Понеділок, 20 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > ГРОМАДА > Навчаємося цифровій грамотності

Навчаємося цифровій грамотності

Центр надання соціальних послуг Близнюківської громади розпочав серію тренінгів для людей літнього віку.

Минулого четверга говорили про цифрову грамотність. Зокрема, учасники отримали практичні навички використання найпоширеніших можливостей порталу державних послуг «Дія».

«Приємно, що люди з віком не втрачають допитливості і жаги до знань, – коментує захід директор Центру Лідія Шулець. – Сьогодні ми говорили не лише про «єПідтримку», хоча ця тема була чи не найбільш цікавою, але й про ті нові можливості, які дає нам застосунок «Дія».

Невдовзі позитивний досвід тренінгів для старшого покоління буде масштабовано на всю територію громади.

Довідково:

Нещодавно на Diia Summit було представлено нові послуги та можливості в «Дії». За два роки завдяки застосунку вдалося реалізували десятки складних проєктів та сервісів. Більшість українців уже пересвідчилися, що без участі чиновників та корупції можна отримати потрібну послугу під час реєстрації бізнесу чи отриманні лікарняного листа. 9 із 10 батьків новонароджених застосували послугу «єМалятко». Чимало українців скористалися послугою «єПідтримка» для отримання однієї тисячі гривень за вакцинацію від COVID-19. А люди віком від 60 років мають змогу витратити кошти, нараховані за програмою «єПідтримка», на придбання ліків.
Застосунок державних послуг «Дії» здолав позначку 14 мільйонів унікальних користувачів, а сайтом «Дія» наразі користуються вже 13 млн українців.
Україна має стати лідером з технологій. Більшість українців уже звикли до швидкого та якісного сервісу – і це чудово! Зараз в «Дії» можна згенерувати довідку про несудимість. Близько 1 млн довідок про несудимість видається щороку, бо вони потрібні, наприклад, для військкоматів або для влаштування на роботу.
Серед інших підтверджених нових послуг та можливостей — послуга належний користувач у застосунку «Дія», яка дозволить передавати право на керування авто іншій людині.
Вже доступні в «Дії» нові цифрові послуги – це зміна місця реєстрації, послуги для водіїв, пенсійні документи та інші, а ще опитування.
В Україні запускають «Дія.Сіті» — спеціальний правовий режим для ІТ-індустрії. Це революційний крок, який має довести, що наша країна найкраща у світі. Очікується, що це прискорить темпи зростання українського ІТ-сектору. «Дія.Сіті» – одна з найкращих податкових систем для технологічних компаній, що відкриває можливість сплачувати вп’ятеро менше податків та інвестувати в розвиток, освіту й загалом ІТ-сферу.

Важливо! Державні послуги онлайн відтепер з легкістю зможуть отримати ті, кому від 60 років. Адже держава обіцяє забезпечити їх якісним, сучасним, швидким смартфоном і «пільговим тарифом» для користування ним. Це дозволить також впровадити послугу «Дія.Безбар’єрність» та спростить комунікацію літніх людей із державою, тобто має стати пандусом між офлайн та онлайн.
Крок за кроком створюється найзручніша цифрова держава у світі без бюрократії та очікуванні в чергах, швидко та в кілька кліків онлайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *