Валентина ЧАБАРАЙ
Знак, що попереджував подорожніх про те, що зараз вони ступлять на благословенну землю села Гаражівка, якраз стояв навпроти нашого двору.
Мені, малій, подобалося, що коли заходиш до хати- ти в Софіїївці, а в кухні – то вже в Гаражівці. Зараз – все суцільна Софіївка, але я почну монолог з колишньої батьківської кухні саме про ту частину, що Гаражівка.
Пройдемося єдиною коротенькою вулицею мого дитинства: всі двори охайні, жодного похиленого паркана, біля будинків – квіти. Все це велика, важка праця моїх любих земляків. Які це люди? Самобутні. Різні: лайливі, миролюбиві, чуднуваті, роботящі, талановиті, але – дружні. Як пальчики в кулачці…Ось такі.
До речі, відомий український письменник Іван Шаповал народився у Гаражівці. Його хрестоматійні твори дають змогу краще знати, пам’ятати історію козацтва. Залюбки похвалюся, що Іван Максимович був моїм добрим наставником, хорошим старшим другом. Вдячна, що в такої зайнятої людини завжди був час, щоб написати змістовного листа сільській дівчинці…
Ми швидко дійшли до красивого затишного подвір’я. В освітленому вікні будинку видніється схилена до мольберта постать Алли Анатоліївни Рибалко. Ось де яскравий приклад того, що людина може знайти своє місце, хоббі, заняття, що завгодно, в будь-якому віці. Проста , звичайна вчителька (дуже чуйна, душевна, шанована людина) вже будучи за вислугою на пенсії, знайшла своє Я в малюванні. Чесно скажу, не втомлююсь дивуватися, наскільки великий талант відкривається в її картинах.
Зараз же кожен вносить свій внесок в наближення перемоги. Алла Анатоліївна теж своїми роботами відображає наш час, підтримує людей прекрасними пейзажами, відволікає від страшного сьогодення чарівними квітами на полотні.
Аллині картини вже прикрашають закордонні оселі- американську, польську. Та і мою стіну в лозівській квартирі вже оживив чудовий краєвид. Пишаюся! А знаєте, принести в свій дім картину Алли Рибалко – це те саме, що впустити в кімнату промінь сонця. Це саме світло, добро, позитив.
Хочеться побажати цій талановитій жінці зробити велику персональну виставку, щоб багато людей змогли поглядом, наживо, доторкнутися до душі щирої людини, сучасного митця .
Я дуже горда, що люди з маленького села творять українську культуру, стають на її передові позиції.


One thought on “Люди з маленького села творять українську культуру”