Субота, 3 Червня, 2023
Головна > НОВИНИ > КРАЇНА > Харків –Хотин: маршрут релокації  заводу електричних аксесуарів

Харків –Хотин: маршрут релокації  заводу електричних аксесуарів

Війна поставила на рейки релокації «LXL інтерпрайс» – відомий на вітчизняному та зарубіжному ринках Харківський завод по виробництву розеток та різних аксесуарів для електромержі. Тепер товари харківської торговельної марки мають прописку в Хотині Чернівецької області.

Про те, як приймалося рішення про евакуацію підприємства, про пошук нового місця для виробництва і про сам процес його переїзду розповідає управляючий компанією Олександр Гринчук . Не приховує – кожен крок на цьому шляху був і залишається доволі складним.  Як воно – перевозити через всю територію України в умовах війни потужне виробництво, яке створювалося десятиліттями, знає тільки той, хто пройшов цей процес. Суттєвою допомогою стала державна програма релокації бізнесу.Ми подали відповідну заявку і – майже миттєво отримали зустрічну пропозицію. Першою  вийшла на контакт Хотинська міська рада.

Нас цілком влаштовувало те, що запропонували нам у цій громаді. Тож інших варіантів ми вже не шукали. А почали переїзд і налагодження виробництва вже на новому місці, – говорить Олександр Гринчук.Нове місце – це доволі великі площі Хотинського закладу культури, де розмістилися те, що вдалося станом на зараз евакуювати, –  сировина, готова продукція і устаткування. Але чимало основних фондів ще лишається у Харкові. І процес евакуації виробництва ще не завершено.На початках ми дали підприємству базовий рівень того, що було необхідне. Розмістили у заклад, який є комунальною власністю громади, встановили пільгову плату за оренду площ, прийняли працівників фірми та їх родини, які евакуювалися сюди разом із заводом, – говорить начальник відділу економічного розвитку та міжнародного співробітництва  Хотинської міської ради Любов Петрова. – А буде бажання у власників бізнесу розвиватися далі – ми також будемо сприяти цьому.

Про економічну складову і  наміри на майбутнє на підприємстві говорять з обережністю. Ще підраховуються прямі й непрямі збитки від війни, а це доволі серйозна сума, що вимірюється мільйонами доларів США. Ще тільки окреслюються перспективні плани. Але Олександр Гринчак впевнено говорить одне: у Хотині вони затримаються надовго. І розвиватися будуть саме тут. Вважає, що це логістично вигідне місцерозташування для розширення ринків для продукції власної торговельної марки.

Ось і зараз вже йде поставка готової продукції  у крупні торговельні мережі України, з якими завод активно співпрацює. А в нещодавно облаштованих цехах вже панує чіткий робочий ритм: виготовляються розетки, вимикачі, вилки, інші електроаксесуари. Щоправда, конвейєрна лінія ще не запущена в дію. Але це станеться незабаром – фахівці над цим працюють. 

До слова, саме тут,  за новим місцем прописки, підприємство запустило в роботу виготовлення нового виробу – внутрішню серію розеток із заземленням на кераміці. Ця ідея розроблялася у Харкові, але до війни там її реалізувати не вдалося.

Керівництво заводу дякує місцевій владі за сприятивий інвестиційний клімат. І не тільки словами, а й наповненням бюджету. Лише за півтора місяці роботи у Хотині «LXL- інтерпрайс» перерахував до бюджету громади 200 тисяч гривень податку з доходів фізичних осіб. І це тільки початок.

Ірина Столбова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *