Четвер, 23 Березня, 2023
Головна > ВІЙНА > ХРОНОЛОГІЯ ВІЙНИ > Щоденник російсько-української війни. Березень 2022

Щоденник російсько-української війни. Березень 2022

1 березня

Перший день весни легким та світлим не став. Вранці, 1 березня російська ракета вразила майдан Свободи в центрі Харкова, детонувавши перед адміністративною будівлею Харківської області. Щонайменше 10 людей загинули. Вранці в Київську телевежу вдарила ракета, в результаті чого загинуло п’ятеро людей, які просто проходили повз… В результаті вийшла з ладу частина державного мовлення. Зеленський заявляє, що після цього Росію не можна називати інакше, аніж державою-терористом. 1 березня почався наступ на Херсон, бої на вулицях міста. Оточено Маріуполь. Нанесено ракетний удар по аеродрому в Бердянську. Також 1 березня нанесено ворожі повітряні удари по Херсону (аеропорт), Харкову (середмістя, ОДА, танкове училище), Лозовій, Києву (пошкоджено телевежу на Сирці), Білій Церкві, Боярці, Жулянам, Маріуполю, Житомиру, Охтирці, Баштанці. Знищено залізничний міст у Василівці. 2 березня З’явилась інформація, що росіяни захопили Херсон. Бої тривали на підступах до Києва (Гостомель), Харкова, Чернігова, Сум, Маріуполя, Миколаєва, Енергодара, Волновахи, Нового Айдара. Окупанти підійшли до Василівки на Дніпрі.

Завдано авіаудари по Житомиру, Коростеню (телевежа), Кропивницькому (аеродром), Сумам, Костянтинівці, Сєвєродонецьку, Новоайдару, Лисичанську, Попасній, Чернігову, Харкову (Успенський собор), Чугуєву (аеродром), Ізюму, Білій Церкві, Києву.

2 березня відбулася чергова промова президента США Джо Байдена, в якій він наголосив,  Сполучені Штати запровадили далеко не всі санкції проти рф, і вони лише посилюватимуться. Сім російських банків нарешті відключають від системи SWIFT. Генасамблея ООН голосує за резолюцію із закликом до рф негайно припинити агресію проти України, але вона не дає жодного ефекту.

Харків продовжують нищити. Цього разу обстріляли будівлю обласного управління Нацполіції та університет Каразіна.

3 – 6 березня

3 березня у Біловезькій Пущі відбувся 2-й раунд російсько-українських переговорів.

Нанесено ракетно-бомбові удари по Житомиру, Чернігову, Маріуполю, Києву, Харкову, Ізюму, Охтирці, Василівці, Затоці іншим прифронтовим містам.

Основні зусилля окупанти зосереджували на оточенні Києва та Харкова.

У Миколаєві українські військові відбили аеропорт Кульбакіно і завдали удару по колоні, яка намагалася зранку обійти місто.

6 березня в ході ведення бойових дій ЗСУ звільнено м.Чугуїв.

7 березня

На Поліському напрямку російські окупанти зосереджують основні зусилля на оточенні Києва. На основних напрямках відзначається зосередження в районі населеного пункту Гостомель, в районі  Бучі, Бородянки, Ситняків. Триває підготовка окупантів до наступу на Вишгород. Також, ворогом здійснюється підготовка до відновлення наступу у напрямках Гостомеля, Ірпеня, Стоянки.

7 березня готується наступ російських військ на місто Суми.

8 березня

8 березня противник намагається блокувати Чернігів.

У напрямку населеного пункту Іванків противник продовжує ведення наступу підрозділами окупаційних військ.

Російські війська намагаються відновити наступ та захопити Маріуполь.

9 березня

9 березня окупанти нанесли авіаудар по Маріупольській лікарні, зазнало руйнування пологове відділення. Загинуло троє людей, в тому числі одна дитина. Поранення різної ступені важкості отримали 17 людей.

роддом мариуполь

10 березня

10 березня на Кримському напрямку зафіксовано посилення угруповання противника батальйонною тактичною групою зі складу 336-ї окремої бригади морської піхоти Балтійського флоту збройних сил рф.

Силами оборони України відбито спробу форсування противником річки Ірпінь в районі населеного пункту Мощун, противника відкинуто, населений пункт звільнено.

11 березня

У місті Кремінна на Луганщині російські військові розстріляли з танка будинок для людей похилого віку, вбивши 56 людей.

Українські військові ліквідували командувача 29-ї загальновійськової армії Росії.

12 березня

12 березня російські війська провели новий наступ на північний схід від Херсона вздовж західного берега Дніпра до району Нововоронцовки.

Противник продовжує наносити ракетно-бомбові удари по об’єктах критичної інфраструктури, житловим кварталам та аеродромам, цинічно нехтуючи нормами Міжнародного гуманітарного права.

13 березня

Продовжуються українські протести в окупованому Херсоні. Ворог зосередив основні зусилля на просуванні у напрямку міста Кривий Ріг та на захопленні міста Миколаєва.

Оккупанты в Херсоне разогнали мирный митинг: применили слезоточивый газ, есть пострадавшие - новости Украины, Новости регионов - LIGA.net

13 березня окупанти продовжують накопичувати резерви для наступу на Вугледар та завдають артилерійських ударів по житловим кварталам міста.

14 березня

Російські війська продовжують нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах критичної інфраструктури.

14 березня ЄС ухвалив рішення щодо введення 4 пакету санкцій проти росії. Санкції спрямовані проти фізичних та юридичних осіб, причетних до агресії проти України, а також на декілька секторів російської економіки

На Слобожанському напрямку ворог не полишає спроб оточити Суми та веде бойові дії в районах н.п. Сватове, Ізюм, Грушуваха, Петрівське, Гусарівка, Балаклія, Лиман, Малинівка, Кочеток, Безруки, Олександрівка, Велика Писарівка, Тарасівка, Олешня, Недригайлів, Ромни, Талалаївка.

15 березня

Тривають ракетно-бомбові удари і обстріли українських міст (Київ, Малин, с. Юр’ївка, Рівне, Дніпро, Харків).

15 березня ПАРЄ прийняло фінальну версію документа «Наслідки агресії Росії проти України». У документі згадується окупація не лише територій України, а й Грузії та Молдови.

Президент Володимир Зеленський підписав закони про колабораціонізм.

16 березня

16 березня в Маріуполі скинуто потужну авіабомбу на драматичний театр, в якому переховувались сотні цивільних осіб. Разом з тим завдано удару по басейну «Нептун», де також переховувались мешканці Маріуполя.

Скільки днів триває війна в Україні? Хронологія подій з 24 лютого до 20 червня 2022 року

У Чернігові російські війська обстріляли цивільних, які стояли в черзі по хліб. Загинуло щонайменше 10 осіб.

16 березня Україна стала членом «енергетичного Євросоюзу», тобто приєдналася до Єдиної енергосистеми Європи ENTSO-E.

16 березня Володимир Зеленський виступив по конференц-зв’язку перед Конгресом США.

17 березня

Протягом дня росія захопила місто Рубіжне та Ізюм на сході України.

17 березня Президент України Володимир Зеленський виступив перед Бундестагом.

18 березня

18 березня ворог продовжує бомбардування українських міст (зокрема, Києва, Львова, Краматорська, Миколаєва,Макарова) і обстріли населених пунктів у прифронтовій зоні (Сєвєродонецьк, Рубіжне, Кремінна, Привілля, Авдіївка, Харків, Суми, Чернігів). Закріплюється у західній і північно-західній частині м. Рубіжного і у середмісті м. Маріуполя. Тривають бої за Сєвєродонецьк, Попасну, Ізюм, Балаклію.

Зі зруйнованого росіянами драмтеатру в Маріуполі вдалося вивести 130 людей. Ще 1300 перебувають у підвалах.

19 березня

19 березня продовжується часткове блокування Чернігова, ворог здійснює артилерійські обстріли. Силами до трьох бригад намагається утримувати оборонні позиції в районах населених пунктів. Любеч, Михайло-Коцюбинське, Якубівка, Шестовиця, Золотинка, Ягідне, Лукашівка, Киселівка.

Повідомлено про загибель в Маріуполі заступника командувача ЧФ рф А.Палія.

20 березня

Близько 23:00 в київський торговий центр «Ретровіль» у Подільському районі влучила російська ракета «Калібр». Внаслідок авіаудару загинули щонайменше 8 осіб.

торговий центр «Ретровіль»

21 березня

21 березня на хімічному заводі «Сумихімпром», розташованому в Сумах, стався витік аміаку.

Нанесено ракетного удару по полігону в Рівненській області.

22 березня

22 березня Державне відомство України, відповідальне за Чорнобильську зону відчуження, повідомило, що російські війська знищили нову лабораторію на Чорнобильській АЕС. Лабораторія, яка відкрилася у 2015 році, працювала, серед іншого, над покращенням поводження з радіоактивними відходами.

22 березня російські війська нанесли ракетний удар по станції Павлоград-2.

23 березня

23 березня США офіційно визнали дії Росії в Україні воєнними злочинами – держсекретар США Ентоні Блінкен.

Російська авіація розбомбила автомобільний міст через Десну до Чернігова. Обстріляно Київ, Калинівку, Горенку, Пуща-Водицю, Нові Петрівці, Романівку Київської області, блокпост біля Славутича, Балаклію.

24 березня

Вранці 24 березня в порту окупованого Бердянська знищено ВДК «Саратов» ЧФ ВМФ РФ і пошкоджено ще 3 плавзасоби

Відбувся перший повноцінний обмін полоненими: 10х10 військовослужбовців і 19х11 цивільних моряків.

24 березня Президент Володимир Зеленський виступив на саміті НАТО.

Скільки днів триває війна в Україні? Хронологія подій з 24 лютого до 20 червня 2022 року

25 березня

Українські війська здійснили контратаки на східних підступах Києва, відвоювавши деякі населені пункти, такі як Лук’янівка та оборонні позиції. Безпосередньо на північний захід від столиці тривали бої за Ірпінь, більша частина міста залишалася в руках українців під час постійного артилерійського вогню російської армії.

25 березня російські бойовики продовжують обстрілювати військову та цивільну інфраструктуру під час бомбардування.

26 березня

26 березня тривають обстріли Києва і його передмість, Чернігова, Ніжина і Іванківа. Ракетні удари по нафтобазам у Львові і Дубно.

Російські ракетні удари також були спрямовані на промислові та військові об’єкти, включаючи склади палива та радіоремонтний завод у Львові, на заході України. Атаку біло здійснено під час виступу з промовою президента США Байдена у Варшаві, столиці сусідньої Польщі, в якій він пообіцяв продовжувати підтримувати Україну і сказав, що президент Путін не може «залишатися при владі». Пізніше Білий дім уточнив, що це не був заклик до зміни режиму.

27 березня

27 березня звільнені від окупантів села Малинівка і Поповка Запорізької області, села Гусарівка що на південь від окупованої Балаклії в Харківській області.

28 березня

28 березня ЗСУ на Харківщині по деяких напрямках перейшли в контрнаступ. Мала Рогань повністю знаходиться під контролем ЗСУ і «зачищена» від окупантів. Так само і Вільхівка. Запеклі бої з окупантами тривають в Ізюмі.

28 березня завдано ракетних ударів по Житомирщині, Рівненщині. Обстріляні Сєвєродонецьк, Рубіжне, Чернігів, Ніжин, Харків, села Київської області.

Тривають бої в оточеному Маріуполі, в зоні ООС.

Скільки днів триває війна в Україні? Хронологія подій з 24 лютого до 20 червня 2022 року

29 березня

29 березня у Харківській області ліквідовано командира 200-ї ОМСБр ЗС РФ полковника Дениса Курила.

У Стамбулі відбулися перемовини щодо перемир’я між українською (М.Подоляк і Д.Арахімія) та російською (В.Мединський) делегаціями за посередництва Президента Туреччини Р.Ердогана. Україна вимагає для себе міжнародних гарантій безпеки від провідних країн, а питання Криму і ОРДЛО винести в окремі пункти. Росія вирішила «кардинально скоротити бойові дії» на Київському та Чернігівському напрямках, — заявив заступник міністра оборони РФ Олександр Фомін після перемовин у Стамбулі.

30 березня

30 березня ЗСУ звільнили с. Слобода в Чернігівському районі., села Орлове, Заградівка, Кочубеївка на півночі Херсонщини.

Ворог намагався проводити штурмові дії в районах н.п. Попасна, Рубіжне, Новобахмутівка, Мар’їнка, Золота Нива.

30 березня завдано ракетних ударыв по промислових об’єктах у Хмельницькій області, нафтобазі у Дніпрі. Обстріляно Лисичанськ, Харків, Чернігів, Ніжин.

31 березня

31 березня зусиллями 60-тої окремої піхотної бригади угруповання військ «Південь» було визволено населені пункти на півночі Херсонщині: Нововоронцовка, Мала Шестерня, Новогригорівка, Тополине, Князівка, Краснівка, Свободне, Кам’янка, Пригір’я, Кочубєївка, Орлове.

ЗСУ звільнили села Лукашівка та Слобода під Черніговом, відбито наступ противника в районі м. Мар’їнка

31 березня завдано ракетного удару по в/ч у Дніпропетровській області. Обстріляно нафтобазу в Фастові.

31 березня ЗСУ відновили контроль над містом Буча.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *