Середа, 7 Червня, 2023
Головна > ВІЙНА > ГЕРОЇ СЕРЕД НАС > Юрист В’ячеслав та дизайнер Яна сьогодні військові

Юрист В’ячеслав та дизайнер Яна сьогодні військові

Юрист В’ячеслав та дизайнер Яна з позивним Яшка – сьогодні військові. Вони харків’яни, то, не задумуючись пішли до воєнних комісаріатів, щоб отримати зброю та піти захищати Україну, рідне місто, яке московіти перетворюють в руїни, та своїх рідних.

В’ячеслав – виважений солідний чоловік, з великим досвідом роботи, у відповідь на мої запитання намагається жартувати: «Що найстрашніше? Та, знаєте, мабуть, не встигнути до перемоги жодного російського орка вбити». І відкриває світлини, збережені в телефоні, а там зруйновані багатоповерхівки, криваві заграви пожеж над будівлями, спалені автівки та трактори, а ще величезні снаряди, які прилетіли, але не розірвалися…- Харків 2022 року. Рідні у В’ячеслава живі, а ось побратимів уже ховав.

«Після війни знову займатимусь юриспруденцією, – говорить захисник, – та ще Харків відбудовуватиму. Вірю в перемогу України і надіюсь, що це станеться незабаром завдяки високоточній потужній зброї, яка зараз є в нашій армії».

Яна – 23-річна симпатична дівчина-зв’язківець. У військовій формі вона схожа на підлітка, а автомат здається в її руках абсолютно зайвою річчю. «Я живу в районі Журавлівка – це красивий куточок Харкова. Коли почалася війна, дві доби я тупо гортала стрічку новин в телефоні, а потім пішла до захисників і почала просити дати мені якусь роботу. Були обстріли, ми ховалися за гаражами, такий собі прихисток, але життя ж врятували ті гаражі. А потім мене гукнули «ей, ти мені сподобалась, пішли, будеш куховарити». Так все почалось і я дуже боялась людей з автоматами, а зараз і я вже є частиною великої армії, і пишаюсь цим. Автомат мене вже не лякає, бо це захист, але боюсь, що доведеться вбивати. Хоча зроблю це, бо ненавиджу русню, яка прийшла на мою землю, щоб зруйнувати моє життя. Дуже сумую за рідним домом та за своїми улюбленцями – котом Женькою і собакою Ліндою».

Яна не знає, чим займатиметься після війни, бо вторгнення армії рф в Україну повністю змінило її плани та мрії. «Головне, щоб швидше закінчилось все це жахіття, – пояснює дівчина, – а далі я точно придумаю, як жити так, щоб бути корисною своїй країні».

Через зрозумілі причини захисники відмовились фотографуватися.

Ірина Воронкіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *