Субота, 4 Лютого, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Зведена інформація від МВС. 09.04.2022

Зведена інформація від МВС. 09.04.2022

🔵Державна прикордонна служба України
▪️За добу 8 квітня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 67 тисяч осіб та майже 15 тисяч транспортних засобів. Пасажиропотік на західній ділянці кордону стабільний.
▪️З України минулої доби вибули 41 тисяча осіб. Понад 27 тисяч з них перетнули українсько-польський кордон, решта прослідували до інших країн-членів ЄС та Молдови. Наразі у кількох пунктах пропуску на кордоні з Польщею спостерігається наявність близько 30 пасажирських автобусів.
ДПСУ РЕКОМЕНДУЄ відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години. Усі пункти пропуску на західному кордоні (за винятком ППр «Дзвінкове» та «Косино» – працюють у цілодобовому режимі.
2) Ситуація з пропуском осіб на кордоні з країнами ЄС та Молдовою стабілізувалася
▪️Прикордонники не фіксують збільшення пасажиропотоку та накопичення черг у пунктах пропуску. За добу державний кордон з країнами ЄС та Молдовою у середньому перетинають до 70 тисяч осіб у обидва напрямки.
▪️Наразі не відмічається масового повернення громадян України, які виїхали за кордон після введення воєнного стану. При цьому кількість осіб, які вибувають з України, досі перевищує кількість осіб, які приїжджають з-за кордону.
▪️До прикладу, за попередню добу лише українсько-польський кордон перетнуло більше 36 тисяч осіб. За кордон прослідувало майже 22 тисячі людей, до України прибуло понад 14 тисяч. Основними напрямками перетину кордону залишаються пункти пропуску у Львівській області, а 90 % громадян, які прямують через держрубіж – це наші співвітчизники.Черги перед пунктами пропуску із сусідніми державами, на виїзд з України, станом на 18:00 09.04.2022:
🇵🇱 Республіка Польща:«Ягодин» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Устилуг» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Угринів» – 0 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів;«Рава-Руська» – 100 л/а, 15 автобусів, 0 пішоходів;«Грушів» – 50 л/а, 0 автобуси, 0 пішоходів;«Краківець» – 100 л/а, 9 автобусів, 0 пішоходів«Шегині» – 120 л/а, 15 автобусів, 300 пішоходів;«Смільниця» – 0 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів.
🇸🇰 Словацька Республіка:«Малий Березний» – 30 л/а, 0 пішоходів;«Ужгород» – 50 л/а, 0 автобусів, 0 пішоходів.«Малі Селменці» – 0 пішоходів.
🇭🇺 Угорщина:«Тиса» – 0 л/а, 0 автобусів (пропуск пішоходів не здійснюється);«Дзвінкове» – 0 л/а, 0 пішоходів (працює з 08 до 20 години);«Косино» – 0 л/а, 0 пішоходів (працює з 08 до 24 години);«Лужанка» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Вилок» – 25 л/а, 0 пішоходів.
🇷🇴 Румунія:«Дякове» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Солотвино» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Порубне» – 0 л/а, 0 пішоходів.
🇲🇩 Республіка Молдова:«Мамалига» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Кельменці» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Росошани» – 0 л/а, 0 пішоходів;«Сокиряни» – 0 л/а, 0 пішоходів.
Інциденти:
1) На Луганщині ворог атакував позиції прикордонників дронами-камікадзе
▪️Двоє українських прикордонників вогнем зі стрілецької зброї знищили безпілотник літакового типу, який атакував їхні позиції.
▪️Через декілька хвилин ще один дрон-камікадзе атакував позицію, де на той час не було військовослужбовців. Ніхто з прикордонників не постраждав.
2) Батько з донькою хотіли вивезти закордон елітні іномарки
▪️Двоє громадян України – батько з донькою – прямували закордон на «Мерседесі» та «Феррарі» 2019 та 2017 років випуску.
▪️Прикордонники встановили, що підписи власників авто у дорученнях були підроблені. Та й самі вони на момент видачі цих документів знаходились поза межами України.
▪️Водіїв разом із іномарками передали до Національної поліції України.
3) «Липового» генерала рф затримали на в’їзді в Україну
▪️Учора поціновувач російського фашизму хотів потрапити на територію нашої держави. У мобільному телефоні молдовського тік-токера правоохоронці виявили фото, на яких той позує у генеральській формі рф, а також цілий архів, що свідчить про підтримку країни орків.
▪️А ще 49-річний молдованин полюбляє викладати в інтернет відео з наругою над державним символом України.
▪️Затриманого «генерала» передали колегам із Національна поліція України.

За наругу над державними символами України йому «світить» позбавлення волі до трьох років.

Оголошення:
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО ПРЯМУЄ ДО СЛОВАЧЧИНИ

За інформацією, що надійшла від Прикордонної поліції Словаччини, від 6 квітня цього року особи, які в’їжджають на територію Словаччини, звільняються від реєстрації на сторінці eHranica.
Невакциновані особи, які прямують у Словаччину, звільняються від обов’язку проходити карантин.

🔵Державна міграційна служба України
Оголошення:До уваги громадян, які планують імпортувати транспортні засоби!
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» від 24 березня 2022 р. № 2142-IX передбачено звільнення від сплати митних платежів для фізичних осіб під час ввезення транспортних засобів.
Однак зазначені спрощення не скасовують вимоги щодо необхідності підтвердження відповідності транспортних засобів екологічним нормам згідно з положеннями Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» від 06 липня 2005 року № 2739-IV (із змінами)
Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів таким вимогам, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб.
З вимогами законодавства щодо відповідності транспортних засобів екологічним нормам можна ознайомитись за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2739-15#Text
🔵ДСНС України
Інформація щодо роботи піротехнічних підрозділів ДСНС на території країни
🔸Протягом доби піротехнічними підрозділи ДСНС залучалися 156 разів, виявлено, вилучено і знешкоджено 5 тис. 600 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 78 авіаційних бомб, обстежено територію площею 543,28 га.
🔸Найчастіше піротехнічні підрозділи працювали: в Харківській області 2 тис. 141 раз, на Миколаївщині – 1057, Донеччині – 274, Київщині – 417, Сумщині – 195.
🔸Всього з початку широкомасштабного військового вторгнення російської федерації на території України знешкоджено 43 376 вибухонебезпечних предметів та 417 кг вибухової речовини, у тому числі 1 444 авіаційні бомби. Обстежено територію площею 6 533 га.

У разі виявлення підозрілого предмету або вибухівки одразу повідом за номером телефону – 101. Для отримання більш детальної інформації перейдіть за посиланням: https://dsns.gov.ua/uk/protiminna-diyalnist.
1) Групи піротехнічних робіт продовжують вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметівУсі зусилля піротехнічних підрозділів Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України максимально направлені на розмінування територій, що знаходились під окупацією військ російської федерації. Сапери попереджають людей бути обережними і одразу повідомляти про підозрілі знахідки за номером 101.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків. Про знахідку потрібно негайно повідомити ДСНС за номером 101.
2) Бородянка. День 4. Підрозділи ДСНС продовжують пошукові роботи та розбирати завали. На місці працюють 237 рятувальників та 35 одиниць техніки. Рятувальникам допомагають 70 добровольців.
Під час розбору завалів виявлено тіло загиблої людини. Роботи тривають.

🔵Національна поліція України
1) ​​Донеччина: Поліція зібрала докази воєнного злочину росії в Краматорську.
За останніми даними, окупанти вбили на залізничному вокзалі 50 людей, з них 5 – діти.
На цей час відомо про 98 поранених, серед них 16 дітей, 46 жінок та 36 чоловіків.
Росіяни вдарили «Точкою-У» по людях, що чекали на евакуаційний потяг. Ракету скерували точно у натовп людей.
Поліцейські задокументували наслідки обстрілу, аби винні понесли покарання за відібрані життя.
2) ​​Звірства російських окупантів на Київщині фіксують 150 слідчих
🔹Зусилля працівників слідчих підрозділів та криміналістів спрямовані на документування злочинів російської армії в місцях активних бойових дій, у тому числі щодо мирного населення. Загалом створено 37 слідчо-оперативних груп.
🔹Правоохоронці фіксують страшні наслідки обстрілів населених пунктів та звірства російських військових відносно мирних громадян – катування місцевих жителів на окупованих територіях, зґвалтування та тортури над жінками і дітьми. І пріоритетним завданням є встановлення усіх вбитих і закатованих осіб, місць одиночних і масових захоронень, ексгумації тіл для проведення необхідних досліджень і видачі рідним для поховання.
🔹Лише у місті Буча з 1 квітня виявлено 195 вбитих громадян, при цьому деякі з них були поховані у братській могилі.
🔹Аби у максимально стислі терміни провести необхідні слідчі дії у звільнених від російських армійців населених пунктах Київської області, створено 37 слідчо-оперативних груп, а відтак до цієї роботи залучено 150 слідчих Нацполіції та поліції Київщини. Вони проводять огляди місць подій, допитують свідків та потерпілих і фіксують наслідки злодіянь окупантів, які знищили сотні цивільних людей та інфраструктуру населених пунктів.
3) ​​Луганщина: минулої доби поліцейські Луганщини задокументували обстріли міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Кремінна, Гірське та Новодружеськ. Є загиблі та поранені місцеві мешканці.
Попри обстріли, з території населених пунктів за минулу добу евакуйовано понад 1500 громадян.
Залишається складною ситуація із системами забезпечення міст електро, газо та водопостачанням, які щодня зазнають пошкоджень внаслідок обстрілів.Поліція продовжує працювати у режимі 24/7.
4) ⚠️ ​​Луганщина: Окупаційні війська рф поцілили в цистерну з азотною кислотою
Поліція просить громадян не виходити з укриттів! Якщо Ви у приміщенні – закрийте двері та вікна!
Дія на людину:
– азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки;
– пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з’являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів. Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.

Шановні громадяни!

Підготуйте захисні маски для обличчя, змочені содовим розчином.
При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон’юнктиви, що призводить до втрати зору.
Перша допомога:при попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин. При попаданні на шкіру – уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило. При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води.
Слідкуйте за напрямом вітру. Стежте за інформацією.

🔵Національна гвардія України
1) Патрулі Національної гвардії продовжують нести службу у звільнених районах Київської області
За добу, 8 квітня, було затримано та передано працівникам Національної поліції України 3 особи за підозрою у мародерстві (м. Ірпінь).
Також Було знайдено вибухонебезпечні пристрої, зброю та набої на території деяких населених пунктів.◽️Зокрема, у Гостомелі гвардійці виявили 1 ПЗРК «Ігла», 1 ПЗРК «Фагот», 2 гранати без запалів (РГД-5, Ф-1), 4 постріли до ЗУ, 1 танковий боєприпас, 2 мішка з порохом. Крім цього виявлено 1 труп людини.
◽️На місці працюють фахівці відповідних служб.
Гвардійці виконують службові завдання з метою охорони громадського порядку, недопущення мародерства, боротьби з диверсійно-розвідувальними групами ворога та надання допомоги населенню.◽️Військовослужбовці НГУ працюють у тісній взаємодії з Національною поліцією, що підвищує результати роботи та безпеку у населених пунктах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *