Середа, 29 Березня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Дайджест новин з політичного фронту

Дайджест новин з політичного фронту

📍🇯🇵 Японія вводить нафтове ембарго проти Московії

— 💭 “Єдність G7 має важливе значення в даний час, і на основі заяви лідерів G7 ми вирішили вжити заходів для принципового ембарго на російську нафту”, – сказав прем’єр-міністр Японії Кісіда. Арігато годзаімас😁

📍🇸🇪 Правляча партія Швеції ухвалить рішення про членство в НАТО 15 травня

— Заявка на вступ до НАТО може бути подана на червневому саміті альянсу в Мадриді і, ймовірно, буде розглянута швидко. Дивно, що великий геополітик сьогодні відверто не погрожував фінам та шведам.

📍🇪🇺 ЄС веде переговори з Угорщиною, щоб змусити її дотримуватися свого енергетичного ембарго

— Урсула фон дер Ляєн каже, що “ці переговори прогресують”. Чи довго вийде всидіти Орбану на московському “стільці” – невідомо, але партнери з ЄС вже починають підштовхувати до правильних рішень.

📍🇫🇷 Макрон наполягає на переговорах між Україною й Московією

— “Ми залишаємося сконцентрованими на наших цілях зробити все, щоб досягти режиму припинення вогню. Допомогти Україні вести переговори на умовах, які Україна визначить для себе, оскільки наша позиція — бути на стороні суверенітету і територіальної цілісності України. Не більше, ні менше. Ці переговори – це єдине, що може відновити мир”, – сказав Макрон. Що ж, шкода, що цей сподівається на “мирне рішення”.

— Окрім того, Макрон зазначив, що Європа має якнайшвидше відмовитися від енергоресурсів Московії – “Ми повинні прискорити цей порядок денний виходу”.

📍🇩🇪 Шольц пообіцяв надавати “велику фінансову підтримку” Україні

— “Ми згодні, що Україна належить до європейської родини. Ми працюємо над тим, аби супроводжувати її на шляху до спільної Європи …ФРН продовжуватиме надавати дуже велику фінансову підтримку Україні… Ми продовжимо, як і багато інших, робити дуже великий внесок в озброєння України, щоб вона могла якомога довше захищатися”, – пообіцяв канцлер. Ох ці політичні гойдалки.

📍🇺🇸 США тимчасово скасовує додаткові мита на українську сталь

— “Сполучені Штати Америки тимчасово припиняють дію 232 митних тарифів на українську сталь на термін до одного року. Металургійна промисловість України має винятково важливе значення для економічної потужності країни, у ній працює кожен 13-й високооплачуваний українець” – повідомлення міністерства торгівлі США.

📍🇺🇸 Ну і головною новиною є однозначно підписання Байденом закону про ленд-ліз – закон дозволить надати Україні програму для прискореної передачі в Україну зброї, військової техніки, медикаментів, продуктів харчування тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *