Середа, 29 Березня, 2023
Головна > ГАЗЕТА > БЕСIДИ,ІНТЕРВ'Ю > Робота в тилу. Янголи добра. Волонтерська організація “ХАРКОВУ МИР”

Робота в тилу. Янголи добра. Волонтерська організація “ХАРКОВУ МИР”

Створена з перших днів громадська організація «ХАРКОВУ МИР» кожного дня допомагає харків’янам та внутрішньо переміщеним особам.

Заснована організація – нашими землячками. Команда «Харкову мир» об’єднує людей різноманітного профілю та діяльності, що завдяки своїм людським чеснотам та високому професіоналізму, вони мають широке коло колег, друзів та прихильників.

ВІД ЗАСНОВНИКІВ КОРОТКО ПРО…
Мета створення ГО «Харкову мир»
Метою організації є надання правової та гуманітарної допомоги мешканцям Харкова, які постраждали внаслідок військових дій з боку російської федерації.
Один із основних напрямків діяльності ГО «Харкову мир» є волонтерство.

Співпраця
Співпраця ГО «Харкову мир» тісно співпрацює також з іншими благодійними та громадськими організаціями, що дозволяю спільними зусиллями разом швидше йти до перемоги: Також тримає зв’язок і з Близнюківською селищною радою. Оскільки волонтерська організація має широке коло друзів, які впевнені у її надійності, то фінансова допомога надходить з усіх усюд.

Робота волонтерів
Сьогодні організація налічує 60 волонтерів. Це самовіддані, людяні та патріотично налаштовані люди, які майже без спочинку виконують свою місію – допомагають людям.

Звісно, у воєнний час є випадки, коли волонтери потрапляють під обстріли, є поранені, яким ми, звісно, допомагаємо з лікуванням. Але це нас не зупиняє, бо знаємо, що нашу допомогу з нетерпінням чекають, і для когось вона є останньою надією та може зберегти життя.

Хотілося б дещо зупинитися на волонтерській повсякденній роботі. Взяти хочаб пару епізодів: щоб приготувати їжу в закладах харчування (а їх 19), кухарів треба привезти, а в кінці робочого для відвезти додому. Для цього потрібні і транспорт, і пальне. До всього, треба ж з чогось і зварити їжу – а для цього продукти теж треба десь взяти й доставити.

Або, наприклад, за станом на сьогоднішній день – 13 травня, за дорученням Харківського міського голови мешканці міста Харків наразі мають отримати тисячу пакунків гуманітарної допомоги (вчора було менше – 632 пакунки). Отже, щоб їх доставити, треба всім отримувачам зателефонувати (тисяча дзвінків) і протягом одного-двох днів розвезти в різні куточки міста. Просто уявіть цей обсяг роботи. І дуже буває прикро, коли отримувачі ще й гидують, мовляв, «таке печиво не їм, або не тим шампунем користуюсь»… не без цього.

То вже на совісті кожного. Та більшість людей дійсно щиро вдячні й навіть готові поділитись останнім.

Коло діяльності
Для наших військових нам вдалося придбати та передати необхідне обладнання (бронежилети, тепловізори, маскувальні сітки, мобільні телефони, коліматорні приціли), крім цього, закупили десять пікапів.

Надаємо допомогу хворим у лікуванні та доставці лікарських препаратів до медичних закладів. Вивозимо у безпечні місця малорухливих хворих. По можливості забезпечуємо громадян засобами особистої гігієни, а для малечі дістаємо памперси, дитяче харчування і т.п. До слова, нещодавно бригадам екстреної медичної допомоги, що обслуговують громадян на території Близнюківщини і не тільки, надана волонтерська допомога (медпрепарати, перев’язочний матеріал для військових частин і т.і.). Також її завезено у центр сімейної медицини «Мій лікар» як для потреб лікарів, так і для громадян, які її потребують. Наразі в наявності є засоби дитячої гігієни, дитяче харчування, тож звертайтесь до центру сімейної медицини. Також волонтерами нашої організації медпрепарати завезено і до Лозівської ЦРЛ.

До всього, допомагаємо внутрьошньо переміщеним особам віднайти тимчасове житло як на заході нашої країни, так і за кордоном.

На даний час 19 закладів громадського харчування варять гарячу їжу.

Наші волонтери щодня готують та доставляють від 6 000 до 7 000 порцій готових гарячих обідів у місця масового перебування людей (підвали, станції метро, лікарні) та військовим, а також адресно доставляють до 600 продуктових наборів, розрахованих на тиждень, соціально незахищеним групам населення (літні люди, багатодітні сім’ї та громадяни, які втратили роботу).

Всього за час нашої роботи ми доставили харків’янам понад 390 тис гарячих обідів та близько 20 тис продуктових наборів.

Гарячі обіди розвозилися у 157 точок, де знаходилися люди, яких ми годували від одного разу і на постійній основі в лікарнях, школах/садочках, сховищах, станціях метро.
Головний акцент робимо на тому, щоб допомогу надати туди, де вона конче необхідна.

Долучайтесь до волонтерської команди ГО «Харкову мир». Щодня допомагаючи людям, ми вносимо важливі зміни в життя країни, адже кожен з нас наближає перемогу, як може.

P.S. Інформація про діяльність, потреби та щоденні звіти ГО «Харкову мир» є в Телеграм, Фейсбуці, Інстаграм.

Наталя ТКАЧЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *