Вівторок, 6 Грудня, 2022
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Олександр Оробченко – науковець із Новоселівки

Олександр Оробченко – науковець із Новоселівки

Олександр Оробченко народився в сім’ї студентів Харківського педагогічного інституту Леоніда Вікторовича із Новоселівки та харків’янки Любові Анатоліївни.

За розподілом молодята після закінчення інституту приїхали на роботу до Близнюківської школи, де викладали фізичну культуру, а пізніше переїхали до Софіївки Першої, де молодій родині виділили будинок для вчителів.

Олександр ріс веселим хлопчиком, який обожнював грати у футбол, був наставником молодшої сестрички Наталі та головним помічником батьків, адже утримували підсобне господарство. То, закінчивши із золотою медаллю Софіївську Першу школу, він вступив до Харківської зооветеринарної академії, яку закінчив з червоним дипломом. «Я люблю тварин, – розповідає Олександр Леонідович, – в роки мого дитинства у Новоселівці був великий свинокомплекс, де працювали бабуся Ганна Пилипівна і дідусь Віктор Миколайович, то я часто навідувався на ферму. Можливо, це й визначило мій подальший вибір професії. Переддипломну практику я проходив у Близнюківській районній державній ветеринарній лікарні, і моїми наставниками були прекрасні фахівці – Власенко Валентин Митрофанович, Лобунець Віталій Петрович та Корнієнко Павло Тимофійович. Саме вони дали мені поштовх до подальшого професійного зростання, за що я їм дуже вдячний».

Пізніше Олександр, якому цікаві були наукові дослідження, продовжив навчання в аспірантурі Харківського інституту експериментальної клінічної ветеринарної медицини, який перейменували в Національний науковий центр «Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини» (НЦ «ІЕКВМ»). Це перший в Україні спеціалізований науково-дослідний заклад, створений для вирішення науково-практичних завдань ветеринарного забезпечення тваринництва. До його структури входять 4 відділи, 13 лабораторій, 1 науково-дослідна станція, 5 науково-виробничих центрів, референс-лабораторія з грипу птиці.

Успішний аспірант з легкістю захистив кандидатську дисертацію, працюючи над темою, що пов’язана з використанням вітаміну Е та селену в птахівництві. І його трудова діяльність продовжилася в НЦ «ІЕКВМ». У 2017 році наш земляк захистив докторську дисертацію і продовжує до сьогодні працювати в науковому закладі, але зараз обіймає посаду завідувача лабораторією токсикологічного моніторингу. Оробченко зазначає: «Для проведення наукових досліджень необхідні великі кошти, але, на жаль, сьогодні держава не дуже підтримує нашу галузь. Втім, науковців в Україні багато і ми робимо все можливе, щоб досягати певних результатів. Ось зараз наша лабораторія працює над токсикологічним походженням кормів, визначенням якості й безпечності продукції, зокрема це молоко, м’ясо, яйця. Також розвиваємо ветеринарну науку в плані розробки біологічно-активних добавок, стимуляторів. Це варто робити, щоб убезпечити населення від вживання неякісної їжі. Зауважу, що наразі якість сільгосппродукції змінилася на краще, бо Україна євроінтегрується, а стандарти в Європі вищі». Наукові роботи нашого земляка публікуються у відповідних журналах, йому доводиться їздити на різноманітні наукові конференції, обмінюватися досвідом з колегами з інших країн тощо.

До слова, на п’ятому курсі Олександр одружився на Ользі, яка закінчила факультет філології університету імені Каразіна, то вона допомагає чоловіку, коригуючи його наукові роботи. Зараз в сім’ї Оробченків підростає 15-річний Артем, захопленням якого є екстремальний спорт на трюковому самокаті, та трирічні красуні-близнючки Полінка та Арінка. А улюбленцем цієї дружної родини є п’ятикілограмовий чорний кіт Вальтер. До батьків у Софіївку Першу родиною вибираються двічі-тричі на рік, а ось за змінами у громаді слідкують постійно через фейсбучні сторінки «Нове життя» та «Близнюківська громада».

Головним у житті героя цієї розповіді є вічні цінності: порядність, родинний затишок, вірна дружба, та робота на благо рідної держави.

Ірина ВОРОНКІНА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *