Понеділок, 5 Червня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Робота в тилу. Янголи добра. Анастасія Базалук

Робота в тилу. Янголи добра. Анастасія Базалук

З 24 лютого, коли росіяни напали на Україну, на підтримку військових та щоб допомогти внутрішньо переміщеним особам піднялися десятки людей з Близнюківської громади.

Паралельно з волонтерами, яких очолила Наталія Кузнєцова, розкинувся пункт допомоги в корчмі «У Наталки», де робили все можливе для підтримки потерпаючих від воєнних дій під керівництвом Анастасії Базалук.

В мережі з’явився такий допис: «…Незалежність України повинна ґрунтуватися на самодостатності та впливі територіальних громад. Приклад – Близнюківська селищна громада (Лозівський район, Харківськая область). У мирний час – це “маленька Швейцарія,” у плані – влада працює на громаду, а громада працює на себе. Єдність громади дозволяє і працювати з “прибутком,” і організовувати українські свята “з розмахом”, на які з’їжджаються представники з усієї України. У воєнний час “маленька Швейцарія” перетвоюється у фортецю, яка організаційно складається із трьох козацьких підрозділів, “полків”.

Головний полк, “Близнюківський”, на чолі з головою громади, висувається на ворога. Так було у 2014 році під Слов’янськом. З 24 лютого 2022, вони захищають Харків (про “Близнюківський” військовий підрозділ – це окрема історія).

Другий полк, резерв, на чолі із секретарем селищної ради Сергієм Володченком. Він забезпечує оборону території громади (так звана тероборона) та її життя в військовий період.

Третій “полк” – жінки та підростаюче покоління захисників, які не евакуюються, а роблять усе, щоб наблизити перемогу над ворогом.

Кожен представник громади знає відповідь на питання: “А що я зробив/зробила для перемоги над ворогом?”

Лише через пункт “Корчма у Наталки” в перші дні війни надійшла така допомога захисникам Харкова: Тетяна Парфенюк – допомога ліками, їжею та дитячим харчуванням; Олександр Іваненко – забезпечив постачання м’яса; допомога із Лозової (магазини «Сказка», «Країна смаку», «Арго», Злата Антонець – допомога з тарою для транспортування українських борщів до Харкова); Аліна Звягінцева (Єгорова) – допомога продуктами та засобами особистої гігієни, Світлана Анатольевна – 1000 грн на продукти; Дика Марина Борисівна і Стьопіна Капіталіна Захаровна з Новоукраїнки, – допомогли продуктами та приготуванням на кухні. Село Шевченкове, староста Валентина зі своїми дівчатами також допомагали на кухні і привозили продукти.

Продукти з сіл: Лукашівка, Миролюбівка, Олексіївка. Постачає молоко Марчук з села Лукашівка. Дуже допомагає Іваненко Віктор Миколайович продуктами та м’ясом.

Близнюківська селищна громада – це Україна: була, є і буде!…»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *