Основні роботи з повної реконструкції опалення у Близнюківському ліцеї завершено. Залишилися внутрішні роботи, які будуть виконані найближчим часом.
***На центральному стадіоні ім. Миколи Биченка у Близнюках встановлено нові потужні ліхтарі. «Це експериментальне освітлення. Воно придбано для того, щоб подивиттся, наскільки воно енергоефективне та заощадливе. Поки що бачимо позитивний результат, то з часом будемо закуповувати такі ліхтарі для встановлення у відповідних місцях громади», – пояснив Геннадій Король, голова Близнюківської громади

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *