Середа, 29 Березня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Гіркий полин Чорнобиля у 2022 році

Гіркий полин Чорнобиля у 2022 році

Вітаю, друзі!

В цей день у 1986 році на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС відбувся вибух, наслідки якого ми відчуваємо і зараз.

Ранок 26 квітня 2022 року ми зустрічаємо у воєнний час.

Що змінилося???
Змінився рік, люди і суть катастрофи.

У 1986 пліч-о-пліч стояли люди різних національностей, серед яких і росіяни.
А зараз ці колишні брати, що виявилися ворогами, стирають з лиця землі наші міста і села, вбивають дітей та стариків… Російські окупанти знищили багаторічний архів Чорнобильської атомної електростанції. Голова Громадської ради при Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Олександр Сирота написав: «Це все, що лишилось від наших чорнобильських документів та архівів. Те, що ми збирали десятиріччями, якась *урва просто викинула в смітник», – написав він. Майже всі офісні приміщення в будівлях у зоні ЧАЕС зазнали суттєвих пошкоджень та мародерства. «Окупанти поцупили не лише майно держпідприємств, а й особисті речі працівників на їхніх робочих місцях. Розграбована та знищена у Чорнобилі сучасна аналітична лабораторію вартістю 6 млн євро», – додали у ДАЗВ.
Ця лабораторія була унікальним комплексом із потужними аналітичними можливостями й могла надавати послуги на будь-якому етапі поводження з радіоактивними відходами, а також на стадії досліджень та розробки технологій.

Ще в перший день війни, 24 лютого 2022 року, російські військові увійшли на територію Чорнобильської АЕС та почали зону відчуження використовували як базу для зберігання десятків тонн артилерійських снарядів. 31 березня росіяни почали покидати територію і колонами відходити до білоруського кордону, розграбувавши ЧАЕС.

Так просто це їм не минеться – це факт!

Пройдуть роки, і наслідки розв’язаної путлєром війни віділлються всім московітам сльозами українських матерів та жінок точно так, як і Чорнобильська радіація протягом десятків років щодня по краплині забирає людське здоров’я.

Невидима допоки смерть висить над вами, рашистські вбивці дітей!!! Бійтесь!!! А ми житимемо далі, щороку дякуючи ліквідаторам аварії на ЧАЕС за їхній героїзм!!

Слава Україні!!!

Ірина Воронкіна

збірка документальних роликів про Чорнобильську аварію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *